Muzika

2021.05.21 19:30

Islandų eurovizininkas linksmai prisiminė kelionę į Vilnių: nelengva, bet buvo verta

Ramūnas Zilnys, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.21 19:30

Šeštadienį Roterdamo „Ahoy“ arenoje vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurso finale lietuviams „The Roop“ teks rungtis ir su islandais „Daði & Gagnamagnið“. Tiesa, ši grupė konkurse priversta dalyvauti neįprastu būdu.

Muzikanto ir vokalisto Daði Freyro suburta grupė yra specialiai „Eurovizijai“ skirtas projektas. Ji tėra įrašiusi keletą dainų – visos jos sukurtos didžiausiam Europos dainų konkursui.

Išskyrus lyderį, nė vienas kitas grupės narys nemoka groti muzikos instrumentais – tad ši grupė, vaidinanti geraširdžius ateivius iš kosmoso, yra tiesiog smagus eurovizinis pokštas.

Pernai islandų daina „Think About Things“ buvo laikomi viena realiausių pretendenčių laimėti „Euroviziją“. Dėl pandemijos konkursą atšaukus, šįmet „Daði & Gagnamagnið“ į Roterdamą atvyko su kūriniu „10 Years”:

Jei ankstesnių metų daina buvo skirta vokalisto ir grupėje esančios jo žmonos Arny dukrai, tai šių metų kūrinys – apie šios poros dešimtmetį trunkančius santykius. Beje, prieš “Euroviziją” Daði ir Arny pranešė džiugią žinią – jie laukiasi dar vieno kūdikio.

Geras naujienas Roterdame prieš keletą dienų pakeitė liūdnos – vienam islandų grupės nariui nustačius COVID-19, „Daði & Gagnamagnið“ neteko galimybės pasirodyti „Eurovizijos“ scenoje ir finalą stebės viešbutyje.

Taip pat nutiko ir ketvirtadienį vykusio antrojo pusfinalio metu – buvo rodomas prieš savaitę arenoje vykusios islandų repeticijos įrašas.

Tiesa, pagal šių metų taisykles ir toks įrašas lygiomis teisėmis dalyvauja konkurse. Europa balsavo už islandus, todėl jie, savo pasirodymą žiūrėdami per televizorių, pateko į šeštadienį vyksiantį finalą.

Jame taip pat bus rodomas tas pats repeticijos įrašas, o dar prieš teigiamą COVID-19 testą D. Freyras davė interviu portalui LRT.lt.

Jo metu dainininkas sakė, kad nereikėtų lyginti šių ir praėjusių metų dainų.

„Bent jau mes to nedarome. Tačiau taip, ši grupė yra projektas, skirtas tik „Eurovizijai“. Jei mus laiko vienais favoritų – puiku, bet mes dėl to pernelyg nesukame galvos“, - kalbėjo D. Freyras.

Išgirdęs Lietuvos pavadinimą, jis nusijuokė – pasirodo, prieš penkerius metus koncertavo Vilniuje, tačiau to beveik niekas nebeprisimena.

Tą kartą D. Freyras su savo soliniu projektu „Mixophrygian“ pasirodė menų fabriko „Loftas“ surengtame festivalyje „Loftas Fest“ – nedidelėje scenoje, kuri buvo įrengta sunkvežimyje. Ištrauką iš pasirodymo, kurį stebėjo gana negausus būrys klausytojų, galite pamatyti čia:

„Su tuo projektu daugiau muzikos ir nebeišleidau, nesistebiu, kad niekas neprisimena.

O festivalis – labai smagus, noriu perduoti jam linkėjimus. Būtų smagu ateityje vėl pagroti Lietuvoje“, - kalbėjo „Daði & Gagnamagnið“ lyderis.

Tiesa, išsamesnių įspūdžių iš Lietuvos jis papasakoti negali, nes Vilniuje buvo labai trumpai.

„Neturėjau laiko apžiūrėti miesto. Tiesiog atvažiavome į festivalį ir iškart po pasirodymo išvažiavome atgal. Tai buvo nelengva kelionė. Iš Berlyno į Vilnių važiavome autobusu – niekam to nepatariu, tokia kelionė – rakštis subinėj. Bet buvo verta“, - juokėsi islandas.

Finale, nors ir neįprastu būdu, su lietuviais „The Roop“ susirungsiantis atlikėjas sakė, kad jau spėjo susipažinti su mūsų šalies atstovais.

„Puiki daina, puikus pasirodymas ir puikūs žmonės. Su jais susipažinau pernai Hamburge, jie labai smagūs. Norėčiau, kad galėtume daugiau pabendrauti. Šių metų „Eurovizijoje“ tai labiausiai ir užknisa – galėjome tik pamojuoti vieni kitiems per atstumą“, - kalbėjo D. Freyras.

„Eurovizijos“ dainų konkurso finalas, kuriame susirungs 26 šalys, įvyks šį šeštadienį, 22 valandą Lietuvos laiku. Renginį tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.