Muzika

2020.11.24 20:52

Paskelbti pretendentai į „Grammy“ apdovanojimus: lyderė – dainininkė Beyonce

BNS2020.11.24 20:52

Popmuzikos karalienės Beyonce muzikinis filmas „Black Is King“ gali atnešti dainininkei sėkmę ateinančiais metais vyksiančioje „Grammy“ apdovanojimų ceremonija – atlikėja buvo nominuota devynis kartus, antradienį pranešė organizatoriai.

Antrąja vieta pagal pelnytų nominacijų skaičių dalijasi popmuzikos dainininkės Dua Lipa ir Taylor Swift, taip pat reperis Roddy Ricchas. Kiekvienas jų pretenduoja į šešis apdovanojimus.

Beyonce pretenduoja į titulus esminėse kategorijose - Metų įrašo, Metų dainos, geriausio vaizdo klipo.

Tiesa, vienoje kategorijoje ji rungiasi pati su savimi - dėl Metų įrašo titulo rungiasi dvi dainos, kuriose skamba šios atlikėjos balsas.

Muzikos industrijai ruošiantis užbaigti metus, kurie dėl koronaviruso pandemijos buvo vieni labiausiai įtemptų, į Įrašų akademijos aukščiausius apdovanojimus vėl pretenduoja popmuzikos kūriniai ir atlikėjai.

Moterys taip pat itin gerai pasirodė visuose žanruose, artėjant 63-iajai „Grammy“ apdovanojimų įteikimo ceremonijai. Šis renginys vyks sausio 31 dieną, o jo vedėjas bus komikas Trevoras Noah.

Kaip įprasta, apdovanojimų nominacijos sukėlė ir ginčų bei klaustukų. Pavyzdžiui, sąrašuose nė sykio nepaminėtas Kanados atlikėjas The Weeknd, kurio albumas „After Hours“ ir hitas „Blinding Lights“ buvo vieni populiariausių šių metų įrašų.

Tarp pretendentų yra ir Lietuvoje kitais metais koncertuoti ketinantys atlikėjai. Pavyzdžiui, naujausias JAV vokalisto Gregory Porterio, kovą koncertuosiančio festivalyje „Kaunas Jazz“, įrašas „All Rise“ nominuotas geriausio metų r‘n‘b įrašo kategorijoje, o vasarą Vilniuje grosiančio brito Michaelo Kiwanukos albumas „Kiwanuka“ – geriausio roko albumo kategorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt