Muzika

2021.05.20 23:48

Į „Eurovizijos“ finalą iškopęs dešimtukas pasidalijo įspūdžiais: vieni graudinosi, kiti didžiavosi

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.05.20 23:48

Ketvirtadienio vakarą Roterdamo „Ahoy“ arenoje nuskambėjo antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Iš septyniolikos jame pasirodžiusių dalyvių tik dešimt pateko į šeštadienį vyksiantį konkurso finalą, kur varžysis ir su mūsų šalies atstovais, grupe „The Roop“. Karščiausi įspūdžiai – spaudos konferencijoje.

Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir Prancūzijos atstovai visuomet turi užtikrintą vietą finale. Tiesiai į finalą keliauja ir prieš tai laimėjusios šalies atstovas, šiemet tai – Nyderlandų atlikėjas. Kitoms šalims dėl vietos finale teko kovoti pusfinaliuose. Mūsų šalies atstovai vietą finale užsitikrino antradienio pusfinalyje.

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo dar 10 mūsų grupės varžovų. Su „The Roop“ finale pasirodys Albanijos, Serbijos, Bulgarijos, Moldovos, San Marino, Portugalijos, Šveicarijos, Graikijos, Suomijos, Islandijos atstovai. Nespėjus nuslūgti pusfinalio aistroms bei emocijoms, jie dalyvavo spaudos konferencijoje.

Spaudos konferencijoje į „Eurovizijos“ finalą iškopęs dešimtukas pasidalijo įspūdžiais

„Myliu savo karmą“, – kalbėjo konferencijoje pirmoji pasirodžiusi Albanijos atstovė Anxhela Peristeri, kurios daina vadinasi „Karma“. Ji džiaugėsi, kad savo šalies dainą galės atlikti ir finale. Ne mažiau džiaugėsi ir serbų trijulė „Hurricane“, pusfinalyje pasirodžiusi su daina „Loco Loco“. „Šokant labai sunku taip išdainuoti, bet mes labai daug repetavome! Likusias dienas taip pat daug repetuosime ir per finalą pasirodysime dar geriau“, – kalbėjo finalininkės.

Šeštadienio finale išvysime ir Bulgarijos atstovę. Į spaudos konferenciją Victoria atsinešė nuotrauką, kurioje – ji ir jos sergantis tėtis. Ši nuotrauka buvo ir ant pusfinalio scenos. „Pabaigoje apsiverkiau. Visas pasirodymas buvo labai emocingas. Taip nesijaučiau per generalinę repeticiją“, – kalbėjo mergina.

Ji sakė, kad svarbiausia jai pusfinalyje buvo suteikti emocijų žiūrovams. „Esu laiminga, padariau geriausia, ką galėjau. Nors ir sudainavau netobulai, emociją, tikiu, perdaviau“, – kalbėjo Victoria, atskleidusi, kad pasirodyti „Eurovizijoje“ buvo jos naujametinis noras. Victoria pasirodys antrojoje finalo pusėje.

Antrojoje finalo pusėje pasirodys ir dainos „Sugar“ atlikėja, Moldovos atstovė Natalia Gordienko.

Portugalijai atstovaujantys „The Black Mamba“ – pirmieji šalies atstovai, kurie konkurse dainavo tik anglų kalba. „Mums pirmiausia svarbu būti sąžiningais su savimi ir tai perduoti žmonėms. Nesvarbu, kokia kalba tai darome – muzika yra universali kalba. Mums svarbu parašyti savo dainą, kuri mums turi reikšmę. Didžiuojamės, kad esame portugalai, didžiuojamės savo kalba, tačiau norime įnešti pokyčių“, – sakė atlikėjai, pasirodysiantys pirmojoje finalo dalyje.

„Jaučiausi puikiai“, – patikino drauge su San Marino atstove Senhit ant „Eurovizijos“ scenos pasirodęs JAV reperis Flo Rida. „Mes tikrai nusipelnėme būti finale – San Marinas maža, tačiau labai stipri šalis, tad finale pasistengsime“, – patikino Senhit, pasirodysianti antrojoje finalo pusėje.

Ją keitė Šveicarijos atstovas Gjon`s Tears, pusfinalyje pasirodęs su daina „Tout l`univers“. Vienu iš favoritų laikomas atlikėjas sakė, jog lažybininkų prognozėmis nesidomi, labiau džiaugiasi klausytojų siunčiamomis žinutėmis ir nori tikėti, kad jo daina žmones paveikia. Šveicaras pasirodys pirmojoje finalo dalyje.

„Noriu, kad graikai būtų laimingi ir jaustų pasididžiavimą. Tikiuosi, kad taip jie jausis ir finale“, – kalbėjo Graikijos atstovė Stefania, pasirodysianti pirmojoje vakaro pusėje.

Suomiai „Blind Channel“ taip pat sakė, kad jiems svarbiausia pasiekti žmonių širdis ir sukurti pokytį. Tai jie bandys padaryti ir šeštadienį, antrojoje vakaro pusėje.

Islandų grupė „Daði & Gagnamagnið“ „Eurovizijoje“ tapo pirmąja, kuriai kelią į sceną užkirto teigiamas COVID-19 testas. Virusą nustačius vienam grupės nariui, kiti nusprendė be jo į sceną neiti, todėl scenoje rodomas prieš savaitę Roterdamo arenoje įvykusios repeticijos įrašas.

Konferencijoje žiniasklaidai islandai taip pat dalyvavo nuotoliniu būdu. Dainos „10 Years“ atlikėjai sveikinosi iš viešbučio kambario. „Buvo keista, kad nebuvome arenoje. Nors ir negirdėjome ovacijų, palaikymą jautėme. Be to, gavome nemažai vaizdo įrašų iš arenos“, – kalbėjo islandai, neslėpę, kad dėl susiklosčiusios situacijos sunkiai galintys nupasakoti savo emocijas. Jų pasirodymas bus parodytas pirmojoje finalo pusėje.

LRT.lt primena, kad geltonoji Lietuvos viltis „The Roop“ antradienį taip pat ištraukė burtus. Pirmąjį pusfinalį pradėję mūsų atstovai pasirodys antroje finalo dalyje. Tikslus dalyvių pasirodymų eiliškumas paaiškės vėliau.

Po pirmojo pusfinalio bilietus į šeštadienio finalą taip pat gavo Švedijos, Kipro, Izraelio, Rusijos, Norvegijos, Belgijos, Azerbaidžano, Ukrainos ir Maltos atstovai.

Šeštadienį, gegužės 22 d. nuo 22 val. LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO eteryje bei portale LRT.lt – didysis „Eurovizijos“ finalas, 21 val. – dokumentinis filmas „Dance Alone“, pasakojantis .grupės „The Roop“ susikūrimo ir eurovizinės kelionės istoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.