Pasaulyje

2017.12.23 22:10

Baltarusijos opozicija vienija jėgas rinkimams į vietos tarybas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.23 22:10

Baltarusijos opozicija netiki skaidriais ir sąžiningais rinkimais, bet vienija jėgas ir rengiasi kitąmet vasarį vyksiantiems rinkimams į vietos tarybas. Taip esą atsiras galimybė, nebijant suėmimų ar administracinių baudų už neteisėtus piketus, žmonėms pristatyti savo programas ir kalbėti apie reformas.

Pasak opozicijos atstovų, po praėjusių parlamento rinkimų valdžia neįvykdė nė vienos ESBO rekomendacijos, taip pat ir keisti rinkimų įstatymą. Tad nepriklausomi analitikai opozicijai geriausiu atveju prognozuoja kelis mandatus ir tai – atokiuose regionuose.

Vienas iš opozicijos lyderių, Baltarusijos „Jungtinės piliečių partijos“ pirmininkas Anatolis Liabedzka prieš savaitę nubaustas administracine bauda – beveik 500 eurų. Bauda skirta už parašų rinkimą, kad būtų atstatydintas šalies gynybos ministras. Teismas tai traktavo kaip nesankcionuotą piketą, nors, pasak opozicionieriaus, rinkti parašus kol kas šalyje neuždrausta.

Šiomis dienomis opozicija taip pat renka parašus, kad galėtų užregistruoti savo kandidatus į sričių, miestų ir kaimų tarybas rinkimuose, vyksiančiuose kitų metų vasarį. Trys opozicijos jėgos – „Jungtinė piliečių partija“, judėjimas „Už laisvę“ ir Baltarusijos krikščionių demokratų partija, kurios neregistruoja oficialusis Minskas, sudarė koaliciją ir vieningai, bendru sąrašu žada eiti į rinkimus.

O valdžia šiuo metu sudarinėja rinkimų komisijas. Per praėjusius rinkimus opozicija  komisijose turėjo vos penkis partijų atstovus. Iš beveik dešimties tūkstančių komisijų narių.

Rinkimai į sričių, miestų ir kaimų tarybas vasario 18-ąją.

Plačiau – Rūtos Lankininkaitės reportaže.