Muzika

2021.10.21 16:36

Žymi Danijos grupė „Efterklang” surengs pasirodymą Vilniuje: prisijungs ir Rūta MUR

LRT.lt2021.10.21 16:36

Viena žinomiausių Danijos nepriklausomos muzikos grupių „Efterklang“ ir dainininkė Rūta MUR spalio 25 d. kviečia į lengva melancholija nuspalvintą intymų pasirodymą koncertų erdvėje „Kablys + Kultūra“ Vilniuje.

Daugiau nei dvidešimt metų eksperimentinės ir emocionalios indie pop muzikos ribas plečiantys „Efterklang“ prieš dvi savaites išleido savo šeštąjį studijinį albumą „Windflowers“. Jame galima išgirsti geriausią ir melodingiausią iki šiol muzikantų kūrybą, kurią „Flood Magazine“, „The Art Desk“, „Spectrum Culture“ ir kiti leidiniai įvertino kaip dar vieną sėkmingą danų kolektyvo žingsnį į priekį.

Spalio viduryje danų muzikantai iškeliavo į turą, kurio metu sugros virš 50-ies koncertų Europoje ir JAV. „Efterklang“ muzikantai jau kelis kartus viešėjo Vilniuje kaip projekto „Liima“ nariai, tačiau pirmą kartą koncertuos čia kaip „Efterklang“.

Kaip ir visame ture, Vilniuje naujuosius „Windflowers” kūrinius gyvai atlikti padės du kviestiniai muzikantai - būgnininkė Emilie Espichicoque Vestergaard ir pianistas Christianas Balvigas. Na, o dar viena danų muzikantų jungtis su Lietuva - „Saftstationen“ studijoje įrašytas pasirodymas, kuriame kanklėmis groja ir dainuoja žinoma muzikantė Indrė Jurgelevičiūtė iš grupės „Merope".

Prieš Danijos atlikėjus pasirodysianti Rūta MUR jau turi patirties dalintis scena su užsienio artistais - ji „apšildė“ Švedijos žvaigždę Lykke Li, kiek anksčiau – vokiečių duetą „Lebanon Hanover“.

Muziką pradėjusi kurti 2015-aisiais, prieš daugiau nei metus Rūta MUR išleido 80-ųjų estetikos, klajonių melancholijoje ir portugališkajame saudade kupiną albumą „Love Story Short“. Pastaruoju metu Rūta koncertuoja su vietiniais muzikantais: Gabriele Vilkickyte, Kabloonak, „Golden Parazyth” ir kitais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt