Muzika

2021.01.29 18:25

„Eurovizijos“ atrankoje sužibėjęs Gebrasy – apie neįprastą slapyvardį, karantino iššūkius ir viltį laimėti

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.29 18:25

LRT TELEVIZIJOS eteryje šį šeštadienį pamatysite „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį, kuriame dėl penkių kelialapių į vasario 6 dieną vyksiantį finalą rungsis dešimt atlikėjų ir grupių.

Tai – „Be U“, Aistė Brokenleg, Gabrielius Vagelis, Voldemaras Petersonas, Norbertas, Evita Cololo, Titas ir Benas, Martyna, Milita ir Gebrasy. Finale penkių varžovų jau laukia tiesiai į jį LRT sprendimu patekusi grupė „The Roop“.

Praėjusį šeštadienį įvykusiame antrajame „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ koncerte ryškiausiai žibėjo dainininkas Gebrasy – jo atliekamam kūriniui „Where‘d You Wanna Go?“ aukščiausią įvertinimą skyrė ir komisija, ir TV žiūrovai.

26-erių Audrius Petrauskas (tikrasis Gebrasy vardas) LRT.lt sakė, jog labai tiki savo daina, tačiau pirmoji vieta atrankos ture jam buvo netikėta.

„Tokios akimirkos laukiau ne vienus metus. Šįmet labiau nei bet kada atrodo, kad „Eurovizija“ – man pasiekiamas tikslas. Tikrai manau, kad ši daina galėtų skambėti ir didžiojoje to konkurso scenoje. Bandysiu kovoti dėl pergalės – tikrai į pusfinalį neinu su balta vėliava“, – apie sklandančią nuomonę, jog ryškūs šios atrankos favoritai yra pernai į atšauktą „Euroviziją“ neišvykę „The Roop“, užsiminė Audrius.

Nors net ir dabar yra žiūrovų, kurie į Gebrasy šių metų atrankoje dėmesį atkreipė pirmą sykį, kaunietis atlikėjas – tikrai ne naujokas scenoje.

Mokytis dainuoti jis pradėjo ketverių, vėliau dvylika metų mokėsi Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokykloje – ypač šiltai Audrius mini mokytoją, žinomą dainininkę Jūratę Miliauskaitę.

Būdamas vos dešimties ar vienuolikos, Audrius pradėjo pats rašyti dainas. Ryškiau į dienos šviesą jis išlindo prieš septynerius metus, dalyvaudamas TV šou „X Faktorius“. Po poros metų ten pat išgarsėjo ir grupė „Original Copy“, kurioje dainuoja Audrius.

Būtent televizijoje šią grupę pamatė viena populiariausių Lietuvos dainininkių Jazzu. Taip „Original Copy“ prieš penkerius metus tapo jos pritariančiaisiais vokalistais ir kartu koncertavo iki pat pandemijos.

„Eurovizijos“ atrankose Audrius jau irgi ne sykį dalyvavo ir atskirai, ir su „Original Copy“. Šiais metais – jau ketvirtasis jo, kaip solisto bandymas. Tiesa, prieš porą metų dainininkas nusprendė scenoje prisistatyti jau nebe tikruoju vardu, o slapyvardžiu Gebrasy, kuris daug kam kelia klaustukų.

„Šis žodis neturi reikšmės. Jis galvoje atsirado, kai buvau 11 ar 12 metų, naudodavau Gebrasy kaip slapyvardį forumuose ar kompiuteriniuose žaidimuose.

Prieš porą metų supratau, kad nenoriu eidamas į sceną prisistatyti Audriumi, nes vis tiek dažnai parašydavo su klaida – Andrius. Prisiminiau slapyvardį ir supratau, kad jis su manim ilgiau nei pusę gyvenimo, kaip ir kūryba. Gerai skamba, kodėl ne.

Jis atsirado, tiesiog atsitiktinai dėliojant raides. Prieš nuspręsdamas jį panaudoti scenoje, internete paieškojau, ar tas žodis ko nors nereiškia kuria nors kalba. Pamačiau, kad ne“, – pasakojo Gebrasy.

Su keistai skambančiu slapyvardžiu ar be jo, šiais metais Audrius „Eurovizijos“ atrankoje sulaukė daug komplimentų – įsiminė jautri, melodinga jo paties su kompozitoriumi Faustu Venckumi parašyta daina, puikiai skambantis balsas ir lyrika.

„Pati daina yra nelaimingos meilės istorija, bet kaip ji baigiasi tai yra palikta interpretacijai. Yra įvairių detalių susijusiu su vairavimu ir tas stipraus ryšio jausmas yra prilyginamas tarsi kelionei, nes santykiai gali būti vingiuoti, kartais viskas juda labai greitai, kartais lėčiau, o santykių trukmė irgi visiškai nenuspėjamas dalykas.

Daina apie tai, kad abu herojai, nors ir myli vienas kitą, bet supranta, kad ateities kartu nebus, jausmai išblėsta. Galiausiai net yra metaforinis tos pabaigos sulyginimas su avarija. Tai yra primėtyta daug įvairių tekstinių trupinėlių, už kurių kiekvienas gali užsikabinti.

Ne, daina nėra apie man nutikusią istoriją, ir tai nesunku atspėti. Nes dainuoju apie vairavimą, o pats nesu išsilaikęs teisių“, – juokėsi dainininkas.

Jo pasirodymas „Eurovizijos“ atrankoje:

Eurovizija 2021. Gebrasy – „Where`d You Wanna Go?“

Ankstesnius savo bandymus „Eurovizijos“ atrankoje jis irgi prisimena šiltai. Juolab kad porą sykių dalyvavo su kūriniais, parašytais žinomų užsieniečių – pasaulinėms žvaigždėms kuriančio brito Ashley Hicklino ir prieš trejus metus „Eurovizijoje“ ketvirtą vietą užėmusio vokiečio Michaelio Schulte.

Tačiau šie metai – ypatingi, nes „Eurovizijos“ pusfinalyje skambės net trys Audriaus kartu su F. Venckumi kurtos dainos – jas atliks ir Milita bei Tito ir Beno duetas.

Nors A. Petrauskas gyvena Kaune, o F. Venckus – Vilniuje, dainininkas dažnai lankosi sostinėje, o pernai kartu jie sukūrė daugybę dainų.

„Puikiai sekasi, vien sau eurovizinę dainą rinkausi iš gal keturių variantų. Kas man sekasi geriausiai? Sakyčiau, rašyti tekstus. Už mane geresnių vokalistų tikrai galima rasti, bet rašyti eiles dainoms – vienas labiausiai patinkančių dalykų.

Beje, beveik visada rašiau angliškai, tik pernai pamėginau bandyti parašyti tekstų lietuvių kalba. Tikiuosi, vieną tokią dainą klausytojai išgirs jau greitai, jai ir klipas susuktas. Bet tai bus jau po „Eurovizijos“, – pasakojo Audrius.

Apie „Euroviziją“ nuo mažens svajojantis dainininkas sako, kad galbūt laimę atrankoje bandytų ir ateityje, jei šįmet nepavyktų laimėti. Tačiau kol kas visas jo dėmesys sutelktas į šių metų kovą.

Kitas tikslas – šįmet išleisti daugiau solinių dainų ir su savo kūryba supažindinti kuo daugiau žmonių.

Tiesa, Audriaus, kaip ir daugybės kitų dainininkų, gyvenimas šiuo metu yra sudėtingas. Anglų filologijos studijas baigęs atlikėjas yra apsisprendęs rinktis muzikanto kelią ir pastaruosius kelerius metus gyvena tik iš muzikos.

„Paskutinis koncertas iki šiol įvyko rugpjūtį, tad dabar – šeštas mėnuo be darbo. Turėjo būti turas su Jazzu rudenį – jis neįvyko. Pernai kartu dainuoti pakvietė ir dainininkė GJan, deja, dėl pandemijos šie planai irgi neįsibėgėjo.

Neslėpsiu, pastarasis pusmetis man – žiūrėjimas į tuštėjančią banko sąskaitą ir bandymas paskirstyti pinigus, kad liktų ir muzikai, jos sklaidai, ir savoms reikmėms.

Bet minčių yra daug – gal pradėsiu rašyti kitiems atlikėjams, bandysiu kuo labiau susitelkti į muziką, savo dainų reklamą ir rašymą“, – kalbėjo Gebrasy.

Grupės „Original Copy“ ateitis – irgi neaiški. Dėl pandemijos ribojimų dainininkai nebegali susitikti ir repetuoti.

„Mes juk – penki namų ūkiai. Ar imsimės po karantino kažko – laikas parodys. Mokomės gyventi atskirai vieni nuo kitų, paprastai juk kas savaitę matydavomės.

Vieni kibo į mokslus, kiti – į kitus darbus. Pavyzdžiui, mūsų grupės narė Ieva dar anksčiau tapo grupės „Sisters On Wire“ dainininke, jai puikiai sekasi“, – pasakojo atlikėjas.

Gimtąjį Kauną mylintis dainininkas sako, kad vis dėlto susimąsto, jog kiek paprasčiau savo tikslų būtų siekti, persikrausčius į sostinę.

„Vilniuje – visos didžiausios studijos, TV kanalai, radijo stotys. Jei ateis diena, kai pamatysiu, kad galiu.

Bet šiuo metu galvoju tik apie „Euroviziją“ ir savo dainas. Norisi jų kuo daugiau pristatyti. Kuo daugiai muzikos pavyks išleisti, tuo laimingesnis jausiuosi“, – prisipažino Gebrasy.

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalis, kuriame skambės ir jo daina, – jau šį šeštadienį, 21 valandą, per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt