Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.22 18:07

Kinijos Italijai paaukotos kaukės atsidūrė Čekijoje

BNS 2020.03.22 18:07

Tūkstančiai apsauginių veido kaukių, kurių Kinija nusiuntė itin sunkioje padėtyje esančioms Italijos ligoninėms, atsidūrė Čekijoje. Manoma, kad tai įvyko dėl painiavos Europoje, kuri tapo koronaviruso epidemijos epicentru ir susiduria su kaukių trūkumu.

Ši problema yra itin rimta Italijoje, kur nuo viruso jau mirė beveik 5 tūkst. žmonių, o ligonės yra sausakimšos sergančių žmonių.

Taip pat su virusu kovojanti Čekija neseniai sugriežtino tokių prekių eksportą ir platinimą. Kol kas neaišku, ar incidentas su Kinijos Italijai siųstomis kaukėmis tebuvo nesusipratimas, logistinė klaida ar tyčinis mėginimas pasisavinti Italijai skirtas kaukes.

Italų dienraštis „La Repubblica“ šeštadienį rašė, kad Čekijos tarnybos konfiskavo Italijos ligoninėms skirtas Kinijos siųstas kaukes teigdamos, kad taip esą kovojama su nelegalia prekyba. Laikraštis remiasi „drąsiu čekų mokslininku“ Luku Levu Červinka, kuris yra antisisteminės Čekijos piratų partijos atstovo šalies parlamente Jano Lipavsky patarėjas.

Skelbiama, kad čekų policija antradienį įvykdė kovos su nelegalia prekyba operacija ir iš vienos privačios įmonės sandėlio į šiaurę nuo Prahos esančiame Lovosicės miestelyje konfiskavo 680 tūkst. kaukių ir ventiliatorių. Oficialiai buvo pareikšta, kad buvo imtasi priemonių kovai su nelegalia prekyba medicinos prietaisais.

Penktadienį vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas tviteryje pripažino, kad „deja, po tolesnio tyrimo buvo nustatyta, kad nedidelė konfiskuotų prekių dalis buvo Kinijos paaukota Italijai“.

Čekų žiniasklaida skelbia, kad Kinija Italijai paaukojo kiek daugiau nei 100 tūkst. kaukių. 380 tūkst. konfiskuotų kaukių buvo išskirstyta vietinėms ligoninėms.

„Mes mėginame išsiaiškinti, ką Kinijos paaukotos kaukės darė Lovosicėje, – sakė ministras ir pridūrė, kad šiuo metu vyksta čekų vyriausybės ir Italijos diskusijos šiuo klausimu. – Galiu patikinti, kad Italijai nebus jokio nuostolio.“

„Čekai tyčia nesulaukė šios įrangos“, – Čekijos naujienų agentūrai sakė šalies užsienio reikalų ministras Tomas Petričekas.

Italijos valdžios atstovai į sekmadieninį „La Repubblica“ straipsnį nesureagavo.

Čekijoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1 tūkst., tačiau mirčių kol kas neregistruota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi