Pasaulyje

2017.12.15 19:58

R. Tillersonas patvirtino JAV pasiruošimą kalbėtis su Šiaurės Korėja

ELTA2017.12.15 19:58

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas patvirtino, kad Vašingtonas Šiaurės Korėjos konflikte pasiruošęs kabėtis su komunistine vadovybe Pchenjane. Komunikacijos kanalai su Šiaurės Korėja turi būti atviri, pareiškė jis penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje. Kartu R. Tillersonas pabrėžė, kad dialogas galės prasidėti tik tada, kai šalis ilgalaikiai nutrauks „savo grėsmingą elgesį“. 

R. Tillersonas antradienį pasisakė už tiesioginius pokalbius su Šiaurės Korėja „be išankstinių sąlygų“, tačiau sulaukė paprieštaravimo iš Baltųjų rūmų. Valstybės departamentas tada sušvelnino sekretoriaus pasisakymą.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas Saugumo Tarybos susitikime įspėjo dėl tolesnio konflikto paaštrėjimo ir galimų „katastrofiškų“ padarinių. Jis pasisakė už taikų krizės sureguliavimą. Diplomatija esą yra vienintelis kelias ilgalaikei taikai ir branduoliniam nusiginklavimui.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas tuo tarpu apkaltino Rusiją nepakankamomis pastangomis, siekiant išspręsti Šiaurės Korėjos konfliktą. „Kinija padeda, Rusija nepadeda“, – pareiškė jis penktadienį po pokalbio telefonus su Vladimiru Putinu. D. Trumpas pabrėžė, kad tikisi didesnės Maskvos paramos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.