Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.13 19:17

Karalienė Elžbieta II susitarė dėl „pereinamojo laikotarpio“ su princu Harry

LRT.lt 2020.01.13 19:17

Pirmadienį įvyko „konstruktyvus“ pokalbis tarp karalienės Elžbieta II ir aukšto rango karališkosios šeimos narių dėl princo Harry ir jo žmonos Meghan Markle ateities, skelbia „Sky News“.

BBC skelbia, jog karalienė sutiko dėl „pereinamojo laikotarpio“, kurio metu Sasekso kunigaikščiai paskirstyti savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Kanados.

Savo pranešime ji teigė, kad visiškai palaiko jų norą imtis naujo vaidmens, tačiau „būtų norėjusi, kad jie vis tik pilnu etapu dirbtų kaip karališkosios šeimos nariai“.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad dar reikia išspręsti kai kuriuos sudėtingus klausimus. Karalienė tikisi, kad galutiniai sprendimai bus priimti artimiausiomis dienomis.

Šis susitikimas įvyko po to, kai princas Harry ir M. Markle paskelbė, kad jie atsisako karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso.

Harry ir Meghan su savo sūnumi Archie Kalėdas praleido Kanadoje, o šią savaitę buvusi amerikiečių aktorė vėl ten grįžo.

Princas Harry praėjusiais metais pripažino, kad vis labiau tolsta nuo savo brolio, kuris yra antras žmogus eilėje į sostą, ir vis labiau suka kitu keliu.

Harry atvirai kalbėjo apie psichinės sveikatos problemas; pernai jis ir Meghan pripažino, kad po vestuvių Vindzoro pilyje 2018 metų gegužę ir po Archie gimimo praėjus metams porai buvo sunku dorotis su užgriuvusiu žiniasklaidos dėmesiu.

Sutuoktiniai taip pat kritikavo neigiamus žiniasklaidos pranešimus, kurių kai kuriuos Harry vadino rasistiniais. Meghan yra dviejų rasių atstovė.

Šiuo metu Didžiosios Britanijos visuomenė, regis, palaiko karališkąją šeimą, o laikraščio „Daily Mail“ apklausa rodo daugumą britų galvojant, kad Harry turėtų atsisakyti savo teisės į sostą ir netekti karališkojo finansavimo ar piniginės paramos iš iždo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi