Muzika

2021.01.30 20:59

Vietą „Eurovizijos“ atrankos finale iškovojo 5 pusfinalio dalyviai, vakaro favoritu vėl tapo Gebrasy

atnaujinta 22.53
Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.30 20:59

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodė 10 sėkmingai pirmąjį atrankos etapą įveikusių dalyvių. Daugelis jų pasirodymus gerokai patobulino ir ant scenos įnešė naujų vėjų, tačiau eurovizinę kelionę tęsia tik 5 dalyviai. Daugiausia simpatijų pusfinalyje pelnė Gebrasy, tiek komisiją, tiek žiūrovus pakerėjęs ir atrankinėje laidoje.

Susumavus žiūrovų ir komisijos narių balsus paaiškėjo, kad į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą patenka Gebrasy, Martyna, Evita Cololo, Voldemaras Petersonas ir Titas ir Benas.

Finale dėl teisės išvykti į „Euroviziją“ varžysis ir 2020-ųjų nacionalinės atrankos nugalėtojai „The Roop“, dėl COVID-19 pandemijos taip ir neturėję progos išvykti į Roterdamą.

Eurovizija 2021. Kelialapiai į finalą atiteko penkiems atlikėjams, publikos simpatijas pelnė Gebrasy

Portalas LRT.lt kiek anksčiau pasidomėjo, kokiomis nuotaikomis pusfinalį pasitinka 10 laimingųjų atrankos dalyvių. Kai kuriems iš jų sėkmė buvo netikėta ir įpareigojo staiga mobilizuoti jėgas, kiti sakė nedrąsiai pasvajojantys apie atrankos finalą, tačiau didžiausią dėmesį skiriantys ne vietai balsų lentelėje, o pasirodymo kokybei. Dalyvių įspūdžius rasite čia.

Šių metų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ veda Ievos Stasiulevičiūtės ir Vytauto Rumšo jaunesniojo duetas. Su komisijos nariais bendrauja Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su atlikėja Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“. Dalyvių pasirodymus kiekvieną šeštadienį vertina besikeičiantys 5 komisijos nariai.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, muzikologė, pianistė, kultūros laidų ir renginių vedėja Gerūta Griniūtė, atlikėjas, kompozitorius, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano ir kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį įkvepiančiu pasirodymu „Love Yourself“ atidarė grupė „BE U“. Pirmajame atrankos etape komisija gyrė atlikėjus, tačiau jiems turėjo ir patarimų. V. Bikus svarstė, kad grupės vaikinai vokalistei galėtų pritarti ne tik dainos pabaigoje, bet ir per priedainį.

Panašu, jog atlikėjai patarimų paklausė, šįsyk scenoje jautėsi tvirčiau ir laisviau, o grupės vokalistė nustebino ir nauju įvaizdžiu – mėlyną kostiumėlį iškeitė į akį traukiantį blizgantį derinį, pakeitė ir šukuoseną. Pasiruošti šio vakaro pasirodymui „BE U“ padėjo aktoriai Gytis Ivanauskas ir Toma Ivaškevičiūtė. G. Ivanauskas pastebėjo, kad per savaitę repeticijų grupės penketukas žengė milžinišką žingsnį į priekį.

Antradienį, kai buvo filmuojama laida, nuskambėjus paskutiniems „BE U“ dainos akordams nuo atlikėjų veidų nedingo šypsenos. Išsijungus kameroms jie visi tvirtai apsikabino ir vieni kitiems patvirtino – viskas pavyko taip, kaip planuota. Jei pirmąjį sykį koją šiek tiek kišo jaudulys, į pusfinalį visi atėjo turėdami aiškų tikslą – pasilinksminti ir skleisti gerą nuotaiką, sakė LRT.lt kalbinti „BE U“ nariai.

Eurovizija 2021. BE U – „Love Yourself“

Antroji su savo kūrybos daina „Home“ ant scenos žengė Aistė Brokenleg. Atlikėja atviravo, kad nors pirmajame atrankos etape sėkmė buvo laukta, ji buvo šiek tiek netikėta. „Manau, mano daina šiek tiek kitokia nei įprasta „Eurovizijai“, jos skambesys kitoks, bet labai džiaugiuosi, kad ji pasiekė klausytojų širdis“, – šypsojosi Aistė Brokenleg, pati jautriai išjautusi kiekvieną dainos akordą ir eilutę.

„Mano daina apie tyrą, nesavanaudišką meilę. Tiesa, specialiai nedėjau aistros motyvo, nes meilė gali būti artimam draugui, apskritai gyvenimui ar mylimajam. Daina gimė iš asmeninių išgyvenimų, todėl ji man tokia jautri“, – portalui LRT.lt sakė atlikėja.

Ji taip pat atviravo iš aplinkinių neretai girdinti, kad yra išskirtinė. Būtent toks – unikalus ir išskirtinis – jos pasirodymas pirmąjį kartą pasirodė ir komisijai. „Savyje turiu visus metų laikus ir kartais jie visi gali kisti per valandą“, – taip su šypsena prisistatė Aistė Brokenleg.

Eurovizija 2021. Aistė Brokenleg – „Home“

Pirmajame atrankos etape tiek komisiją, tiek žiūrovus sužavėjęs Gabrielius Vagelis į pusfinalį atėjo paruošęs staigmenų. Dainos „My Guy“ atlikėją pirmąjį kartą komisija lygino su dainininku Samu Smithu, tačiau G. Vageliui turėjo pastebėjimų dėl sceninio įvaizdžio.

Atrankos pusfinalyje G. Vagelis smėlio spalvos kostiumą iškeitė į baltą derinį, nutarė atsisveikinti ir su I. Narkutės sukritikuota skrybėle. „Vieni man patarė neslėpti savo veido, kitiems, priešingai, kepurė patiko. <...> Vienaip ar kitaip, džiugu, kad ji neliko nepastebėta“, – LRT.lt sakė G. Vagelis.

Jo daina socialiniuose tinkluose jau spėjo sulaukti nemažai gerbėjų simpatijų, šių metų pasirodymu džiaugiasi ir pats atlikėjas. „Manau, kad esu labiausiai subrendęs iš visų kartų, nes su kiekvienais metais patirties ateina vis daugiau. Net žiūrėdamas į save iš šono matau, kad šiais metais esu labiausiai užtikrintas“, – sakė nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvis G. Vagelis. Jis atrankose savo laimę bando jau penktą kartą, trečią kartą – su savo paties kūrybos daina.

Eurovizija 2021. Gabrielius Vagelis – „My Guy“

Vakarą tęsė Martyna Jezepčikaitė, atlikusi dainą „Thank You Very Much“. Pusfinalyje, priešingai nei pirmąjį kartą, ji scenoje pasirodė ne viena, o su dviem šokėjomis. Jos, kaip ir atlikėja, taip pat pasipuošė įspūdingais drugeliais dekoruotais sceniniais kostiumais.

„Eurovizija“ mane visiškai išplėšė iš komforto zonos, tai – labai gera patirtis“, – kalbėjo iš Alytaus kilusi Martyna, muzikiniu keliu žengianti nuo mažų dienų. Ji atviravo, kad pirmąjį kartą dėl jaudulio pasitaikė klaidų, tačiau pasirodydama pusfinalyje atlikėja jautėsi kur kas drąsiau ir užtikrinčiau.

„Man visada smagu kopti laiptais, nes su kiekvienu laiptu sužinai ir išmoksti ką nors naujo. Kad galėčiau vadinti save atlikėja, man iš muzikos pasaulio norisi pasisemti kuo daugiau patirties. Ši scena – puiki terpė augti naujiems atlikėjams“, – LRT.lt sakė Martyna.

Eurovizija 2021. Martyna Jezepčikaitė – „Thank You Very Much“

Su didesniu pasitikėjimu antrą sykį į nacionalinės atrankos sceną grįžo ir Norbertas, sudainavęs dainą „Man In Need“. Jo paties žodžiais, jo pasirodymas finale – visai kitoks nei pirmą kartą: keitėsi scenografija, Norberto įvaizdis, judesiai.

„Manau, šį kartą man tikrai pavyko atsipalaiduoti ir padaryti šventę. Sutinku su visomis praėjusį šeštadienį išsakytomis komisijos pastabomis ir galiu patikinti – šį kartą pasirodymas pavyko 100 procentų geriau“, – po pasirodymo įspūdžiais dalijosi Norbertas. Atlikėjas neslėpė – sužinojus, kad patenka į atrankos pusfinalį, norėjosi šokinėti iš laimės.

Norberto pasirodymas pirmajame atrankos etape itin sužavėjo televizijos žiūrovus. Tiesa, komisijos nariai jo pasirodymą vertino atsargiai. Jų nuomone, Norberto daina skambėjo kaip skandinaviškas standartas, tačiau tai didžiojoje scenoje gali pasitarnauti ir kaip privalumas, ir kaip šioks toks trūkumas.

Viena didžiausių Norberto patarėjų, palaikytojų ir geriausių draugių – mama. Ji taip pat pritarė komisijos išsakytiems pastebėjimams, tad Norbertas į pusfinalio sceną sugrįžo kruopščiai atlikęs namų darbus.

Eurovizija 2021. Norbertas – „Man in Need“

Vakarą tęsė komisijos ir žiūrovų širdis su lietuviška daina „Be paslapčių“ pavergusi Evita Cololo. „Druskininkai mane palaikė, žinojo, kad čia yra žmogus, kuris gali dainuoti“, – palaikymu džiaugėsi Evita, visada palaikanti savąjį miestą.

Praėjusį šeštadienį iš jaudulio Evita negalėjo išsėdėti, todėl savo pasirodymą stebėjo ir įvertinimų laukė atsistojusi priešais televizorių. „Kaip ir kiekvienas artistas, pažiūrėjusi pasirodymą pamačiau, ką galiu pakeisti. Išgirdusi komisijos balsus buvau ištikta šoko – save vertinau labai savikritiškai, o komisija taip gražiai apie mane atsiliepė. Kai atslūgo emocijos, pradėjo skaudėti galvą“, – įspūdžiais dalijosi Evita.

Šiuo metu Druskininkuose gyvenanti mergina mokosi siuvimo meno. Ji pasakojo, kad pirmą sykį patekusi į chorą verkė, nes dainuoti jai nepatiko. Visgi vieną dieną merginą pasičiupusi mokytoja jos taip ir nebepaleido – nuo tada tęsiasi Evitos muzikinė kelionė.

Eurovizija 2021. Evita Cololo – „Be paslapčių“

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio sceną žengė ir pusbrolių iš Panevėžio Tito ir Beno duetas. Nutarę atlikti keletą scenografinių pakeitimų, jie dar sykį sudainavo jausmingą dainą „No“. Šįsyk scenoje nebeliko stalo, keitėsi kėdės, savo įvaizdį pakeitė ir vaikinai.

„Nebūtume prieš keletą metų pagalvoję, kad dabar viskas taip gerai susiklostys. Šiuo metu gyvename darbu ir mokslais“, – apie savo dienotvarkę siužete pasakojo pusbroliai. Artimiausiuose jų planuose – ir albumas.

Po pasirodymo Titas ir Benas atviravo, kad pirmąjį kartą išvydę savo numerį per televiziją suprato, jog gali geriau. Įdėtos pastangos pasiteisino – dueto nariai sakė, jog ant scenos jautėsi drąsiau, o pirmą kartą pasirodymą lydėjusią nežinią pakeitė užtikrintumas ir pasitikėjimas savimi.

„Tikime lemtimi. Norime, kad žmonės mumis patikėtų, nes ir mes labai tikime“, – kalbėjo dueto nariai. Jų viltys išsipildė – Titą ir Beną išvysime atrankos finale.

Eurovizija 2021. Titas ir Benas – „No“

Į sceną žengė ir gerokai savo pasirodymą „Never Fall For You Again“ patobulinęs Voldemaras Petersonas, tapęs pirmojo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapo favoritu. „Šie metai – mano metai. Bent jau atrankos atžvilgiu tai tikrai“, – sėkme džiaugėsi V. Petersonas.

Finale V. Petersonas nustebino nauju įvaizdžiu, šokio žingsneliais ir šiek tiek atnaujintu dainos skambesiu. Portalui LRT.lt atlikėjas drauge su muzikantais atviravo, jog po pirmojo atrankos etapo užgriuvusi sėkmė buvo kiek netikėta ir neleido atsikvėpti. Favoritų titulas dar labiau įpareigojo, privertė pasukti galvą ir suprasti, kad priešakyje laukia daug darbo.

„Stipriai yrėmės į priekį ir negalvojome, iškrisime ar ne. Mums tiesiog norėjosi kuo geriau pasirodyti. Maksimaliai išnaudojome tai, ką kiekvienas sukaupėme per 20 muzikinių metų, o kartu ir patys tuo pasimėgavome. Iš tiesų esame puiki kompanija, kartu praleidome daug laiko, susibičiuliavome ir tikimės bendrauti net ir po projekto, galbūt kada nors nueisime atsigerti arbatėlės“, – sėkme konkurse ir užsimezgusia draugyste džiaugėsi V. Petersonas ir muzikantai.

Eurovizija 2021. Voldemaras Petersonas – „Never Fall For You Again“

Dainą „Shadows“ atliekanti Milita Daikerytė šį kartą scenoje pasirodė ne viena – jai kompaniją palaikė dvi šokėjos. Pirmą sykį komisija gyrė Militą už tai, kad nors ir pasirodė viena, ji puikiai užpildė sceną ir sugebėjo prikaustyti dėmesį. Visgi po pasirodymo pusfinalyje atlikėja tikino, kad jausti tvirtą komandos užnugarį – daug drąsiau nei dainuoti vienai.

Militos nuomone, nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scena – puiki proga atlikėjui atsiskleisti ir dovanoti klausytojams pačią gražiausią dovaną – muziką. Pusfinalio scenoje Milita, kaip pati sakė, pasistengė padaryti šventę tiek sau, tiek televizijos žiūrovams.

„Su mielu noru būčiau scenoje, jeigu joje man atsirastų vieta“, – kalbėjo ne tik į nacionalinės atrankos sceną, bet ir į Lietuvos muzikos pasaulį su trenksmu po kelerių metų pertraukos grįžtanti Milita.

Eurovizija 2021. Milita Daikerytė – „Shadows“

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį su daina „Where`d You Wanna Go?“ užbaigė absoliučiu pirmojo etapo favoritu tapęs Gebrasy, pavergęs tiek balsų jam negailėjusią komisiją, tiek žiūrovus. „Valandą tiesiog sėdėjau ir žiūrėjau į ekraną, – portalui LRT.lt sakė scenos vardu Gebrasy prisistatantis Audrius Petrauskas, iš pradžių sunkiai patikėjęs savo sėkme. – Nesu pripratęs prie tokių įvertinimų. Bet gal būtų smagu?“

„Kartais pačios gražiausios dainos pasirašo tiesiog per pusvalandį ir negali įsivaizduoti, kaip tai įvyko“, – siužete apie kūrybinį procesą pasakojo Gebrasy. Jam pastarasis laikotarpis muzikos kūrimo prasme buvo itin sėkmingas ir kupinas atradimų.

Jeigu pavyks patekti į atrankos finalą, Gebrasy tikino, kad tai jam, kaip atlikėjui, bus didžiausia dovana ir įvertinimas. „Į muziką įdedu visą savo širdį, tikiuosi, jūs tai pajusite“, – prieš pasirodymą į gerbėjus kreipėsi atlikėjas. Jis savo pasirodymu apsuko galvą ir televizijos žiūrovams, ir komisijos nariams. Pelnęs daugiausia simpatijų tiek atrankinėje laidoje, tiek pusfinalyje, Gebrasy antrą kartą tapo vakaro favoritu.

Eurovizija 2021. Gebrasy – „Where'd You Wanna Go?“

Po visų 10-ies vakaro pasirodymų pasisakė komisija. R. Zilnys kalbėjo, kad atrankos finale tikrai norėtų matyti 4 atlikėjus – Gebrasy, Militą, Evitą Cololo ir Voldemarą Petersoną. „Jei reikėtų prie ko nors prikibti, beveik neturiu prie ko“, – visais atrankos finalo pasirodymais džiaugėsi R. Zilnys. Jam kiek užkliuvo tik Tito ir Beno dainos pavadinimas. „Nemanau, kad galėtume laimėti „Euroviziją“ su daina, kuri vadinasi „No“, – sakė komisijos narys.

Panašias simpatijas išreiškė ir G. Griniūtė. Ją labiausiai sužavėjo Evitos Cololo, Gebrasy ir Aistės Brokenleg pasirodymai.

„Manau, kad pirmoje vietoje bus Gebrasy. Neišeina daugžodžiauti apie šį kūrinį – išgirsti pirmus akordus ir iškart pagauni“, – susižavėjimo Gebrasy pasirodymu neslėpė ir S. Stavickis-Stano. Jis taip pat gyrė Evitą Cololo ir Voldemaro Petersono pasirodymą.

J. Jasinskis pritarė vieningai komisijos nuomonei. „Man labiausiai įstrigo Gebrasy. Iš tikrųjų buvo toks: „Oho! Turim“, – įspūdžiais ir pastebėjimais dalijosi J. Jasinskis. Jam patiko ir Militos, Evitos Cololo, Martynos dainos, įstrigo ir Aistės Brokenleg pasirodymas.

„Visi pasirodymai turėjo vienokią ar kitokią koncepciją“, – pastebėjo A. Smilgevičiūtė. Militos pasirodymas šįsyk jai atrodė sustiprėjęs, Gebrasy – itin konceptualus ir įtikinantis. Komisijos narė simpatijas reiškė ir Voldemarui Petersonui. „Ši daina gyvens ir po „Eurovizijos“, – kalbėjo ji. A. Smilgevičiūtę savo ramybe ir stabilumu scenoje sužavėjo ir Evita Cololo.

Vakaro pabaigoje naują dainą „Laikinai“ pristatė vakaro viešnia Evgenya Redko. LRT.lt primena, kad atlikėja dalyvavo praėjusių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau savo eurovizinę kelionę ji turėjo nutraukti dėl netikėtai užklupusių sveikatos problemų.

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Vakaro akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt