Naujienų srautas

Muzika2025.05.08 17:01

Įvyko antroji „Katarsio“ repeticija arenoje: yra ką patobulinti, bet rezultatas džiugina

00:00
|
00:00
00:00

Pasiruošimas „Eurovizijai“ Bazelyje įgauna pagreitį – ketvirtadienį Lietuvai konkurse atstovaujanti grupė „Katarsis“ turėjo antrąją repeticiją arenoje. Nors po pirmosios repeticijos vaizdas ekrane džiugina labiau, dar yra ką taisyti. 

Pirmosios dvi dalyvių repeticijos eurovizinėje scenoje skirtos tam, kad atlikėjai ir jų komandos galėtų nugludinti režisūrą pasirodymo, kurį savo ekranuose išvys televizijos žiūrovai.

Pati pirmoji ir ilgiausia, 30 min trukusi „Katarsio“ repeticija „St. Jakobshalle“ arenoje įvyko pirmadienį. Kol mūsų atlikėjai repetavo scenoje, jų komandos nariai atidžiai stebėjo vaizdą ekranuose ir žymėjosi, ką norėtų pakeisti ar patobulinti. Tiesa, didesnių nusiskundimų mūsų komanda neturėjo – viskas praėjo ganėtinai sklandžiai ir pataisyti reikėjo tik vieną kitą detalę.

Antrą kartą į eurovizinę sceną mūsų atlikėjai žengė 20-čiai minučių, po to su komanda susirinko peržiūrų kambaryje, kur galėjo pamatyti, kaip buvo pataisyta ir pakoreguota pasirodymo vaizdo režisūra.

„Žvelgiant bendrai viskas atrodo tikrai neblogai, į pastabas buvo atsižvelgta ir vaizdas šįkart buvo geresnis nei per pirmąją repeticiją. Kamerų darbą taip pat vertiname gerai, net neabejoju, kad tai, ko prašėme, bus įgyvendinta.

Dar kiek reikėtų padirbėti su garsu ir šviesomis. Viena vertus nėra blogai, tačiau komandos netenkina tai, kad nesukuriama specifinė pasirodymo atmosfera – norėtume daugiau prieblandos, šiek tiek tamsos – to, kas yra nestandartinė televizinė šviesa.

Kadangi „Eurovizija“ yra ryškus ir spalvingas šou, visiems norisi šviesą paryškinti, padaryti spalvotesne. Taigi vyksta diskusijos ir pokalbiai, kad viskas būtų pataisyta taip, kaip prašėme“, – LRT.lt sakė pasirodymo režisierius Povilas Varvuolis. Kartu su juo grupės pasirodymo viziją įgyvendinti padėjo šviesų dailininkas Paulius Varonenka, vizualizacijų kūrėjas Ignas Blažys, garso režisierius Titas Astafejevas ir kostiumų dizainerė Karina Panina.

Po repeticijos su Ramūnu Zilniu kalbėję grupės „Katarsis“ nariai sakė, kad kadangi jau žinojo, ko tikėtis, antroji repeticija nepaliko tokio įspūdžio kaip pirmoji, tačiau džiaugėsi, kad po pirmojo karto įvyko gerų pokyčių, nors kai ką pasirodyme taisyti dar reikės. Visą pokalbį su grupe rasite čia:

Bene labiausiai džiugina tai, kad su kiekviena repeticija mūsų atlikėjai scenoje jaučiasi vis tvirčiau ir vis geriau atskleidžia kūrinį. Kaip jau anksčiau pasakojo grupės nariai, pats pasirodymas išliko panašus į tą, kurį matėme nacionalinėje atrankoje – išlaikyta ta pati nuotaika, emocija, labai nedaug tepasikeitė ir dizainerės Karinos Paninos kurti scenos kostiumai. Visas pasirodymas tiesiog buvo pritaikytas Bazelio scenai, papildytas efektais ir režisūros sprendimais.

Po antrosios repeticijos daugiau niekas nebus keičiama, generalinėse repeticijose viskas vyks taip, kaip koncerto metu. Kitą savaitę mūsų grupės dar laukia trys generalinės repeticijos, tačiau jos bus dar trumpesnės, nes viskas vyks kaip per „Eurovizijos“ pusfinalius, tad mūsų atstovai galės padainuoti vieną kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi