Pasaulyje

2021.06.22 17:59

Taivano prezidentė padėkojo Lietuvai už padovanotus skiepus nuo COVID-19

Darius Mikutavičius, ELTA2021.06.22 17:59

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen padėkojo Lietuvai už padovanotas 20 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių ir pabrėžė, kad Lietuva, kaip ir Taivanas, sunkiai skynėsi kelią demokratijos ir laisvės link, todėl vadovaujasi panašiomis vertybėmis ir puikiai supranta Taivano padėtį.

„Ačiū, Lietuva!“ – lietuviškai pradedamas pranešimas oficialioje Tsai Ing-wen „Facebook“ paskyroje.

„Šį vakarą (Lietuvos laiku – antradienio rytą) Lietuva paskelbė padovanosianti 20 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių Taivanui, todėl aš norėčiau išreikšti didžiausią padėką premjerei Ingridai Šimonytei ir Lietuvos Vyriausybei“, – dėkojo Taivano vadovė.

Prezidentė tikino, kad pastaruoju metu Lietuva dažnai užtardavo Taivaną ir rėmė jo dalyvavimą tokių tarptautinių organizacijų, kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), veikloje. Ji taip pat priminė, kad pernai Taivanas suteikė 100 tūkst. kaukių Lietuvai.

Tsai Ing-wen pacitavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, kuris tviteryje rašė: „Didžiuojuosi, kad mes, nors ir nežymiai, bet galime parodyti solidarumą su Taivano žmonėmis kovoje su COVID-19. Laisvę mylintys žmonės turi rūpintis vieni kitais!“

Padėkomis jis pasidžiaugė ir savo feisbuko paskyroje.

Taivano lyderė šiltai sureagavo į G. Landsbergio žodžius.

„Taip, mes ir toliau remsime vieni kitus ir kartu su savo tarptautiniais partneriais, kurie vadovaujasi demokratinėmis vertybėmis, įveiksime pandemijos iššūkius“, – teigė Tsai Ing-wen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.