Pasaulyje

2018.01.08 20:19

JAV panaikino saugomų žmonių statusą 200 tūkst. migrantų iš Salvadoro

BNS2018.01.08 20:19

JAV vyriausybė pirmadienį pranešė apie 200 tūkst. anksčiau nei 2001 metais į JAV migravusiems Salvadoro piliečiams pasibaigusį laikinos apsaugos statusą. Toks sprendimas kelia pavojų tūkstančiams tvirtai įsikūrusių šeimų, kurių vaikai gimė JAV.

Jungtinių Valstijų Krašto saugumo departamento sekretorė Kirstjen Nielsen paskelbė, kad nutraukiamas 17 metų senumo „laikinasis apsaugos statusas“ (TPS), taikytas Salvadoro piliečiams ir gynęs juos nuo deportacijos po dviejų stiprių žemės drebėjimų supurčiusių Salvadorą 2001 metų pradžioje.

Salvadoriečiams duota 18 mėnesių išvykti iš šalies arba būti deportuotiems. Tiek laiko užtektų Kongresui surasti teisinį sprendimą, kuris leistų migrantams likti.

„Tik Kongresas gali priimti ilgalaikį sprendimą dėl nuolatinio teisėto statuso migrantams, kurie šiuo metu ginami pagal TPS ir JAV gyvena bei dirba daugybę metų“, – sakė Krašto saugumo departamentas.

Dabartinis sprendimas priimtas, kai pernai buvo panaikinta panaši TPS apsauga 59 tūkst. gyventojų iš Haičio ir 5 300 gyventojų iš Nikaragvos, kuriems kelis dešimtmečius buvo leista gyventi ir įleisti šaknis JAV.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt