Pasaulyje

2017.11.09 20:37

J. C. Junckeris pavadino nacionalizmą nuodais Europai

ELTA 2017.11.09 20:37

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris mano, kad nacionalizmas yra nuodai Europai. Savo požiūrį jis išsakė ketvirtadienį Madride.  

„Aš sakau „ne“ bet kokiam separatizmui, kuris didina esamų (ES) struktūrų atskirtį“, – pažymėjo EK vadovas, kurio žodžius cituoja laikraštis „El Pais“. „Nacionalizmo grėsmė ir jo nuodai trukdo Europai dirbti išvien“, – teigė J. C. Junckeris. Anot jo, reikia „sutelkti dėmesį į opias problemas ir pavojus“.

Spalio 1 d. Katalonijoje įvyko referendumas dėl regiono nepriklausomybės nuo Ispanijos. Jame dalyvavo 2,28 milijono iš 5,31 milijono katalonų, turinčių teisę balsuoti. Daugiau kaip 90 procentų balsavusiųjų buvo už Katalonijos nepriklausomybę. Madridas laiko šį referendumą neteisėtu ir atsisako pripažinti jo rezultatus.

Spalio 27 d. Katalonijos parlamentas balsų dauguma pritarė rezoliucijai, skelbiančiai nepriklausomą nuo Ispanijos Katalonijos Respubliką. Už Katalonijos nepriklausomybę balsavo 70 regiono parlamento narių, prieš – 10, du deputatai susilaikė.

Savo ruožtu Ispanijos Senatas pritarė šalies vyriausybės pasiūlytoms priemonėms padėčiai regione sureguliuoti. Buvo nušalinti nuo pareigų Katalonijos vadovai, įvestas tiesioginis valdymas.