Muzika

2021.03.08 20:44

Rusija pasirinko: į „Euroviziją“ siunčia atlikėją Manižą su daina „Russian Woman“

skandalingoji grupė „Little Big“ į „Euroviziją“ nevyks
LRT.lt2021.03.08 20:44

Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kas „Eurovizijos“ dainų konkurse gegužę atstovaus Rusijai.

Tiesioginiame TV eteryje surengtos „Eurovizijos“ atrankos metu nuspręsta, kad Nyderlandų mieste Roterdame rungsis dainininkė Maniža.

29-erių atlikėja gimė Tadžikistane. 1994-aisiais, kai būsimai žvaigždei buvo treji, jos šeima nuo gimtinėje kilusio pilietinio karo pabėgo į Maskvą.

Muzikinę karjerą mergaitė pradėjo dar vaikystėje, dainavo keliose muzikos grupėse, vėliau studijavo psichologiją ir pradėjo solinę muzikinę veiklą.

„Eurovizijoje“ ji atliks dainą „Russian Woman“ („Rusų moteris“). Simboliška, kad kūrinys atranką laimėjo Tarptautinę moters dieną. Didžioji dalis dainos atliekama rusų kalba:

Šių metų Rusijos atrankoje rungėsi tik trys atlikėjai – „Therr Maitz“, „2Mashi” ir Maniža.

Nuo 2013 metų Rusija į „Euroviziją“ atlikėjus siuntė be viešos atrankos, tačiau šįmet nusprendė paklausti TV žiūrovų nuomonės.

Tiesa, atranka sukėlė daug klaustukų – apie ją beveik nieko nebuvo žinoma iš anksto, pretendentai atskleisti tik atrankos metu, itin nedidelis jų skaičius irgi daug ką nustebino.

Be to, daug kas tikėjosi, kad atrankoje dalyvaus ir pernai į „Euroviziją“ parinkta grupė „Little Big“, jau gerai žinoma visoje Europoje. Ji iki pat šių metų atrankos išlaikė intrigą, o dar atrankos išvakarėse jos rengėjai laidė užuominas, kad grupė atrankoje tikrai dalyvaus.

Dėl koronaviruso pandemijos „Eurovizija“ pernai buvo atšaukta, todėl netrūko manančių, kad „Little Big“ Rusijai atstovaus šįmet. Juolab kad pernai šie rusai buvo laikomi vienais „Eurovizijos“ favoritų, o pirmadienį, atrankos dieną, išleido naują dainą ir klipą „Sex Machine“.

Tačiau pirmadienio vakarą tiesioginiame TV eteryje skandalingos ir ironiškos grupės lyderis Ilja Prusikinas pranešė, kad šįmet į „Euroviziją“ nevyks, o tokį sprendimą priėmė, pasitarusi su Rusijos transliuotoju - Pirmuoju kanalu. Tiesa, „Little Big“ atrankoje išties pasirodė – kaip svečiai, atlikę pernykštę dainą „Uno“.

Anot I. Prusikino, grupė nusprendė į „Euroviziją“ nesiveržti, nes Rusijoje – daugybė talentingų atlikėjų, kuriems reikia suteikti šansą.

Internete „Little Big“ padėkojo gerbėjams, kurių dėka pernykštei „Eurovizijai“ skirtos dainos „Uno“ klipas tapo žiūrimiausiu „Eurovizijos“ „YouTube“ kanale per visą istoriją – peržiūrėtas beveik 190 milijonų kartų.

Naujasis klipas „Sex Machine“ – paskutinis bendras grupės darbas su šokėju Dmitrijumi Krasilovu, įsiamžinusiu ir klipe „Uno“:

„Sex Machine“ nukelia į praėjusio amžiaus pabaigos šokių aikštelę, kurioje persipina daugybė populiariosios kultūros ir filmų nuorodų. Klipe rasite filmo „Vyrai juodais drabužiais“ užuominų, taip pat geltoną sunkvežimį, kuris primena filmo „Transformeriai“ veikėją. Vyresnieji naujajame kūrinyje išgirs JAV reperio MC Hammerio kūrinio „U Can’t Touch This“ elementų.

Vaizdo klipo lokacija primena filmo „Vėžliukai nindzės“ būstinę, o grupės nario Antono šukuosena ir violetinės spalvos kostiumas simbolizuoja 80-ųjų stilių ir „Vėžliukai nindzės“ veikėją Bebop.

Jau tapo tradicija, kad išskirtinius grupės vaizdo klipus režisuoja grupės lyderis I. Prusikinas ir režisierė Alina Pasok.

„Little Big“ yra Sankt Peterburgo reivo grupė, sprogdinanti šokių aikšteles ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. Internetiniu virusu tapusią grupę puikiai pažįsta Jungtinių Amerikos Valstijų, Ispanijos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir kitų šalių gyventojai. Lietuvoje grupė taip pat turi didelį gerbėjų ratą – čia ne kartą rengė koncertus.

„Little Big“ vaizdo klipai peržiūrėti daugiau kaip 2 milijardus kartų, o kūrinys „Skibidi“ tapo populiariausiu vaizdo įrašu Rusijos „Youtube“ platformoje – jis peržiūrėtas daugiau kaip 500 mln. kartų.