Muzika

2021.05.04 11:51

Pamatykite: pagerbdami grupę „Metallica“, „Žalvarinio“ nariai pristato neįprastą jos kūrinio versiją

LRT.lt2021.05.04 11:51

Grupės „Žalvarinis“ nariai, su Marijonu Mikutavičiumi koncertuojantys Robertas Semeniukas ir Sigita Jonynaitė karantino metu nesėdi rankų sudėję.

Atlikėjai sujungė jėgas ir atidavė duoklę metalo legendai iš JAV – grupei „Metallica“. Duetas įrašė naują dainos „The Unforgiven“ akustinę versiją ir nufilmavo vaizdo klipą.

„Esu didelis grupės „Metallica“ gerbėjas. Klausausi šios grupės jau trisdešimt metų. Ji manęs neapleidžia, o jeigu ir padarau pertrauką, vistiek jie sugrįžta ir džiugina toliau.

Nemanau, kad šis magiškas ryšys kada pasibaigs. Nepraleidžiu progos nuvykti į jų koncertus ar įsigyti albumų. Tai labai keistas dalykas, kai muzikos grupė gali daryti tokį didelį poveikį žmogui, jo gyvenimo būdui, pasaulėžiūrai ar netgi profesijos pasirinkimui.

Man jau taip atsitiko, kad būdamas paauglys pradėjau intensyviai klausytis šios grupės ir po truputį įsisvajojau, jog norėčiau tapti gitaristu. Visos kambario sienos iškabintos grupės plakatais, vokalisto ir gitaristo Jameso Hetfieldo neužmirštama poza su gitara rankose ir įtaiga man padarė milžinišką poveikį. Norėjau būti kaip tas bičas iš plakato. Mokiausi kiekvienos jų dainos. Išmokau kone visas gitaros partijas nuo „Kill ‘Em All“ iki „Reload“ albumų. Šis kolektyvas buvo pirmasis mano gitaros mokytojas“, – sako R. Semeniukas.

Šiemet legendinė grupė „Metallica“ švenčia keturiasdešimtąjį gimtadienį. Šiuo vaizdo klipu Robertas ir Sigita norėjo grupei simboliškai padėkoti už neblėstančią energiją ir neaprėpiamą poveikį klausytojų gyvenimui.

„Pasirinkau gal kiek netradicinį variantą įamžinti jų kūrybą. Tačiau eksperimentas su klasikine gitara, manau, visai pavyko, o kur dar Sigitos balsas! Daina „The Unforgiven“ iš jų 1991 metų, turbūt kiečiausio albumo – „Black Album“. Tie, kurie nėra girdėję šio kūrinio, galbūt nenustebs, nes klasikine gitara atlikta baladė yra įprastas skambesys, tačiau grupės gerbėjams tai tikrai bus staigmena“, – viliasi Robertas.

„Aš, tiesą sakant, niekada nebuvau „Metallica“ gerbėja, man tie vyrukai atrodė per saldūs savo grupės pavadinimui. Tačiau klausytis yra viena, o perdainuoti jų dainą – visai kas kita, tad šita Roberto idėja man labai patiko.

Prisipažinsiu, lengva nebuvo, nes tonacija man visiškai netinkama, ji yra vyriška, be to, versija – akustinė, joje nėra būgnų ir bosinės gitaros palaikymo. Ilgokai jaukinausi šitą versiją, kol pavyko atsiriboti nuo pilnos, sunkios originalo aranžuotės, kuri nuo vaikystės įaugusi į kraują.

Manau, tai padaryti bus nelengva ir kai kuriems klausytojams. Padainuoti duetu buvo tikrai gera mintis. Aš džiaugiuosi Robertu, kuris kasdien auga kaip vokalistas, nes dainuoti ir groti šį kūrinį yra tikrai didelis iššūkis“, – pasakoja Sigita.