Pasaulyje

2020.05.12 11:02

Honkongo lyderė: teisės akto dėl Kinijos himno priėmimui bus teikiamas prioritetas

BNS2020.05.12 11:02

Honkongo Vyriausybė „teiks prioritetą“ prieštaringai vertinamam įstatymo projektui, kuriuo siekiama kriminalizuoti Kinijos valstybės himno įžeidimą, antradienį sakė šio pusiau autonominio miesto lyderė.

Carrie Lam tai pareiškė praėjus kelioms dienoms po to, kai svarbaus parlamento komiteto, vertinančio teisės aktų projektus, pirmininke tapo prokiniškų pažiūrų įstatymų leidėja.

Kontroversišku įstatymo projektu siekiama užtikrinti, kad Honkongo gyventojai gerbtų Kinijos himną. Jis numato, kad už himno naudojimą komerciniais tikslais ar viešą ir tyčinį jo įžeidimą, pavyzdžiui, nušvilpimą futbolo varžybų metu, gali būti skirta iki 50 tūkst. Honkongo dolerių (beveik 6 tūkst. eurų) bauda ir iki trejų metų laisvės atėmimo.

Pernai Honkongą ilgiau nei pusmetį buvo paralyžiavę demokratijos šalininkų protestai, išprovokuoti prokiniškos stovyklos bandymų prastumti kitą teisės aktą, kuris būtų leidęs išduoti įtariamuosius žemyninei Kinijai. Galiausiai šio įstatymo projekto visgi buvo atsisakyta.

C. Lam antradienį sakė, kad vyriausiasis sekretorius ir kiti pareigūnai kreipėsi į prokiniškų pažiūrų įstatymų leidėją Starry Lee, pasiskelbusią svarbaus Honkongo įstatymų leidžiamosios tarybos komiteto, vertinančio įstatymų projektus prieš jų pateikimą parlamento balsavimui, pirmininke, kad pasikonsultuotų su ja dėl galimybės surengti antrąjį dviejų teisės aktų projektų svarstymą.

„Du teisės aktų projektai – dėl valstybės himno ir patentų įstatymo pakeitimų – nesvarstomi jau labai ilgai, – sakė C. Lam per spaudos konferenciją. – Taigi, mes tikimės, kad šiems projektams bus suteiktas prioritetas ir Įstatymų leidžiamoji taryba atnaujins jų svarstymą.“

Praėjusį penktadienį S. Lee perėmė minėto komiteto kontrolę, parlamente įsiplieskus aršiam ginčui dėl to, kas turėtų jam vadovauti. Įstatymų leidėjai iš demokratijos šalininkų stovyklos apkaltino S. Lee viršijus savo įgaliojimus.

Šis komitetas be pirmininko buvo pusmetį. Pekinas kaltino demokratijos šalininkų stovyklai priklausantį komiteto vicepirmininką Dennisą Kwoką, kad jis piktnaudžiauja įgaliojimais, vilkindamas naujo pirmininko rinkimus, ir tokiu būdu blokuoja teisės aktų priėmimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.