Muzika

2021.05.17 21:02

Staigmena: lietuvių „The Roop“ komanda „Eurovizijoje“ rūpinasi ir Vokietijos pasirodymu

Ramūnas Zilnys, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.17 21:02

„I Don‘t Feel Hate“ – taip skamba daina, kurią Vokietijos dainininkas Jendrikas Sigwartas šį šeštadienį atliks „Eurovizijos“ dainų konkurso finale. 

Tačiau saviškiais jis jau vadina ne tik vokiečius, bet ir lietuvius, tarp jų – „The Roop“ pasirodymo šokėją Marijaną Staniulėną.

Mat kelių lietuvių koomanda, dirbanti su grupe „The Roop“, ruošė Vokietijos atstovo šių metų eurovizinį pasirodymą – choreografiją, filmavimo režisūrą ir kitus aspektus.

Roterdame šie Lietuvos delegacijos nariai turi dvigubą darbą – užkulisiuose rūpinasi ir „The Roop“, ir Jendriko pasirodymais, koreguoja jo detales.

Negana to, būtent Lietuvoje, Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje, prieš porą mėnesių Vokietijos atstovas nufilmavo savo „atsarginį“ eurovizinį pasirodymą – jis konkurse būtų parodytas, jei dainininkas dėl COVID-19 pandemijos nebūtų galėjęs atvykti į Roterdamą.

„Vertinu tai kaip rimtą įvertinimą Lietuvos pramogų industrijai“, – sakė šiam bendradarbiavimui vadovaujantis grupės „The Roop“ vadybininkas Lauras Lučiūnas.

„Mūsų komanda – pati geriausia, ir ji yra iš Lietuvos“, – LRT.lt džiūgaudamas pasakojo vokietis, sekmadienį ant „Eurovizijos“ atidarymo ceremonijos kilimo ekspromtu užtraukęs dainą, kaip myli mūsų šalį.

Jendriko istorija – įdomi. Dar prieš kelis mėnesius apie jį Vokietijoje mažai kas buvo girdėjęs. 26-erių miuziklų aktorius svajojo apie „Euroviziją“, tačiau visiškai nesitikėjo, kad uždaroje vokiečių transliuotojo NDR atrankoje į didžiausią Europos dainų konkursą triumfuos būtent jis.

„Dalyvauti „Eurovizijoje“ – mano vaikystės svajonė. Su šeima visada žiūrėdavome „Euroviziją“, aš dainuodavau pagal dainas, kurios ten skambėjo. Mama sako, kad taip nebuvo, bet tikrai buvo.

Vėliau, studijų metais, „Euroviziją“ žiūrėdavau su draugais. Ji tokia spalvinga ir įvairi. Draugams sakydavau – vieną dieną būsiu toje scenoje. Ir štai – esu!

Vilčių, kad būsiu atrinktas dalyvauti „Eurovizijoje“, neturėjau. Juk aš nebuvau žinomas atlikėjas, ir dabar nesu, tik dėl „Eurovizijos“ žmonės pradėjo kalbėti – o, Jendrikas, kas jis toks. Tiesiog internete patalpinau filmuką apie tai, kaip kurti klipą, jei nori dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse.

Kažkas jį pastebėjo, parašė man, kad pažįsta žmones, rengiančius „Eurovizijos“ atranką. Perdavė tiems žmonėms, tada susidomėjo Vokietijos transliuotojas, praėjau pirmą turą, tada laimėjau finalą, ir štai – aš čia. Nors tikrai visiškai to nesitikėjau“, – LRT.lt pasakojo vokietis.

Kūrinys „I Don‘t Feel Hate“ – smagiai skambanti daina, tačiau ji, anot Jendriko, neša svarbią žinutę. Beje, ir linksmai atrodantį dainos vaizdo klipą dainininkas sukūrė pats. Kaip teigia Vokietijos eurovizininkas – beveik visiškai už dyką.

„Šia daina norėjau priminti kitiems, o taip pat ir sau – į neapykantą nereikia atsakyti tuo pačiu. Jei kažkas tavęs nemėgsta, nereikia atsakyti tokiais pat jausmais. Žinau, kad tai nelengva. Jei kažkas jus menkina, įžeidžia, žemina, jei kažkas yra homofobas ar rasistas, sunku susitvardyti. Bet reikia daryti taip – sakyti, tu blogai elgiesi, bet nejaučiu tau neapykantos. Noriu į neapykantą atsakyti pagarba ir meile.

Dainos klipą sukūriau pats. Visiškai neturėjau pinigų. Klipe matote daugybę skalbyklių – visas jas gavau nemokamai. Apsilankiau interneto aukcionų puslapyje. Žinote, vokiečiai yra tinginiai. Jie internete rašo – sveiki, sugedo mano skalbyklė, jei norite jos – atiduosiu nemokamai, bet patys pasiimkite, aš jums nevešiu.

Tad keliavau po miestą ir rinkau skalbykles. Jas ir panaudojau filmavime. Klipas iš esmės pasakoja nepagarbą patiriančių žmonių istoriją“, – dainos idėją aiškino vokietis.

Eurovizija 2021. Vokietija. Jendrik – „I Don't Feel Hate“

Vokiečių ir lietuvių draugystė prasidėjo dar pernai, kai „The Roop“ Hamburge dalyvavo simboliniame euroviziniame koncerte, surengtame vietoj dėl karantino atšaukto konkurso.

L. Lučiūnas pasakojo, jog jo vadovaujama įmonė „Creative Industries“ karantino metu laimėjo Vokietijos televizijos konkursą surengti šalies eurovizinei atrankai, o tada – ir rengti pasirodymą konkursui.

„Nemažas, tačiau labai įdomus iššūkis. Dirba didelė komanda. Čia, Roterdame, vokiečiams talkina Lietuvos pasirodymo filmavimo režisierius Povilas Varvuolis, choreografiją sukūręs „The Roop“ šokėjas M. Staniulėnas.

Vaizdo grafiką vokiečio pasirodymui sukūrė Barbora Giliūtė, apšvietimu rūpinosi šviesos dailininkas Darius Malinauskas“, – vokiečio Jendriko pasirodymą kūrusius lietuvius vardijo L. Lučiūnas.

Anot jo, situacija, kai viena komanda ruošia kelių šalių pasirodymus, nėra neįprasta. „Eurovizijoje“ yra dar keli pasirodymų prodiuseriai, kurie kasmet rūpinasi dviem, trim ar net daugiau konkurse dalyvaujančių artistų.

„Viena kitam netrukdo. Tai tikrai suteikia naudos ir „The Roop“. Kai dirbi su kelių šalių artistais, ir užkulisiuose esi rimčiau vertinamas.

Be to, dirbti su užsieniečiais yra įdomu. Kita kultūra, kitas požiūris. Vokiečiai – preciziški kiekviename žingsnyje, galima sakyti, mes iš jų irgi mokomės.

Kol kas puikiai sekasi, kalbamės ir apie tolimesnius bendrus projektus“, – pasakojo L. Lučiūnas.

„The Roop“ pasirodymo šokėjas M. Staniulėnas sakė, jog dirbti su dviem delegacijomis – smagi ir ypatinga patirtis.

„Vokiečiai žinojo, jog pernai sukūriau „The Roop“ dainos „On Fire“ šokį, jiems patiko braižas, pasiūlė pabandyti. Keliavau į Vokietiją, greitai radome gerą ryšį, kartu dirbti lengva. Mano darbas – ne tik pastatyti šokį, bet ir prižiūrėti visa veiksmą scenoje“, – pasakojo Marijanas.

Kiekviename žingsnyje besišypsantis Jendrikas jam palieka itin šilto ir pozityvaus žmogaus įspūdį.

„Man atrodo, kad jis tiesiog labai džiaugiasi čia dalyvaudamas, be didelių klausimą, laimės ar ne. Būdamas su juo užsikrėti gera energija, lengvesniu požiūriu. Jis labai charizmatiškas, manau, kad žiūrovus sužavės ne tik pasirodymu, bet ir asmenybe“, – svarstė lietuvis.

Anot Marijano, jo sukurti šokiai „The Roop“ ir Jendrikui – labai skirtingi. Dainos „Discoteque“ šokis scenoje reikalauja daugiau fizinės ištvermės. Tačiau techniškai sudėtingesnis – vokiečio šokis.

„Ten, pavyzdžiui, yra ir stepo elementų. Vokiečio grupė pabaigusi miuziklų mokyklą, jie jau turi šokio pagrindų. Daug lengviau su jais dirbti. Nes jei reikėtų, kaip mūsų atlikėjus, ruošti nuo pat pradžių, trūktų laiko“, – pripažino M. Staniulėnas.

Tai, kad Roterdame tenka savo laiką dalinti dviem delegacijoms, lietuvių choreografo netrikdo.
„Vis tiek čia dėl pandemijos negalime niekur vaikštinėti, su niekuo bendrauti, tik su eurovizininkais. Tad man pasisekė – laisvą laiką dirbu, praleidžiu su įdomiais žmonėmis scenoje, ko visada ir norėjau.

Vokietija tikrai bus antroji šalis, už kurią šįmet sirgsiu. Jei Lietuva laimėtų pirmąją vietą, o Vokietija – antrąją, būtų tobula“, – juokėsi Marijanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.