Muzika

2021.05.20 21:33

Paskelbta dar dešimt šalių, keliaujančių į „Eurovizijos“ finalą

atnaujinta 00.03
Ramūnas Zilnys, specialiai LRT.lt iš Roterdamo, Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.05.20 21:33

Nyderlanduose ketvirtadienio vakarą įvyko antrasis 65-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis – jame dėl dešimties kelialapių į šeštadienį vyksiantį finalą rungėsi 17 šalių atstovai.

Lietuviai šį pusfinalį galėjo stebėti be nerimo – mūsų šalis jame nebalsavo, o grupė „The Roop“ antradienį jau iškovojo vietą „Eurovizijos“ finale.

Tačiau būtent ketvirtadienio pusfinalis atskleidė dar dešimt būsimųjų konkurentų, su kuriais lietuviams teks rungtis šeštadienį.

Vakarą pradėjo ypatingas, svarbią žinutę siunčiantis pasirodymas. Olandų muzikos žvaigždė Eefje de Visser į sceną žengė su gatvės šokių žvaigžde Redo.

Pastarojo gyvenimas liudija, jog niekas negali sustabdyti žmogaus, tvirtai siekiančio savo svajonių.

Šokėjas Redo gimė su negalia – jo dešinė ranka trumpesnė, neturi alkūnės sąnario. Iš viso ant Redo rankų – penki pirštai, du ant dešinės rankos, trys – ant kairės. Jis turi trumpesnę dešiniąją koją, vaikščiodamas naudoja protezą. Tačiau visa tai nesutrukdė šokėjui, kurį 3500 žiūrovų arenoje pasitiko griausmingais plojimais, scenoje atlikti įspūdingų judesių ir triukų.

Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį atidarė įspūdingas ir širdį virpinantis šokio šou: Eefje de Visser į sceną žengė su gatvės šokių žvaigžde Redo

Vakaro vedėjams pasisveikinus ir pranešus balsavimo taisykles, scenoje – pirmoji pretendentė į finalą. San Marino atlikėjai Senhit prieš dešimt metų patekti į jį nepavyko. Šįmet – antrasis bandymas ir, bent jau lažybininkų nuomone, jis – daug stipresnis. Ritmingą daina „Adrenalina“ iš Afrikos kilusi atlikėja atlieka besisukančioje rombo formos scenoje – su keturiais šokėjais, kurių veidus dengia ekranai su bėgančiais užrašais. Antroje dalyje pasirodo ir išskirtinis San Marino ginklas – prie Senhit prisijungiantis garsus JAV reperis Flo Rida, kurio pasiryžimas dalyvauti „Eurovizijoje“ daug kam sukėlė nuostabą.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. San Marinas. Senhit – „Adrenalina“

Po San Marino scenoje – Estija. Diplomuotas kompiuterinių technologijų specialistas Uku Suviste vis dėlto nusprendė savo gyvenimą skirti pagrindinei aistrai – muzikai. Prestižiniame JAV Berklio muzikos koledže studijavęs atlikėjas – gerai žinomas savo gimtinėje, o šįmet, kaip ir „The Roop“, antrus metus iš eilės laimėjo savo šalies „Eurovizijos“ atranką. „Eurovizijoje“ Uku atlieka jausmingą dainą „The Lucky One“ – apie subyrėjusius santykius, dėl kurių, geriau pagalvojus, neverta sukti galvos. Pasirodymas – mėnulio fone, kuriame Uku klūpi, stengdamasis perteikti visą dainos dramą.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Estija. Uku Suviste – „The Lucky One“

Afrikiečių kraujo turintis čekas Benny Cristo į „Euroviziją“ atkeliavo su daina „Omaga“ – su energinga šokėjų komanda, nuotaikingu ritmu ir daina, raginančia sugrįžti jo romantinių jausmų objektą. Fizinis pasirengimas – neabejotinas (Benny yra buvęs sportininkas, dalyvavęs profesionaliose teniso ir kovos meno džiudžitsu varžybose), vokalas ir daina – gal kiek mažiau įspūdingi.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Čekija. Benny Cristo – „Omaga“

Graikijos atstovė Stefania – „The Roop“ kaimynė viešbutyje Roterdame. Nyderlanduose gimusi, užaugusi ir Utrechto mieste gyvenanti 18-metė Roterdame jaučiasi kaip namie, tai juntama ir scenoje. Prieš penkerius metus vaikų „Eurovizijoje“ dalyvavusi artistė atlieka dramatišką dainą „The Last Dance“, talkinama šokėjų ir specialių vaizdo efektų – didžiąją dalį pasirodymo atrodo, kad šoka ne žmonės, o tik jų drabužiai.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Graikija. Stefania – „Last Dance“

Austrijos garbę šįmet gina Vincentas Bueno – iš Filipinų kilęs atlikėjas, kuris didžiuojasi, jog yra vienintelis azijietis dainininkas šių metų „Eurovizijos“ scenoje. Miuzikluose ir įvairiuose TV šou išgarsėjęs artistas atlieka jausmingą baladę „Amen“ – apie subyrėjusią meilę (tai populiari tema šių metų „Eurovizijoje“), bet taip pat – ir apie nutrūkusius santykius pandemijos metu. Pasirodymą lydi didingas apšvietimas, o priedainyje kartojama frazė „amen“ dar ilgai skamba ausyse.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Austrija. Vincent Bueno – „Amen“

Lenkijai „Eurovizijoje“ atstovauja Rafalas – populiarus TV laidų vedėjas, pernai vedęs ir vaikų „Eurovizijos“ konkursą. Jis į „Euroviziją“ atsigabeno šokėjus su švieselėmis rankose, fejerverkus, energingą, 80-aisiais dvelkiančią dainą „The Ride“ ir didžiuliame ekrane šmėžuojantį užrašą „Varšuva“. Lenkijoje kalbama, kad vesti TV laidas Rafalui sekasi kiek geriau nei dainuoti. Kaip atrodo Europai?

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Lenkija. RAFAL – „The Ride“

Moldovos atstovė Natalija Gordijenko – ne naujokė „Eurovizijoje“. Prieš penkiolika metų ji jau atstovavo savo šaliai, o šįmet tai daro dar sykį. Padedant užkulisiuose ją „treniruojančiam“ Filipui Kirkorovui, keturiems scenoje įspūdingas figūras raitantiems šokėjams, kuriuos dainininkė, skambant smagiam kūriniui „Sugar“, naudoja ir kaip gyvąjį sostą.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Moldova. Natalia Gordienko – „SUGAR“

Islandų grupė „Daði & Gagnamagnið“ „Eurovizijoje“ tapo pirmąja, kuriai kelią į sceną užkirto teigiamas COVID-19 testas. Virusą nustačius vienam grupės nariui, kiti nusprendė be jo į sceną neiti, todėl scenoje rodomas prieš savaitę Roterdamo arenoje įvykusios repeticijos įrašas. Pačių grupės narių sugalvoti instrumentai, pasirodyme sujungiami į vieną geometrinę figūrą, linksmai atrodantys šokio judesiai, grupės lyderio ir jo žmonos meilę apdainuojantis kūrinys „10 Years“ – niekas nenustebtų, jei į finalą grupė patektų ir su įrašu.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Islandija. „Daði og Gagnamagnið“ – „10 Years“

Serbijos atstovės – prieš ketverius metus susibūrusi dainininkių trijulė „Hurricane“, į „Euroviziją“ žengianti su daina „Loco Loco“. Juodos seksualios suknelės, balti ekranai, plaukus šiaušiantis vėjas, spindintis „disko“ rutulys – tai lyg trigubas atsakymas Beyonce, tik su Balkanų prieskoniu.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Serbija. „Hurricane“ – „Loco Loco“

Sakartvelo dainininkas Tornike Kipianis – tris vaikus turintis architektas, sugrįžęs prie savo aistros muzikai, išgarsėjęs TV šou ir į „Euroviziją“ atvykęs su kūriniu „You“. Užkulisiuose jis stebina paprastumu, rengiasi ir elgiasi labai kukliai, taip pat daro ir scenoje – kūrinį, kurį vadina ode gamtai ir meilei, atlieka ramiai, pasidabinęs baltais marškiniais. Pasirodymą sustiprinantys akcentai – ant atlikėjo veido ir ekrane rašomi žodžiai anglų ir gruzinų kalbomis, atspindintys dainos temą.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Sakartvelas. Tornike Kipiani – „You“

Albanė Anxhela Peristeri dainą „Karma“ pradeda ryškiai – su ugnies pliūpsniais, iš dūmų suformuotomis vaizdo projekcijomis, blizgančia suknele ir plaukus plaikstančiu vėjeliu. Kūrinyje – rytietiško skambesio akcentai, o šiaip įspūdis – Albanija atsiuntė savąją Jennifer Lopez.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Albanija. Anxhela Peristeri – „Karma“

Portugalų grupė „The Black Mamba“ savo kūryboje derina bliuzą, soulą ir roką – savo šalyje šie muzikantai gerai žinomi jau dešimtmetį. Šįmet „Eurovizijoje“ jie atlieka lyrišką dainą „Love Is On My Side“ – su retro atspalviu, dalis kūrinio nufilmuota juodai ir baltai. Už nugaros ekrane – virtualus orkestras. Susidaro įspūdis, jog šiuo pasirodymu portugalai bando pataikyti į prieš kelerius metus konkursą laimėjusio tautiečio Salvadoro Sobralio teritoriją.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Portugalija. „The Black Mamba“ – „Love Is On My Side“

O štai Bulgarijos atstovės Victorios pasirodymas padvelkia atmosfera, kurią prieš trejus metus „Eurovizijoje“ kūrė Ieva Zasimauskaitė. Scenoje – smilčių krioklys, uola ugnelėmis spindinčioje jūroje, ant kurios sėdinti dainininkė turi ir savo vaikystės nuotrauką. Daina „Growing Up Is Getting Old“ – apie gyvenimo sunkumus, liūdesį, kuris kartais užklumpa, tačiau tada reikia atsigręžti į savo šaknis ir suprasti, kad viskas bus gerai. Jaukus, ramus ir prasmingas kūrinys.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Bulgarija. VICTORIA – „Growing Up Is Getting Old“

Visiškai kitokie yra suomiai „Blind Channel“ – ilgaplaukiai rokeriai, prieš kelerius metus viešėję Vilniuje su garsia Kanados grupe „Simple Plan“. Ugnis, trankios gitaros, repo intarpai – visa tai primena „nu-metal“ žanrą, o dainos „The Dark Side“ žinutė – kad pandemija smarkiai užkniso ir norisi išlieti visą susikaupusį pyktį. Būtent tai suomiai ir siūlo padaryti. „Manome, kad „Eurovizijai“ šįmet reikėjo tokios dainos, per kurią norisi atkišti vidurinį pirštą“, – portalui LRT.lt sakė grupės muzikantai.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Suomija. „Blind Channel“ – „Dark Side“

Latvė Samanta Tina, kaip ir dar kelios šių metų „Eurovizijos“ dalyvės, pasirinko moterų stiprybės ir pasitikėjimo savimi temą. Lietuvoje gerai žinoma, mūsų šalies atrankose į „Euroviziją“ irgi dusyk dalyvavusi atlikėja konkurse dainuoja kūrinį „The Moon Is Rising“ – pasidabinusi žalia suknele, pasikvietusi tris šokėjas su veido skydeliais, vaizdo projekcijų, rodančių gigantišką besisukančią karūną, fone.

„Daina – apie moterų stiprybę ir galias. Apie mūsų lygybę ir skirtumus, kurie sukuria mūsų unikalumą. Apie tai, kad mes, moterys, turime save priimti ir save mylėti. Ir save karūnuoti. Nes kai pradėsime save mylėti, pasaulis pasikeis“, – dainos idėją LRT.lt aiškino latvė.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Latvija. Samantha Tina – „The Moon Is Rising“

Albanų kilmės Šveicarijos atstovas Gjon`s Tears laikomas vienu iš šių metų favoritų. Pelnytai – skaidrus kaip krištolas balsas, stilingas numeris su scenoje judančiomis baltomis kolonomis ir apšvietimo efektais, širdį verianti dramatiška daina „Tout l`univers“. Kūrinys – apie griūvantį pasaulį, anot atlikėjo, jo tema pritaikoma ir šių metų situacijai. Tačiau būtų labai keista, jei eurovizinės Gjon`s Tears viltys pasibaigtų pusfinalyje – atrodo visiškai neįmanoma, kad ši daina nepatektų į finalą.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Šveicarija. Gjon’s Tears – „Tout l'Univers“

Danų duetas „Fyr Og Flamme“ vainikuoja antrojo pusfinalio pasirodymus – su daina „Øve os på hinanden“ ir pasirodymu, dėl kurio ir Danijoje ginčijamasi, kas tai – pokštas, pašiepiantis eurovizinį kičą, ar nuoširdus nusilenkimas popmuzikos praeičiai. Dueto nariai stovi ant pakylų, scenoje pokši fejerverkai, viskas dvelkia iki skausmo saldžiu 80-ųjų vaizdu ir garsu. Be to, tai – pirmas sykis po 24 metų pertraukos, kai danai į konkursą atsiuntė dainą, atliekamą vien gimtąja kalba.

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Danija. „Fyr Og Flamme“ – „ Øve Os På Hinanden“

Pasibaigus visų konkursantų pasirodymams, metas balsuoti (tiesa, ne Lietuvai, kuri šiame pusfinalyje nedalyvauja). Laukiant rezultatų, arenoje – įspūdingas šokio pasirodymas, atliekamas iš Sirijos kilusio baleto šokėjo Ahmado Joudeh ir triukų su dviračiu virtuozo Dezo Maarseno. Šio numerio tema – atsivėrimas vienas kitam ir skirtingų šokio žanro susijungimas.

Roterdamo arenoje – dar vienas įspūdingas šokio pasirodymas, atliepiantis šių metų konkurso temą – atsivėrimą vienas kitam

Dar vienas svarbus vakaro akcentas – arenoje pristatomos trys šalys, kurios be pusfinalio barjero žengs į šeštadienį vyksiantį finalą.

Viena jų – tarp ryškiausių konkurso favoritų minima prancūzė Barbara Pravi su jausminga daina „Voila“.

Taip pat – Didžiosios Britanijos atstovas Jamesas Newmanas su linksmu, vasarišku kūriniu „Embers“.

Galiausiai – ispanų romantikas Blasas Canto su daina „Voy a Quedarme“.

Visas antrojo pusfinalio įrašas:

Eurovizija 2021. Antrasis pusfinalis. Paaiškėjo dar dešimt „The Roop“ konkurentų šeštadienį vyksiančiame finale

Pirmojo pusfinalio, kuriame dalyvavo ir „The Roop“, pasirodymus galite pamatyti čia.

„Eurovizijos“ finalas vyks gegužės 22 d., šeštadienį. Nuo 22 val. jį tiesiogiai stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Prieš pat finalą, 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt bus rodomas dokumentinis filmas „Dance alone“ apie Vaidoto Valiukevičiaus kūrybinį kelią, grupės „The Roop“ susikūrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.