Pasaulyje

2016.07.16 02:38

Išpuolio Nicoje vykdytojas kaimynų vadinamas nemandagiu tyleniu

Ketvirtadienio naktį 19 tonų sveriančiam sunkvežimiui įsirėžus į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią Nicoje, mažiausiai 84 žmonės žuvo, bent 100 sužeistų. Prancūzijos prezidentas ataką pavadino teroro išpuoliu, nors atsakomybės dar neprisiėmė jokia grupuotė, skelbia BBC. Policija skelbia sužinojusi įtariamojo tapatybę – teigiama, kad ataką įvykdė Tunise gimęs 31 metų Mohamedas Lahouaiejas-Bouhlelis. Policijos šaltinių teigimu, jis buvo vedęs ir turėjo 3 vaikus. Jo žmona suimta, butas apieškotas.

Papildyta 23:50 val. Prancūzijos pareigūnai sako neturintys žinių, kad išpuolį Nicoje surengęs ir vėliau nukautas įtariamasis turėjo ryšių su džihadistais. Anot prokuroro, 31-erių įtariamasis su policija buvo susidūręs už smulkius nusikaltimus, tačiau į žvalgybininkų akiratį iki šiol nebuvo pakliuvęs. Prokuroras Fransua Molenas sako, kad per įtariamojo bute atliktas kratas konfiskuoti jo asmeniniai daiktai: „Tarnybos neturi jokių įrodymų, kad įtariamasis kada nors būtų buvęs radikalizuotas. Įvairios skaitmeninės laikmenos, telefono duomenys ir dokumentai šiuo metu konfiskuoti, jų turinys – tiriamas.“ 

Kol kas tai tėra visa žinoma informacija, nes tyrimas tik neseniai pradėtas. F. Molenas sako, kad privaloma nustatyti priežastis, dėl ko įtariamasis nusprendė taip pasielgti ir kodėl šiam nusikaltimui pasirinko sunkvežimį. Taip pat pareigūnai turi išsiaiškinti, ar jam talkino kokie nors bendrininkai.

Papildyta 23:16 val. BBC žurnalistė Rana Jawad lankosi Msakene – gimtajame, išpuolį Nicoje surengusio vyro, mieste. Anot Bouhlelio tėvo, jo sūnus gydėsi, vartojo vaistus, mat kartais jam pasireikšdavo nerviniai priepuoliai. Pasak tėvo, priepuolių metu Mohamedas daužydavo ir naikindavo viską aplinkui. Dėl šios priežasties ir nervinių priepuolių tėvas sūnų lydėjo pas psichologą.

Papildyta 21:24 val. Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas teigia, kad Nicos išpuolio vykdytojas vienaip ar kitaip yra susijęs su islamistų organizacijomis.

Tuo tarpu BBC primena, kad šis išpuolis yra ketvirtasis Prancūzijos istorijoje, kurio metu su transporto priemone atakuoti žmonės. Tačiau pastarasis pats skaudžiausias.

Papildyta 20:24 val. Prancūzijos teisingumo ministras Jean-Jacques`as Urvoasas sakė žurnalistams Paryžiuje, kad Prancūzijos ir Tuniso pilietis M. Lahouaiejas-Bouhlelis buvo „kai kurių procedūrų centre, bet teistas tik dėl vieno incidento“ anksčiau šiais metais – susipykęs su kitu vairuotoju, metė į jį medinį padėklą.

Pasak ministro, M. Lahouaiejas-Bouhlelis buvo lygtinai nuteistas. Jis privalėjo kartą per savaitę lankytis Nicos policijos nuovadoje. Jis griežtai laikėsi šių įpareigojimų, pridūrė J.-J.Urvoasas.

Prokuratūra anksčiau penktadienį taip pat nurodė, kad M. Lahouaiejas-Bouhlelis buvo visiškai nežinomas žvalgybos tarnyboms.

Jis buvo „visiškai nežinomas žvalgybos tarnyboms ir niekada nerodė radikalizavimo ženklų“, sakė prokuroras Francois Molinsas.

Papildyta 20:02 val. Kaimynų atakos vykdytojas apibūdinamas kaip tylus ir pernelyg nereligingas žmogus. Kai kurie kaimynai policijai teigė, kad M. Lahouaiejas-Bouhlelis įsiminė jiems tuo, kad jis neatsakydavo į jų pasisveikinimus.

Vyras dirbo išvežiotoju ir neseniai išsiskyrė su žmona, kuri buvo suimta penktadienio pavakarę.

M .Lahouaiejo-Bouhlelio butas. AFP/Scanpix nuotr.

Vakare žiniasklaida išplatino pirmąsias užpuoliko buto nuotraukas. Jose matomas mažas kambarys daugiabutyje. Vienoje nuotraukoje ankštame bute matomi sustatyti daiktai ir kompiuterio monitorius, kitoje – balkonas pusiau užvertomis langinėmis.

M .Lahouaiejo-Bouhlelio butas. AFP/Scanpix nuotr.

Pirmadienį ES užsienio reikalų ministrai, Prancūzijos prašymu, Briuselyje diskutuos, kaip atremti terorizmo grėsmes.

Prancūzijos prokuroras Francois Molinsas patvirtino, kad šiuo metu nei viena teroristinė grupuotė nėra prisiėmusi atsakomybės už penktadienio naktį įvykdytą išpuolį.

Kaimynas patvirtino M. Lahouaiejo-Bouhlelio tapatybę. Žiniasklaida paskelbė vieną asmeninį dokumentą su jo nuotrauka.

Papildyta 18:57 val. „Independent“, cituodamas policijos šaltinius, teigia, kad suimta išpuolio vykdytojo Nicoje žmona Harj Khalfallah. Iš jų buto per reidą buvo išneštos skaitmeninės laikmenos. Jos bus tiriamos ekspertų kartu su telefonu, rastu atakuotojo sunkvežimyje.

Reuters/Scanpix nuotr.

Papildyta 17:29 val. Prancūzijos prezidentas padėkojo šalies policijos, greitosios ir ugniagesių tarnyboms, kurios, pasak jo, atliko pavyzdinį darbą ir pabrėžė, kad šalis privalo susitelkti kovoje su terorizmu.

Solidarizuodamiesi  su Prancūzija, pasaulio lyderiai išpuolį vieningai pasmerkė. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius ragina intensyvinti kovą su terorizmu ir smurtiniu ekstremizmu.

Papildyta 16:29 val. M. Lahouaiejas-Bouhlelis, kaip rašo BBC, yra kilęs iš Tuniso, Msakino miesto, esančio netoli Suso kurorto. Nukauto užpuoliko tėvai yra išsiskyrę ir gyvena Prancūzijoje. Jų sūnus lankydavosi Tunise, paskutinį mėnesį – prieš 8 mėnesius. Tuniso pareigūnų teigimu, vyras gimtojoje šalyje nebuvo įsitraukęs į teroristinę veiklą.

Prancūzijos prezidento žiniomis, pusšimtis žmonių, nukentėjusių per ataką, yra „tarp gyvybės ir mirties“. Šalies vadovas išpuolį pavadino „niekingu“ ir pareiškė, kad jį išgyvenę žmonės visą gyvenimą nešiosis šį skaudulį.

Papildyta 15:56 val. Prancūzijos leidinio „Le Figaro“ skaičiavimu, kruviną ketvirtadienio vakarą promenadoje, kurioje įvyko išpuolis, buvo apie 30 tūkst. žmonių. Miesto administracija patvirtino, kad išpuolio zona bus uždaryta iki kito pranešimo.

Pasaulis gedi išpuolio aukų. Reuters/Scanpix nuotr.

BBC rašo, kad penktadienį popiet promenadoje vis dar buvo sunkvežimis sušaudytu prekiniu stiklu, kuriuo įvykdytas išpuolis.

Papildyta 15:12 val. Pranešama apie evakuotą Nicos oro uostą. Pastato prieigose dirba pareigūnai, viduje pastebėti kariuomenės atstovai.

Lietuvos ambasadorius Vytautas Plečkaitis sako, kad Prancūzija – daugiakultūrinė šalis, todėl vis atsiranda žmonių, nepritapusių prie Vakarų kultūros ir prisišliejančių prie teroristų.  

V. Plečkaitis apgailestauja, kad kol kas imamasi tik atsako į išpuolius ir neužkertamas kelias terorizmui.

„Islamo valstybės“ „Al-Bayan“ radijas per savo kasdienes transliacijas neprisiėmė atsakomybės už vakarykštį išpuolį.

Penktadienį popiet, kaip praneša AFP, policija apieškojo įtariamojo butą.

Kauniečiai kviečiami išreikšti solidarumą su Nicoje įvykdyto teroristinio akto aukomis, jų artimaisiais ir visais gedinčiais Prancūzijos žmonėmis. Šį penktadienio vakarą, maždaug nuo 21–22 dienos, sutemus ant Kauno rotušės pastato nušvis Prancūzijos vėliavos spalvų instaliacijos. Jos žibės iki paryčių.

Vilniuje Prancūzijos vėliavos spalvomis bus apšviestas Trijų kryžių kalnas.

Papildyta 14:53 val. Prancūzijos teisėsauga pradėjo skelbti Nicos teroro atakos metu žuvusių asmenų tapatybes. Tarp jų ne tik prancūzai, bet ir užsienio valstybių piliečiai.

Pranešama, kad viena iš aukų – 20-metė studentė iš Rusijos Viktorija Savčenko. Maskvos finansų akademija, kurioje mokėsi mergina, patvirtino, kad gavo informaciją apie jos žūtį Nicoje. Ketvirtadienio naktį Nicoje žuvo ir amerikiečių pora. Skelbiama, kad tai 51 metų Seanas Copelandas ir jo vienuolikmetis sūnus Brodie. Iš Teksaso kilusi šeima atostogavo Prancūzijoje ir kaip vieną iš stotelių buvo pasirinkusi Nicos kurortą.

„Šiuo metu žinome ir galime patvirtinti, kad du JAV piliečiai žuvo per ataką Nicoje 2016 metų liepos 14 dieną“, – sakoma JAV valstybės departamento atstovo Johno Kirby pranešime.

Tarp žuvusiųjų yra ir Šveicarijos pilietė, ukrainietis bei du Armėnijos piliečiai. Jų vardai kol kas nėra skelbiami.

Estijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad atakos metu buvo sužeisti du šios šalies piliečiai. Viena iš aukų – Fatima Charrihi. Jos sūnus Hamza prancūzų žurnalistams sakė, kad mama žudynių metu vilkėjo tradiciniu musulmonišku apdaru.

Papildyta 14:41 val. Prancūzijos BFMTV kanalas, cituodamas policiją ir vietinius šaltinius, praneša, kad įtariamas užpuolio vykdytojas buvo vedęs ir turėjo tris vaikus.

Tuniso kilmės vyro kaimynų teigimu, jis šiemet nešventė ramadano – vienos svarbiausių musulmonams švenčių.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as ir šalies ministras pirmininkas Manuelis Vallsas, kaip praneša žiniasklaida, atskrido į Nicą ir susitiko su saugumo pareigūnais aptarti padėties.

Papildyta 14:29 val. Lietuvos ambasados konsulė Prancūzijoje sako neturinti oficialių duomenų apie nukentėjusius lietuvius Nicoje.

Pasak Rasos Mikuckaitės, mieste tvyro baimė, o kurorte poilsiaujantiems Lietuvos piliečiams ji pataria be reikalo neiti iš namų ir vadovautis vietos valdžios nurodymais.

Prie pasaulio lyderių, griežtai pasmerkusių ataką Nicos kurorte, prisideda iškilūs musulmonų dvasininkai. Vienas svarbiausių Egipto dvasininkų Shawkis Allamas užpuoliką įvardijo kaip ekstremistą, einantį velnio pėdomis. 

Pasak Sh. Allamo, islamas niekada neragino lieti kraujo, žmonės, kurie vykdo tokius atgrasius nusikaltimus, yra prakeikti šiame ir kitame gyvenime.

Jungtinių Arabų Emyratų  užsienio reikalų ministras šeichas Abdullah bin Zayedas Al Nahyanas teigė, kad šis nusikaltimas reikalauja visų ryžtingai ir be dvejonių dirbti kovojant su terorizmu.

Papildyta 14:17 val. Dėl praėjusią naktį Nicoje įvykdyto išpuolio, visi mobiliojo ir fiksuotojo ryšio skambučiai bei SMS žinutės iš „Omnitel“, „Tele2“ ir „Bitės“ bei „Teo“ tinklų į Prancūziją ir iš Prancūzijos į Lietuvą iki pirmadienio vidurnakčio yra neapmokestinami.

Papildyta 13:30 val. Pasak BBC, tarp žuvusiųjų buvo viena Rusijos pilietė, taip pat du amerikiečiai. Aiškinamasi dėl kitų žuvusiųjų tapatybių.

Papildyta 12:50 val. Prancūzijos spauda skelbia, kad užpuoliku įvardijamas 31-erių metų tunisiečių kilmės Prancūzijos pilietis Mohamedas Lahouaiejas- Bouhlelis. Tai praneša vietos lakraštis „Nice-Matin“, kuris cituoja vietinius šaltinius. Vyras dirbo siuntas pristatančiu vairuotoju. Tyrėjai vis dar aiškinasi, ar jis turėjo bendrininkų. „Nice-Matin“ skelbia, kad įtariamasis buvo tėvas. Jo artimieji šiuo metu apklausiami policijos. 

Papildyta 12:49 val. Po Nicoje įvykusio teroro išpuolio Vilniaus meras Remigijus Šimašius vilniečių vardu išreiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos gyventojams, ambasadoriui Philippe`ui Jeantaud bei griežtai pasmerkė barbariškas atakas prieš visą Europą. 

Papildyta 12:25 val. BBC žiniomis, Fondation Lenval vaikų ligoninė Nicoje praneša, kad joje gydoma 50 vaikų ir paauglių, sužeistų per ataką. Ligoninės atstovė teigė, kad kai kurių iš jų būklė vis dar buvo „tarp gyvybės ir mirties“.

Papildyta 12:16 val. Vokietija sustiprins pasienio kontrolę oro uostuose ir pasienio punktuose prie sienos su Prancūzija po išpuolio Nicoje, praneša BBC.

Papildyta 12:14 val. „Tour de France“, nusprendę penktadienį neatšaukti 13-ojo dviračių lenktynių etapo, imasi saugumo priemonių. 37 km trasą turėtų saugoti 600 pareigūnų.

Papildyta 12:02 val. Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris pasmerkė išpuolį kaip „bailų ir barbarišką“. „Dar kartą tiek daug svajonių buvo sunaikinta, tiek daug gyvenimo planų nutraukta, tiek daug biografijų sudaužyta. Klausiame savęs, kada tai liausis?“ – svarstė pirmininkas.

Papildyta 12:01 val. Nicos valdžia nusprendė neribotam laikui uždaryti miesto Anglų krantinę, kur buvo įvykdytas išpuolis. Tai penktadienį pranešė Pajūrio Alpių departamento prefektūros atstovai. „Anglų krantinė uždaryta neribotam laikui, eismas draudžiamas tarp Manjano ir Verdeno aveniu. Nicos aplinkkelis bus nemokamas visą laiką, kol eismas Anglų krantine bus uždarytas“, – sakoma pranešime. Taip pat uždrausta maudytis beveik visuose Nicos paplūdimiuose. 

Papildyta 11:38 val. Prancūzijos premjeras paskelbė trijų dienų gedulą šalyje – liepos 16–18 d.

Scanpix/AFP nuotr.

Papildyta 11:37 val. Kremlius skelbia, kad Rusija solidarizuojasi su Prancūzija po atakos Nicoje.  Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams teigė, kad Maskva „visiškai dalijasi skausmu dėl didelio skaičiaus žmonių, tarp jų vaikų, žūties.“ Anot AFP, prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė telegramą Prancūzijos vadovui F. Hollande`ui, kurioje išreiškė „gilią užuojautą dėl nežmoniško ir barbariško teroro akto“.

Papildyta 11:35 val. Anot BBC, Nicos meras Christianas Estrosi vietos žiniasklaidai teigė, kad apie 10 vaikų žuvo per išpuolį.

Papildyta 11:16 val.  „Tour de France“ direktorius Christianas Prudhomme`as pranešė, kad 13-asis dviračių lenktynių etapas vyks, nepaisant išpuolio Nicoje. 

Papildyta 11:06 val. Kaip praneša AFP, policijos šaltiniai skelbia, kad sunkvežimio vairuotojas identifikuotas. Sakoma, kad jis gyveno Nicoje, tačiau daugiau detalių nepateikiama.

Papildyta 10:45 val. Marselio, esančio apie 200 km  nuo Nicos, valdžia pranešė atšaukianti fejerverkų šou, suplanuotą penktadienio vakarui.

Papildyta 10:15 val. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą Prancūzijos užsienio reikalų ministrui Jeanui Marckui Ayrault. 

„Esame šokiruoti dėl šios baisios tragedijos, nuoširdžiai užjaučiame žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimas ir artimuosius. Solidarizuojamės ir gedime kartu su prancūzų tauta. Pabrėžiame, kad turime dar labiau stiprinti kovą su terorizmu ir esame įsitikinę, kad bendromis pastangomis atremsime šiuos niekšiškus išpuolius prieš nekaltus žmones, prieš mums brangias demokratijos vertybes. Ryžtingai smerkiame visas terorizmo ir beprasmio smurto apraiškas“, – teigė ministras. 

Lietuvos užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per šį išpuolį būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Papildyta 09:45 val. Vokietijos kanclerė Angela Merkel išreiškė palaikymą išpuolio ištiktai šaliai, teigdama, kad „Vokietija stovi kartu su Prancūzija kovoje prieš terorizmą“, ir pridurdama, kad „žodžiais sunku išreikšti“, kaip Prancūzijos sąjungininkai jaučiasi.

Papildyta 09:20 val. Skelbiama, kad teroristinę ataką įvykdęs sunkvežimio vairuotojas jame buvo vienas. Nėra aišku, ar jis turėjo bendrininkų. Portalas lefigaro.fr praneša, kad Prancūzijos specialiosios oro ir sienų policijos (PAF) direktoriaus pavaduotojas yra vienas iš žuvusiųjų.

Papildyta 09:00 val. Penktadienio rytą promenadoje susirinko daugybė žmonių. Čia jie ieško dingusiais laikomų artimųjų.

Papildyta 09:00 val. Per išpuolį nukentėjo ir vaikai. Vienos Nicos ligoninių atstovas Laurence'as Marie naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad „daugybė vaikų šiuo metu čia ruošiami sudėtingoms operacijoms“.

Papildyta 08:59 val. Pasirodė pirmoji informacija apie nukentėjusiųjų tautybes. Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop patvirtino, kad tarp sužeistųjų yra trys australai. Jie buvo sužeisti bėgantys iš išpuolio vietos. 

Papildyta 08:36 val. Prancūzijos vidaus reikalų ministerija skelbia, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 84, rašo BBC. Dar 18 žmonių būklė yra kritinė.

Papildyta 08:28 val. Užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Prancūzijos žmonėms, kuriuos palietė šis skaudus Nacionalinę dieną įvykdytas išpuolis. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“, – sakė vyriausybės vadovas.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžia, jog bet koks terorizmo aktas yra beprasmė ir smerktina priemonė politiniams tikslams siekti.

Papildyta 08:24 val. Prezidentė Dalia Grybauskaitė  pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos prezidentui Francois Hollande’ui ir  visiems Prancūzijos žmonėms dėl dešimtis gyvybių nusinešusio teroro išpuolio Nicoje.

Šalies vadovė  griežtai pasmerkė tokį nepateisinamą žiaurumą prieš beginklius žmones ir pabrėžė, kad jis turi sulaukti pelnyto atsako. Prezidentė išreiškė solidarumą su visa Prancūzijos tauta.

Lietuvos žmonių vardu prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų artimiesiems bei vienybės ir susitelkimo visiems Prancūzijos žmonėms šiuo sunkiu valstybei metu.

Papildyta 07:48 val. Prancūzijos televizija BFM pranešė, kad įtariamas teroristinį išpuolį Nicą įvykdęs sunkvežimio vairuotojas jau pažįstamas policijai, tačiau ne dėl sąsajų su terorizmu.

Papildyta 07:45 val. Teroristas, įvykdęs kruviną išpuolį Nicoje, prieš tai, kai jį nukovė pareigūnai, atsišaudė iš pistoleto. Naujienų agentūra AFP praneša, kad jis keletą kartų iššovė, o tuomet buvo nukautas.

Papildyta 07:34 val. Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per išpuolį Nicoje būtų nukentėję lietuviai.

„Neturime oficialiu duomenų, kad būtų nukentėję ar žuvę Lietuvos piliečiai“, – BNS penktadienio rytą pranešė užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius.

Papildyta 07:18 val. „Facebookas“ įjungė pranešimus apie saugumą. Esantys toje teritorijoje, kurioje vyko išpuolis, gali pažymėti, ar yra saugūs. 

Papildyta 07:16 val. Po išpuolio Nicoje ligoninės prašo paaukoti kraujo nukentėjusiems gydyti.

Papildyta 07:15 val. Jungtinės Tautos pasmerkė šį teroristinį išpuolį ir pavadino jį „barbarišku ir bailiu“.

Papildyta 07:10 val. Pasirodė nuotrauka, kurioje matyti ant sunkvežimio priekinio stiklo paliktos kulkų skylės, būtent šį sunkvežimį ir vairavo užpuolikas. Policijos pareigūnai teigia, kad užpuolikas buvo nukautas, bandoma sužinoti, ar jis veikė vienas. 

Scanpix/AFP nuotr.

Papildyta 06:20 val. Išpuolį Nicoje pasmerkė galingiausių pasaulio valstybių politikai. Britų premjerė Theresa May įvykius pavadino siaubinga ataka, ir teigia, kad britų mintys yra su Prancūzija. Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama pasmerkė išpuolį, pavadindamas jį šiurpia teroro ataka, ir pasiūlė Prancūzijai pagalbą, atliekant tyrimą. Jis sako, kad asmenys, prisidėję prie išpuolio, turi būti patraukti atsakomybėn. Kanados premjeras Justin Trudeau sako, kad kanadiečiai yra šokiruoti atakos Nicoje, o Kanada  solidari su Prancūzijos žmonėmis.

Papildyta 06:10 val. Prancūzijoje dar 3 mėnesiams pratęsta nepaprastoji padėtis,kuri turėjo baigtis liepos 26 dieną.

Papildyta 06:05 val. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as sako, kad siaubas darkart apėmė šalį. Pasak jo, akivaizdu, jog tai teroristinė ataka, ir ji, pasak prezidento, parodė, kad privaloma kovoti prieš terorizmą. F. Hollande`as sako, kad niekas neprivers pasiduoti šioje kovoje. Prancūzija sukrėsta šios tragedijos, bet yra tvirta ir visada bus stipresnė už išpuolių rengėjus.

Papildyta 06:00 val. Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as patikslino, kad aukų skaičius išaugo iki 80 žmonių,  sunkios būklės dar 18 asmenų.

Nicos mieste, Prancūzijoje  švenčiant Bastilijos dieną, į žmonių minią įsirėžė sunkvežimis ir per žmones važiavo apie 2 kilometrus maždaug 50 km/val greičiu. Tarp aukų yra ir vaikų.

Sunkvežimis buvo prikrautas ginklų, granatų, kitų sprogmenų. Incidentas įvyko pajūrio gatvėje, kuri buvo pilna žmonių. Tuo metu vyko fejerverkų šou.

Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad sunkvežimį vairavo 31-erių metų tunisiečių kilmės Nicos gyventojas. Jis taip pat tol šaudė į žmones, kol jį nukovė policija. Aiškinamasi, ar su juo galėjo veikti dar vienas asmuo.

Atsakomybės už išpuolį kol kas neprisiėmė nė viena teroristų grupuotė, bet „Islamo valstybė“ internete sveikina išpuolį.