Muzika

2021.10.19 19:18

Turą pandemijos metu surengęs duetas „8 Kambarys“: jaučiamės ypatingai, nes pavyko tai įgyvendinti

LRT.lt2021.10.19 19:18

Hiphopo duetas „8 Kambarys“ baigė keturis mėnesius trukusį didžiausią savo karjeroje koncertinį turą po Lietuvą „Kaitra“. Atlikėjai sako pasiilgsiantys koncertų ir publikos, tačiau dabar visą dėmesį skirs kūrybai bei pasiruošimui didžiausiam karjeroje koncertui „Žalgirio“ arenoje.

„8 Kambarys“ buvo bene vieninteliai Lietuvoje atlikėjai, šiuo visiems įtemptu ir sunkiai prognozuojamu metu išdrįsę surengti tokio masto koncertinį turą.

Kitaip nei daugeliu kitų atveju, tai nebuvo dėl pandemijos perkelti pasirodymai – iš viso surengti net 7 nauji koncertai. Duetas pasirodė Palūšėje, Palangoje, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, Mažeikiuose ir Utenoje. Koncertas Klaipėdoje buvo verčiamas į gestų kalbą.

Pasak grupės narių, turas pavyko sėkmingai, o jį prisimenant užvaldo pačios geriausios emocijos.

„Visą koncertinį turą galime apibūdinti vienu žodžiu – magiška. Visi koncertai dabar mintyse prabėga kaip filmas. Buvo tikrai įspūdinga!“ – emocijų neslepia dueto narys Deividas Alejūnas-Corsalis.

„Paskutinio koncerto metu apėmė malonus jausmas. Tikslas įveiktas – koncertinis turas įvyko!“ – džiaugiasi Karolis Talutis-Talaz.

Pasak grupės „8 Kambarys“ narių, jiems sekėsi puikiai, kiekvienas koncertas buvo vis kitoks, koncertų metu užvaldydavo skirtingos, bet visuomet geros, emocijos ir jausmai. „Visų koncertų metu atmosfera buvo nuostabi. Mūsų komanda atliko puikų darbą, o žmonės mus sutiko ir priėmė labai šiltai. Todėl dabar prisimename įvykusį koncertinį turą su šypsena veiduose“, – šypsosi Corsalis.

Koncertinis turas pavyko sėkmingai, nepaisant pandemijos sukeltų neaiškumų.

„Iš vienos pusės – liūdna, kad šis gražus procesas baigėsi. Iš kitos, jaučiamės ypatingai, nes sugebėjome įgyvendinti dar vieną planą siaučiant nestabilumo bangoms“, – sako Corsalis.

Būtent dėl neaiškios pandeminės situacijos būta ir baimių. „Savo komanda ir tuo, ką jie daro, pasitikime 100 procentų. Tačiau bijojome, kad įbauginta pandemijos auditorija nesusirinks. Laimė, visos šios abejonės atslūgo prasidėjus pirmam koncertui“, – prisimena Talaz.

„8 Kambario“ nariai buvo nustebinti publikos. „Visur buvome sutikti kaip namuose! Gerbėjai visas dainas, net naujausias, pasirodžiusias šią vasarą – „Kaitra“ ir „Laisvė“ – nuoširdžiai dainavo kartu su mumis. Buvo gražu. Kai kurie pasirodė net keliuose koncertuose. Džiugu, kad mūsų klausytojai sugrįžta į koncertus net po kelis kartus. Nuoširdus ačiū mūsų gerbėjams už tai“, – džiaugiasi ir dėkoja gerbėjams Corsalis.

Nors visuose miestuose buvo sutikti ypatingai šiltai, atlikėjai neslepia išskirtinių simpatijų vienai konkrečiai koncertinei vietai – Palūšei. „Palūšė labai gražus miestelis. Tikrai norėčiau dar kartą sugrįžti“, – prisimena Corsalis.

Koncertiniame ture nestigo išskirtinumų. Koncertas Klaipėdoje buvo verčiamas į gestų kalbą.

„Esame vieni iš nedaugelio, surengę koncertą su vertimu į gestų kalbą. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip mūsų tekstai atrodo šia kalba. Džiaugiuosi, kad negalią turintiems žmonėms mūsų visuomenėje gyventi darosi lengviau. Nors dar yra daug kur tobulėti, smagu, kad bent vieną vakarą maža dalele prisidėjome prie to lengvesnio gyvenimo“, – teigia Talaz.

„Buvo tikrai įdomi patirtis. Tačiau prireikė daug laiko, kol žmonės išmoko mūsų dainų žodžius. Visą darbą atliko Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos atstovai. Ačiū jiems. Jeigu jie pasiryžtų dar kartą visą tai pakartoti, mes būtume už!“ – antrina Corsalis.

Pasak atlikėjų, kad nuo šiol juos scenoje išvysime retai. Kūrėjai pasiners į albumo įrašinėjimo darbus bei ruošis ilgai lauktam ir dėl pandemijos atidėliotam didžiausiam karjeroje koncertui Kauno „Žalgirio“ arenoje, kuris pagaliau įvyks 2022-ųjų metų balandžio 2 dieną.

„Labai pasiilgsime gerbėjų, koncertų. Koncertinio turo metu sudėtinga koncentruotis į kūrybą. Visgi neapleidome ir jos. Tačiau būtent dabar, pasibaigus turui, visą dėmesį galėsime skirti naujam albumui. Labai juo tikime ir darome jį tokį, kokio norime. Tai bus pats stipriausias mūsų albumas, kuriame parodysime, kiek mes paaugome“, – užuominomis dalinasi Talaz ir Corsalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt