Pasaulyje

2019.09.03 13:27

JAV mokykla uždraudė Hario Poterio knygas: egzorcistai perspėja dėl dvasių iškvietimo

BNS 2019.09.03 13:27

Patarus egzorcistams vienos Tenesio valstijos mokyklos kunigas uždraudė knygas apie Harį Poterį – dėl nuogąstavimų, kad šie populiarūs vaikų romanai gali būti panaudojami dvasioms iškviesti.

Kunigas Danas Reehilas kreipėsi į egzorcistus Romoje ir JAV, kurie rekomendavo pašalinti šias fantastikos knygas iš Šv. Edvardo katalikiškos mokyklos Našvilyje bibliotekos.

1997 metais pradėta leisti romanų serija pasakoja apie gėrį ir blogį, remdamasi berniuko burtininko Hario Poterio nuotykiais ir kova su tamsos valdovu Voldemortu.

„Šiose knygose vartojami prakeikimai ir užkeikimai yra tikri prakeikimai ir užkeikimai, kurie žmogaus skaitomi gali iškviesti pas tekstą skaitantį žmogų piktąsias dvasias“, – sakoma kunigo elektroniniame laiške, kurį gavo vietos žiniasklaida.

Našvilio vyskupijos mokyklų inspektorė Rebecca Hammel laikraščiui „The Tennessean“ sakė, kad D. Reehilas turi „kanoninius įgaliojimus priimti tokius sprendimus“.

Nors minima mokykla turėjo šių knygų, naujai atidarytoje savo bibliotekoje jų moksleiviams nesiūlys, sakė R. Hammel.

Pasaulinės sėkmės sulaukusios britų rašytojos J. K. Rowling knygos ne kartą buvo uždraustos mokyklose JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Dažniausiai tai būdavo daroma dėl įsivaizduojamo šėtoniškų vertybių ar juodosios magijos propagavimo.