Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.29 22:23

Devyni Turkijos piliečiai Graikijoje įtariami terorizmu

ELTA 2017.11.29 22:23

Graikijos prokuratūra trečiadienį ėmėsi baudžiamųjų teisinių žingsnių prieš devynis Turkijos piliečius, įtariamus priklausymu kairiajai teroristinei organizacijai. Pasak Graikijos teisėsaugos šaltinių, tyrėjai kurdų kilmės asmenis, be to, kaltina bombų gamyba bei neteisėtu ginklų laikymu.

Graikijos policijos reikalų ministras Nikosas Toskas antradienį sakė, jog kol kas nėra įrodymų, kad įtariamieji planavo išpuolį prieš Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, kuris kitą savaitę atvyks į Atėnus su istoriniu vizitu.

Įtariamieji – aštuoni vyrai ir viena moteris – kaltinami priklausymu kairiajai ekstremistinei organizacijai DHKP-C. Ši grupuotė yra uždrausta Turkijoje ir daugelyje Europos šalių. Policijos duomenimis, įtariamieji buvo sulaikyti antradienį per reidus Atėnuose. Buvo rastas pistoletas, sprogdiklių bei medžiagų, naudojamų sprogmenų gamybai.

Jau daug dešimtmečių kurdų grupuočių nariai bėga į Graikiją. Be to, Atėnai – Turkijos susierzinimui – priėmė aštuonis turkų karius, kurie, Ankaros duomenimis, dalyvavo puče 2016 metų liepą. Šalies santykiai su Turkija dėl teritorinių ginčų yra įtempti.

R. T. Erdogano vizitas Graikijoje, kuris planuojamas gruodžio 7-8 dienomis, laikomas istoriniu. Tai bus pirmasis Turkijos vadovo vizitas Atėnuose per 65 metus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi