Muzika

2020.11.25 10:11

Tarp „Grammy“ nominantų – Lietuvoje laukiami „Bon Iver“, Woodkidas ir Michaelas Kiwanuka

LRT.lt2020.11.25 10:11

Antradienio vakarą buvo paskelbtas pilnas „Grammy“ nominantų sąrašas. Šiais metais tarp pretendentų į auksinį gramofoną yra ir Lietuvą savo koncertų planuose pasižymėję muzikos kūrėjai. 

Šį prestižinių apdovanojimų sąrašą sudaro net 83 skirtingos kategorijos. Jame puikuojasi 4 muzikos agentūros „8 Days A Week” į Lietuvą pakviesti atlikėjai ir grupės, rašoma pranešime spaudai.

Tai kitais metais Vilniuje koncertuosiantys britų muzikantas Michaelas Kiwanuka, daug talentų savyje talpinantis prancūzų kūrėjas Woodkidas, amerikiečių grupės „Bon Iver“ siela Justinas Vernonas ir kartą Lietuvą jau aplankęs JAV džiazo saksofonininkas Kamasi Washingtonas.

Sausio 31 d. „Grammy“ apdovanojimai 63-ąjį kartą bus išdalinti Los Andžele. Svarbiausią muzikinę naktį kitais metais patikėta vesti komikui ir „The Daily Show“ vedėjui Trevorui Noahui. Tiesa, dėl pasaulinės pandemijos dar nėra aišku, koks bus jos formatas.

„Grammy“ apdovanojimai nuolat keičiasi. Šiais metais dėl kritikos „urban“ muzikos albumo kategorija buvo pakeista į geriausio progresyvaus R&B muzikos albumo kategoriją. Pokyčiai, panašu, vyksta visur, nes akivaizdžios šių metų apdovanojimų favoritės – moterys.

Šįkart JAV dainininkė Beyoncé savo sąskaitoje turi net 9 nominacijas (iki šiol nominuota net 79 kartus) ir konkuruoja pati su savimi. Kiti „Grammy“ nominacijų lyderiai – Taylor Swift, Dua Lipa ir reperis Roddy Ricchas. Visi šie vardai nominuoti po 6 kartus.

Kitą vasarą Vilniuje laukiamas britų muzikantas Michaelas Kiwanuka pildo savo svajones. Visai neseniai Michaelas pelnė prestižinį „Mercury“ prizą. Kritikai jo albumą „Kiwanuka“ pavadino svarbiausiu dešimtmečio įrašu. Šis albumas, pasakojantis apie tapatybę ir jo šaknis, „Grammy“ apdovanojimuose pretenduoja tapti Metų roko albumu. Tai pirmoji iš Ugandos kilusio muzikanto „Grammy“ nominacija. Įdomus faktas – toje pačioje kategorijoje įrašytos alternatyvaus roko grupės „The Strokes“ kartas irgi pirmasis.

Tikėtina, kad svarbiausią gyvenimo įrašą išleidęs Kiwanuka dar ne kartą bus paminėtas įvairių apdovanojimų kontekste. Pasak „Mercury“ komisijos, albumas „Kiwanuka“ nepavaldus laikui: „Kūrėjo drąsa kurti savo pasaulį ir kviesti į jį klausytojus stebina. Tai rasę, tapatybę ir istoriją įprasminantis darbas, nepriklausantis vienam žanrui.“

Vienai svarbiausių kategorijų, Metų muzikiniam vaizdo klipui, nominuotas dar vienas prancūzo Woodkido darbas. Jo pasirodymas Vilniuje į kitą data dėl pandemijos buvo perkeltas jau du kartus. Pirmasis albumo „S16“ singlas „Goliath“ pasakoja apie priklausomybę nuo gamybos industrijos. Tai didinga vizualinė kelionė, piešiama 3D vizualais ir specialiaisiais efektais, kurtais prancūzų menininko ir jo komandos. Šis Woodkido darbas taip pat nominuotas ir 3 Jungtinės Karalystės muzikinių klipų apdovanojimams.

Kiti du prancūzo darbai „Run Boy Run“ ir „The Golden Age“ kadaise taip pat buvo nominuoti šioje „Grammy“ apdovanojimų kategorijoje.

Justinas Vernonas iš „Bon Iver“ ne vieną nustebino įrašydamas bendrą darbą su Taylor Swift. Šis kūrinys „Exile“ jos albume „Folklore“ pažymėtas ketvirtu numeriu. Justinas Vernonas ir Taylor Swift „Grammy“ apdovanojimuose pretenduoja laimėti geriausio popmuzikos dueto/grupės pasirodymo gramofoną.

Vien praėjusiais metais „Bon Iver“ buvo paminėti keturiose „Grammy“ kategorijose. Vernonas savo sąskaitoje jau turi du „Grammy“ už Metų alternatyvos albumą ir geriausią naują atlikėją. Taylor Swift skaičiai dar įspūdingesni – ji jau laimėjo dešimt tokių statulėlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt