Pasaulyje

2017.12.25 20:21

Baltarusijos lietuviai Kalėdas švenčia drauge

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.25 20:21

Kalėdų tradicijų nepamiršta ir Baltarusijoje gyvenantys mūsų tautiečiai. Skaičiuojama, kad kaimyninėje šalyje lietuviškų šaknų turi apie 30 tūkst. žmonių. Aktyviausių lietuvių bendruomenių jaunimui tradiciškai per Kalėdas rengiama šventė mūsų šalies ambasadoje Minske. 

Pelesos lietuviškos mokyklos moksleiviai kasmet, kaip ir iš kitur – Minsko, Rimdžiūnų ar Lydos – atvykęs jaunimas, Kalėdas pasitinka drauge. Šoka, dainuoja, iš Kalėdų senio gauna dovanų. Išsaugoti tradicijas ir papročius lengviau lietuviškose salelėse, Pelesoje ar Gervėčiuose, netoli Lietuvos-Baltarusijos sienos, kur šimtmečius gyvena mūsų tautiečiai.

Vienintelės Baltarusijoje lietuviškos mokyklos Pelesoje direktorius sako, kad vaikų, besimokančių lietuviškai, šiemet daugiau negu pernai – per 100. Akivaizdu – Lietuvos pastangos išlaikyti mokyklą pasiteisina.

Skaičiuojama, kad Baltarusijoje gyvena apie 30 tūkst. lietuviškų šaknų turinčių žmonių, apie 2 tūkst.  – aktyvūs kultūrinių ir visuomeninių bendruomenių nariai. Tokių bendruomenių Baltarusijoje – 7. Siekiant puoselėti lietuvybę, atskiros bendruomenės kviečiamos jungtis į kuriamą bendruomenių sąjungą.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.18 08:01

Įvykiai Baltarusijoje. Pareigūnai prieš protestuotojus naudoja seksualinį smurtą – pasirodė liudijimas Minskas žada proporcingą reakciją ES sankcijoms, atnaujinta 20.12

20
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis (asociatyvi nuotr.)

Pasaulyje

2020.09.18 10:35

Minske esantis Milta: Lukašenkos pareiškimą uždaryti sienas ignoravo net propaganda, realių veiksmų nebus Baltarusijos pasienio tarnyba sienų uždarymo nemini; atnaujinta 13.01

19