Pasaulyje

2017.02.18 11:20

JAV senatorius J. McCainas: D. Trumpo komandoje tvyro sumaištis

ELTA 2017.02.18 11:20

Skirtingai nei į Europą pirmojo vizito atvykę JAV pareigūnai, kurie siekė nuraminti Europą, JAV respublikonų senatorius Johnas McCainas buvo kritiškesnis. Penktadienį jis pareiškė, kad prezidento Donaldo Trumpo administracijoje tvyro sumaištis, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

J. McCainas Miuncheno saugumo konferencijoje teigė, kad naujojo prezidento patarėjo saugumo klausimais Michaelo Flynno atsistatydinimas dėl ryšių su Rusija atspindi gilias Vašingtono problemas.

„Manau, kad M. Flynno klausimas akivaizdžiai rodo, jog daugeliu klausimų šioje administracijoje tvyro sumaištis ir jiems reikia dar labai daug nuveikti“, – kalbėjo J. McCainas, nors tuo pat metu ir negailėjo gerų žodžių D. Trumpo gynybos sekretoriui.

„Manau, kad prezidentas daro pareiškimus ir kartais pats sau prieštarauja. Taigi išmokome ne klausytis jo žodžių, o stebėti jo veiksmus“, – sakė respublikonų senatorius.

Europos šalių nerimą sukėlė kontraversiški D. Trumpo pasisakymai daugeliu užsienio politikos klausimų, nuo NATO ir Rusijos iki Europos integracijos.