Muzika

2020.11.10 16:40

Pamatykite: „Bix“ būgnininkas Gintas Gascevičius pristato net 13 minučių kūrinį, įrašytą metronomais

LRT.lt2020.11.10 16:40

Žinomas Lietuvos būgnininkas ir perkusininkas Gintas Gascevičius – Ginc pristato naują 13 minučių ir 13 sekundžių trukmės vaizdo klipą, kurio garsą įrašė vien tik metronomais.

Išleidęs jau tris solinius albumus perkusijos meistras Ginc, roko gerbėjams žinomas kaip grupės „Bix“ narys, ir toliau nerimsta – naujasis jo klipas vadinasi „Pacemaker“.

„Nepatikėsit, kūrinys įrašytas vien tik metronomais", - taip žinomas muzikantas pristato savo naują darbą. Ieškant tinkamos akustikos buvo išbandyta ir daugiabučio laiptinė, ir arena, ir neveikianti gamykla. Jau baigiant garso įrašą, buvo aiški būsimo klipo idėja.

Tai jau ne pirmas vaizdo klipas, sukurtas drauge su talentinga režisiere Goda Mazrimaite.

Kūrinys gana ilgas, 13 minučių ir 13 sekundžių trukmės. Sunkiausia buvo susivaldyti nuo pagundų naudoti specialius efektus, norėjosi nepamesti organiško paprastumo išlaikant pasakojimo vientisumą.

„Pacemaker“ yra apie ritmą, kuris yra visur, ląstelėse, organuose, gyvūnuose, augaluose ir netgi negyvoje gamtoje. Ir žmogaus gyvenime gausu ritmo, tiek sociume, tiek kasdienėje rutinoje.

Beje, žodžiu „pacemaker“ yra vadinamos ritmą duodančios ląstelės organuose, taip pat ir lenktynėse tempą užduodantis pirmaujantis sportininkas.

Šis klipas yra ciklo dalis, artimiausiu metu planuojama pristatyti ir dar vieną klipą.

Šiuo metu Gintas intensyviai dirba prie performansinio spektaklio pagal J.W. Goethe „Faustą”, kurį planuoja parodyti pasibaigus COVID-19 apribojimams.

Pasak perkusininko, tai didžiulis Iššūkis, todėl dabar visos mintys nukreiptos tik į „Fausto" pastatymą. Šiuos darbus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt