Pasaulyje

2019.04.30 08:16

Australijoje policija nukenksmino sprogmenis ir suėmė įtariamąjį

BNS 2019.04.30 08:16

Australijoje išminavimo ekspertai detonavo „labai nestabilius“ sprogmenis, antradienį rastus vienoje sodo daržinėje Adelaidės priemiestyje, kai buvo sulaikytas 43 metų įtariamasis.

Policija mano, kad sulaikytasis yra nusistatęs prieš musulmonus. 

Ji informavo, jog šiuo metu nemanoma, kad incidentas susijęs su terorizmu, tačiau tyrėjams talkina pareigūnai iš „valstybės apsaugos saugumo padalinio“.  

Pietų Australijos valstijos policija nurodė, kad nedidelis kiekis sprogstamosios medžiagos, manoma, tricikloacetono peroksido (TATP), buvo aptikta vėlai pirmadienį. TATP, dėl savo nestabilumo vadinamas „Šėtono motina“, dažnai naudojamas džihadistų ir kitų teroristų grupuočių.

Sulaikytas įtariamasis antradienį paryčiais stojo prieš teismą ir buvo apkaltintas sprogmenų gamyba bei laikymu.

„Kaltinamasis yra dešiniųjų nacionalistinių ir antimusulmoniškų pažiūrų“, – žurnalistams sakė policijos komisaro pareigas laikinai einantis Craigas Pattersonas. 

„Pabrėžiu, kad, mūsų žiniomis, tai tėra pažiūros, dėl jų toliau aiškinamasi“, – kalbėjo jis.  

Anot C. Pattersono, minėtas vyras buvo žinomas policijai. 

Visuomeninis transliuotojas ABC informavo, kad vyras pareigūnų dėmesį atkreipė anksčiau šiais metais savo antimusulmoniškais komentarais socialiniuose tinkluose.   

„Nėra faktų apie smurtą prieš kurį nors bendruomenės narį ar grasinimus smurtu“, – sakė C. Pattersonas.   

Iš oro nufilmuotuose vaizduose buvo matyti, kaip policininkai kasa žemę namo kieme, o sprogmenų ekspertai krauna smėlio maišus aplink keturis sodo viduryje padėtus daiktus, ruošdamiesi atlikti valdomą sprogdinimą.

Saugumo sumetimais iš aplinkinių pastatų buvo evakuoti žmonės, o virš teritorijos paskelbta neskraidymo zona.  

Vėliau policija informavo, kad sprogmenys buvo „saugiai ir sėkmingai“ detonuoti, grėsmės žmonėms ar pastatams tame rajone nebėra.