Muzika

2020.11.24 11:32

„Bix“ būgnininkas Gintas Gascevičius pristato naują klipą „Oneirologija“: tai – sapnų poezija

LRT.lt2020.11.24 11:32

Žinomas Lietuvos roko ir avangardinės muzikos atlikėjas, grupės „Bix“ būgnininkas Gintas Gascevičius (arba tiesiog Ginc) pristato naują vaizdo klipą apie sapnus „Oneirologija“.

Kūrinio pavadinimas yra simbolinis – graikiškai „oneiros“ reiškia sapną, o „logos“ – mokslą.

„O kas, jeigu visa tai yra sapnas? Ir tuoj, suskambėjus žadintuvui, tu pabusi. Arba pabus tas, kuris visa tai sapnuoja. Ir tai nesi tu“, – kūrinį nupasakoja G. Gascevičius.

Tai pirmas jo bendras darbas su režisiere Agne Giedraityte.

„Norėjome tokios sapnų vaizdo poezijos, kai ribos tarp realybių visiškai ištirpsta, - pasakoja Ginc.

„Klipas „Oneirologija“ - tai sąmonės srautas sapno metu. Gintas šiame klipe lyg prabunda sapne, jis supranta, kad gali judėti, liesti ir tyrinėti aplinką. Tačiau ta aplinka elgiasi taip pat mistiškai kaip ir sapnas, ji keičiasi, tirpsta, staiga tampa svetima ir neaprėpiama.

Man šis bendradarbiavimas buvo labai vertingas. Gražu stebėti muzikantą ir jo absoliutų pasinėrimą į nepaaiškinamą kūrybinį srautą, toks atsidavimas nežinomybei įkvepia", - sako režisierė A. Giedraitytė.

„Juk būna, kad atsibundi ir nežinai, ar čia sapnas ar realybė. Jokie įsignybimai ar daiktų palietimai čia nepadeda, nes sapne visi pojūčiai yra absoliučiai tikri.

Bet yra keletas gudrybių patikrinti ar sapnuoji, ar ne. Taigi pirmoji gudrybė yra tokia. Sapne reikia pasižiūrėti į laikrodį, rodantį laiką skaičiais, rodyklinis laikrodis čia netinka. Sapnų pasaulyje laikrodis skaičių nerodo, o vietoj jų - visokius ženklus.

Antroji gudrybė. Reikia atsiversti knygą, perskaityti keletą sakinių ir trumpam užversti. Vėl atvertus tekstas bus pasikeitęs.

Trečioji gudrybė. Turbūt nėra tokių, kurie nėra skraidę sapne. Taigi reikia atsispirti nuo žemės ir bandyti pakilti. Jeigu skrendi, reiškia sapnuoji, o jei neskrendi, reiškia esi šioje realybės pusėje“, - reziumuoja klipo kūrėjai.

„Oneirologija” - trečioji vaizdo klipų trilogijos dalis. Jau kiek anksčiau buvo pristatytos ir kitos dalys „Staklės” ir „Pacemaker”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt