Pasaulyje

2016.07.30 13:14

Turkija toliau suima žurnalistus ir pažėrė kaltinimų JAV

Turkijos valdžią palaikančiai žiniasklaidai bei šalies lyderiams kaltinant Jungtines Valstijas prisidėjus prie perversmo ar jį rėmus, šalyje toliau uždaromos valdžią kritikuojančios žiniasklaidos priemonės, suimami žurnalistai.

Kai kurie iš penktadienį atvesdintų į Stambulo teismą – tikros Turkijos žurnalistikos legendos. Turkijoje šią savaitę uždaryti 16 televizijos kanalų, 23 radijo stotys, 45 laikraščiai ir 15 žurnalų, 3 naujienų tarnybos – iš viso 130 žiniasklaidos priemonių, o iš viso Turkijos vidaus reikalų ministerija skelbia dėl sąsajų su perversmininkais jau suėmusi daugiau nei 18 000 žmonių. Dar daugiau nei 49 000 buvo atimti pasai, siekiant tokiu būdu neleisti išvykti iš šalies.

„Amnesty international“ skelbia, jog suimti perversmininkai Turkijos kalėjimuose mušami ir kankinami, o prezidentas prisidėjus prie perversmo ar jį rėmus kaltina ir Jungtines Valstijas.


„Užuot demokratijos vardu padėkoję šiai valstybei, kad padėjo atremti perversmą, jūs stojate į vieną gretą su perversmo organizatoriais. Be to, perversmo organizatorius yra jūsų šalyje. Niekada neįtikinsite mano žmonių kitaip. Mano šalis labai gerai žino, kas už viso to stovi. Turkija į šiuos žaidimus nesileis“, – rėžė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.