Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.10 14:31

M. Gorbačiovas: pasaulis pasiekė „pavojingą ribą“

BNS 2016.10.10 14:31

Paskutinis Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas pirmadienį perspėjo, kad pasaulis pasiekė „pavojingą ribą“, didėjant įtampai tarp Rusijos ir JAV dėl konflikto Sirijoje.

Maskvos ir Vašingtono santykiai, jau anksčiau dėl konflikto Ukrainoje pašliję labiausiai nuo Šaltojo karo laikų, pastarosiomis dienomis dar labiau pablogėjo, kai JAV atsisakė tęsti derybas dėl Sirijos ir apkaltino Rusiją rengiant kibernetines atakas.

Kremlius savo ruožtu įšaldė virtinę su branduolinėmis technologijomis susijusių sutarčių, įskaitant simbolinį bendradarbiavimą dėl branduoliniams ginklams tinkamo plutonio utilizavimo.

„Manau, pasaulis priėjo pavojingą ribą“, – sakė 85 metų M.Gorbačiovas valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

„Nenorėčiau teikti konkrečių receptų, bet noriu pasakyti: reikia sustoti. Mums reikia atnaujinti dialogą. Jo sustabdymas buvo didžiausia klaida“, – pridūrė jis.

Eidamas Sovietų Sąjungos lyderio pareigas M. Gorbačiovas daug prisidėjo, kad sumažėtų dešimtmečius tvyrojusi įtampa santykiuose su Vakarų šalimis ir būtų užbaigtas Šaltasis karas.

Jis pasirašė su Vašingtonu kelias istorines branduolinio nusiginklavimo sutartis, turėjusias sumažinti priešpriešą tarp abiejų supervalstybių.

„Būtina grįžti prie pagrindinių prioritetų. Jie yra branduolinis nusiginklavimas, kova su terorizmu, ekologinių katastrofų prevencija, – sakė M. Gorbačiovas. – Palyginti su šiais iššūkiais, visa kita traukiasi į antrąjį planą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi