Muzika

2020.10.27 18:09

Mirė buvęs roko grupės „Bix“ bosistas Skirmantas Gibavičius

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.10.27 18:09

Muzikos pasaulį apskriejo liūdna žinia – mirė buvęs roko grupės „Bix“ bosistas Skirmantas Gibavičius, kartu su ja įrašęs daugelį ryškiausių dainų.

Žinią apie 52-ejų muzikanto mirtį LRT.lt patvirtino „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius – Samas.

S. Gibavičius prie grupės prisijungė 1990-aisiais ir grojo aštuonerius metus. Prieš tai jis muzikavo grupėje „Šiaurės kryptis“.

Su grupe „Bix“ S. Gibavičius įrašė albumus „Akli kariai“, „Doozgle“, „7“, „Wor‘s“.

Ryškiu įvaizdžiu ir energingu elgesiu scenoje išsiskyręs muzikantas buvo neatsiejama pašėlusių „Bix“ pasirodymų dalis, su grupe koncertavo daugelyje užsienio šalių.

Grupė 1998 metais sustabdė veiklą, o po šešerių metų sugrįžus į sceną joje S. Gibavičiaus jau nebuvo.

„Išsiskyrė keliai. Jo gyvenimas buvo sudėtingas ir susiklostė gana tragiškai.

Man su juo senokai neteko bendrauti, tiesa, sykį „suveikiau“ jam instrumentą, nes sužinojau, kad jis nori groti.

Pastarąjį dešimtmetį Skirmantas gyveno socialinės globos namuose. Prieš metus su juo netikėtai per koncertą susidūrė mūsų būgnininkas Gintas Gascevičius, perdavė linkėjimų“, - pasakojo S. Urbonavičius.

Palikęs „Bix“, S. Gibavičius nebebuvo aktyvus Lietuvos muzikiniame gyvenime, nors, anot grupės lyderio, buvo itin kūrybinga asmenybė.

„Daug įvairių dalykų jo gyvenime nutiko, jis ir užsienyje gyveno, po pasaulį blaškėsi ieškojimuose. „Bix“ laikais jis išties buvo labai svarbus ir ryškus žmogus grupėje, tikras energijos užtaisas. Labai liūdna šiandien buvo išgirsti tokią žinią“, - pasakojo S. Urbonavičius.

Jautria žinute internete pasidalijo muzikanto bičiulis, režisierius Darius Miniotas.

„Vakar šį pasaulį netikėtai paliko mano draugas, geriausias ir artimiausias audringos jaunystės prietelius, visų gražiausių, beprotiškiausių ir jautriausių jauno ir nesustabdomo rokenrolinio gyvenimo akimirkų liudininkas ir bendrininkas, puikiausias muzikinis partneris „Šiaurės krypties“ laikais bei įvairiose kitose mūsų roko ir neroko grupėse ir projektuose, taip pat visokiausių mano jaunystės kungfuistinių ir literatūrinių sparingų partneris, nerealiai talentingas muzikantas, literatūrininkas, dvasinių kelių ieškotojas ir neprilygstamas fantazuotojas, vienok plačiausiai žinomas kaip „Bix“ bosistas, Skirma, Skirmantas Gibavičius.

Žinau, Skirma, kad daug ko nesuspėjau, ką reikėjo suspėti, atrodė, dar bus laiko. Nebe. Om mani pemme hung. Amžinosios šviesos Tau, mano drauge“, – rašo režisierius.

Taip pat skaitykite