Pasaulyje

2021.09.23 10:05

Kinijos valstybinė žiniasklaida vėl užsipuolė Lietuvą: ataskaita apie telefonus yra „tik dar vienas triukas“

LRT.lt, ELTA2021.09.23 10:05

Kinijos valstybinė žiniasklaida vėl užsipuolė Lietuvą, šįkart dėl mūsų šalies Nacionalinio kibernetinio saugumo centro padarytos ataskaitos, kurioje padarė išvadas dėl trijų Lietuvoje gaminamų telefonų modelių saugumo rizikų.

„The Global Times“ Lietuvą pavadino „anti-Kinijos avangardu“ Europoje ir naująją kibernetinio saugumo centro išvadą pavadino „nauju triuku, skirtu šalies gyventojus priversti nepirkti naujų telefonų ir Kinijos ar juos išmesti“.

Straipsnyje minima, kad tokie „Lietuvos Vyriausybės veiksmai yra trumparegiški ir kad ši siekia sustiprinti saugumo padėtį bendradarbiaudama su JAV ir įvardijant Rusiją ir Kiniją kaip priešus“.

„The Global Times“ Lietuvą pavadino „tik menka figūra JAV šachmatų lentoje ir kad tokiomis „provokacijomis“ šalis sau įsišaus kulką į koją“.

Analizuodami „Xiaomi“ įrenginio veikimą, tyrėjai nustatė, kad jame yra įdiegta techninė galimybė vykdyti į jį atsisiunčiamo turinio cenzūrą. Net kelios telefone esančios gamintojo programėlės, tarp kurių yra ir naršymo programėlė „Mi Browser“, periodiškai gauna gamintojo sudaromą blokuojamų raktažodžių sąrašą.

Užfiksavus, kad vartotojo pageidaujamame atsiųsti turinyje yra sąraše esantys žodžiai, įrenginys tokį turinį automatiškai blokuoja. Tyrimo metu sąraše buvo 449 raktažodžiai ar jų grupės kinų rašmenimis, tokie kaip „Laisvas Tibetas“, „Amerikos balsas“, „demokratinis judėjimas“, „tegyvuoja Taivano nepriklausomybė“ ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt