Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.05 16:15

Baltijos šalių teisingumo ministrai pasirašys deklaraciją dėl sovietų okupacijos žalos

BNS 2015.11.05 16:15

Baltijos šalių teisingumo ministrai planuoja pasirašyti deklaraciją, kuria skelbiamas siekis apskaičiuoti dėl sovietų okupacijos patirtą žalą, reikalauti jos atlyginimo bei sovietų nusikaltimus įvertinti tarptautiniu mastu.  

Deklaraciją ketvirtadienį Rygoje pasirašys Latvijos ir Estijos teisingumo ministrai, o Vilniuje šiuo metu esančiam Lietuvos teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui deklaracija bus atsiųsta pasirašyti paštu.

„Kalbama apie tarybinės okupacijos žalos atlyginimą, ir bus trijų Baltijos valstybių teisingumo ministrų deklaracija, mes kreipsimės, kad tai būtų nagrinėjama tarptautiniu mastu, pagal tarptautinę teisę“, – BNS ketvirtadienį sakė J. Bernatonis.

„Mes, Baltijos šalių teisingumo ministrai, deklaruojame, kad yra laikas nustatyti savo santykį su praeitimi ir mokslo patvirtintais metodais nustatyti žalą, patirtą dėl Sovietų sąjungos okupacijos totalitarinio komunistinio režimo“, – rašoma BNS gautame deklaracijos projekte.

Taip pat deklaracijos projekte išsakomas siekis santykiuose su Rusija pabrėžti okupacijos faktą ir užsitikrinti, kad kaip Sovietų sąjungos teisių perėmėja Rusijos Federacija pripažintų okupacijos faktą, taip pat prisiimtų atsakomybę ir kompensuotų žalą.

Deklaracijos projekte įvardijamas ir siekis užtikrinti, kad Sovietų totalitarinio režimo nusikaltimai būtų „atitinkamai įvertinti tarptautiniu lygiu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi