Muzika

2021.07.01 23:21

Tarp šokių ir ašarų: albumą pristatanti Evgenya Redko surengė koncertą buvusiame kalėjime

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.01 23:21

Viena ryškiausių per pastaruosius kelerius metus iškilusių Lietuvos popscenos atlikėjų Evgenya Redko ketvirtadienio vakarą po ilgos pertraukos surengė koncertą Vilniuje.

Pasirodymą po priverstinės karantino pauzės ji surengė buvusiame Lukiškių kalėjime, šią vasarą atgimusiame kaip renginių erdvė.

Kartais gali atrodyti, jog E. Redko – viena tų Lietuvos atlikėjų, kurie dėl pandemijos turėtų labiausiai graužtis nagus.

Ne vienus metus su hiphopo duetu „Lilas ir Innomine“ dainavusi, kelis didžiausius šios grupės hitus savo balsu papuošusi artistė užpernai rudenį išleido pirmąjį solinį albumą „Deivės“.

Klipai dainoms iš šio albumo surinko šimtus tūkstančių peržiūrų internete, 2020 metų sausį E. Redko pelnė ir M.A.M.A. apdovanojimą – kaip Metų proveržio kategorijos laimėtoja.

Kitaip tariant, patyrė staigų karjeros pakilimą, kai, pagal visą pramogų pasaulio logiką, turėjo pasipilti koncertai, dar labiau didinantys klausytojų ratą.

Tačiau pernai sausį dėl stuburo išvaržos E. Redko buvo priversta pristabdyti veiklą ir net pasitraukti iš „Eurovizijos“ atrankos. O po poros mėnesių prasidėjo koncertinį gyvenimą suparalyžiavusi koronaviruso pandemija.

Jos metu E. Redko galėjo koncertuoti tik pernai vasarą, kai renginių draudimai buvo kiek atlaisvėję.

Šią vasarą ji vėl gali tai daryti – tačiau Vilniuje iki šiol paskutinį sykį koncertavo prieš devynis mėnesius.

„Iš vienos pusės – pernai vasarą pasidarė liūdna, nes nebuvo didelių renginių ir festivalių. Kita vertus, atsirado daugiau laiko kūrybai.

Dar prieš pirmąjį karantiną su vyru Asafu pradėjo rašyti antrąjį mano albumą „SOS“, kuris pasirodė šių metų gegužę. Svarbiausia, kad albumas išėjo nuoširdus ir, man regis, brandesnis už pirmąjį.

Sveikata irgi pagerėjusi, nors ir ne iki galo. Nuo įtampos pasidaro nelabai gerai, bet pernai buvo daug blogiau“, - akimirkas, kai ir į M.A.M.A. sceną negalėjo eiti be nuskausminamųjų, prisiminė Evgenya.

Išleidusi antrąjį albumą, kuris ne vieną savaitę buvo tarp klausomiausių Lietuvoje, E. Redko iki šiol neturėjo galimybių jo pristatyti koncertais sostinėje.

Rudenį ji planuoja specialų, teatrališką albumo pristatymo šou uždaroje erdvėje, tačiau praleisti progos padainuoti po vasaros dangumi irgi nesinorėjo.

Juolab kad žiūrovai jos irgi pasiilgę – po „apšildančios“ grupės „Velvet“ koncerto į sceną Lukiškių kalėjime žengusi dainininkė buvo pasitikta itin šiltai, daugumos jos dainų žodžius susirinkę žiūrovai, panašu, moka atmintinai.

Dainas iš abiejų savo albumų šiam koncertui paruošusi atlikėja pasirūpino ir specialiais sceniniais kostiumais, o kiek neįprasta aplinka renginiui irgi suteikė papildomo žavesio.

Kartu su E. Redko ir muzikantų grupe scenoje pasirodė trys šokėjai, dainoms papildomų spalvų suteikę energingais judesiais - vasaros kaitroje atrodė, kad po kiekvieno numerio jiems teks ant galvų susipilti po butelį vandens.

Susidomėjimą E. Redko muzika liudijo ir gausiai jos pasiklausyti susirinkę žinomi atlikėjai - Justinas Jarutis, senieji bendražygiai „Lilas ir Innomine“, grupės „ba.“ nariai, Monique, GJan ir kiti.

„Ši kalėjimo tvirtovė – išprotėjusi. Čia tiek daug įvairios energijos ir istorijos. Lukiškių kalėjimo scena, ko gero, pati didžiausia ir įspūdingiausia visame Vilniaus mieste. Čia yra viskas ko reikia, kad išpildytume mūsų pasirodymo viziją“, – prieš koncertą pasakojo E. Redko.

Scenoje ji sulaukė ir svečio – atlikti kūrinio „Nebegalim“, kuris skamba albume „SOS“, kartu pakilo grupės „Baltasis kiras“ lyderis Tautvydas Paulius Augustinas Augustinas.

Šių dainininkų duetas – kiek neįprastas, bet daugeliu kitų prasmių „SOS“ tęsia tai, ką Evgenya pradėjo debiutiniame albume.

Ji ir toliau dainuoja popmuziką su alternatyvių garsų prieskoniais, paremtą „r‘n‘b“ skambesiu. Ir toliau kuria dainas, gausiai aplaistytas melancholiška nuotaika, bet ir persmelktas efektingais ritmais.

„Toks jau esu žmogus – visiškai linksmų dainų rašyti man nepavyktų, kartais net ir rašydama kūrinį apsiašaroju. Dažnai sakau, kad pagal mano muziką galima ir pašokti, ir paverkti. Kartais – tuo pačiu metu.

Muzika man – meditacinis, apsivalymo procesas. Viską, kas gimsta iš mano patirčių ar mane paliečia, per savo prizmę ir išsakau, kitaip nemoku.

Kuriant šį albumą norėjosi ištraukti iš savęs viską, kas įmanoma. Toli nuo pirmojo albumo nenuėjau, bet evoliucija tikrai juntama, bent jau man.

Kartu su vyru, su kuriuo visada kuriame muziką, daug eksperimentavome, nestatėme savęs į rėmus, norėjosi išbandyti kitokį dainų kūrimo procesą. Šiame albume yra net intarpas, įkvėptas sutartinių. Sukūrėme daug dainų, atrinkome geriausias“, - pasakojo Evgenya.

Įdomią istoriją turi ir albumo viršelis – jį kūrė vokiečių menininkai, su kuriais Evgenya ir jos sutuoktinis kadaise susipažino festivalyje.

„Jie – menininkai, fotografai, skulptoriai. Per karantiną negalėjome pas juos nuvykti, tad Vilniuje išliejome kelias mano veido gipsines kopijas.

Nusiuntėme į Vokietiją, jie tuos veidus apdirbo įvairiomis medžiagomis, fotografavo. Išdėjo tikras meno kūrinys“, - džiaugėsi E. Redko.

Į pasibaigusį karantiną ji žvelgia filosofiškai – nors koncertų draudimai keldavo liūdesį, iš esmės dainininkės gyvenimo tai nepakeitė.

„Mes ir prieš tai su vyru tarsi karantine gyvenome – visąlaik namie, dviese, studijoje. Taip, apribota laisvė, kai norėjosi pakeisti aplinką ir pabėgti nuo darbų, susitikti su draugais, bare pasėdėti, šiek tiek slėgė. Bet tada išmoksti džiaugtis kitais dalykais“, - svarstė Evgenya.

Prieš dvejus metus „Eurovizijos“ atrankoje savo pasirodymus dėl ligos nutraukti turėjusi dainininkė dar neturi atsakymo, ar šis nuotykis – jau baigtas.

„Euroviziją“ žiūriu nuo mažens, tai man šventas dalykas, o ir atrankos scenoje pabūti buvo labai smagu.

Kita vertus, dabar dar neturiu atsakymo, ar mėginsiu jėgas ateityje. Neplanuoju taip toli“, - šyptelėjo dainininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt