Muzika

2020.08.19 16:54

Alen Chicco pristato provokuojančią dainą „Lithuanian Queen“: patriotizmo prieskonis ir žinutė homofobams

LRT.lt2020.08.19 16:54

Alen Chicco – vienintelis atlikėjas Lietuvoje kuriantis "queer pop" muziką - po pusės metų pertraukos grįžta į Lietuvos popmuzikos sceną pristatydamas savo naująjį, analogų neturintį kūrinį „Lithuanian Queen“.

Daina išsiskiria ne tik pačiam atlikėjui nauju pakiliu, klubinės šokių muzikos skambesiu, tačiau ir ryškiausių Lietuvos drag karalienių (moterimis persirengiančių vyrų) – Vandos, Umiko ir Auros debiutu. Atlikėjas teigia, kad tai pirmasis drag stiliaus kūrinys Lietuvoje.

Kūrinio idėja atlikėjui kilo pavasarį, karantino metu ir kaip pats atlikėjas sako, būtent šiuo metu jis suprato, kad „Lietuvai labai reikia patriotinės drag dainos“.

Visgi, nors pats artistas atvirai ir drąsiai kalba lgbtq+, drag kultūros ir panašiomis temomis, Lietuvos popmuzikos pasaulyje tai nėra dažnas reiškinys.

Atlikėjas svarsto, jog didžiąją dalį Lietuvos prodiuserių ar kitų garsenybių tikriausiai vis dar kausto baimė ar įvairūs stereotipai, trukdantys pasisakyti šiomis temomis.

Nepaisant to, atlikėjui neprarandant vilties ir savo „Instagram“ paskyroje pasidalijus, jog ieško drąsaus ir iššūkių nebijančio prodiuserio, kuris nepabijotų prisidėti prie pirmojo drag kultūrai atstovaujančio kūrinio Lietuvoje kūrimo, su juo susiekė ir savo bendradarbiavimą pasiūlė itin talentingas ir perspektyvus prodiuseris Markas Bogdanovas, nepabijojęs kartu su atlikėju sulaužyti nusistovėjusius lietuvių popmuzikos stereotipus ir sukurti kol kas analogų Lietuvoje neturintį bendrą kūrinį.

„Lithuanian Queen“ taip pat tampa debiutu ir trims ryškiausioms Lietuvos drag karalienėms, Lietuvos drag šou „Balaganza“ žvaigždėms - Vandai, Aurai ir Umiko.

„Kartu su manimi šį kartą į kovą stojo ir kaip naujausios Lietuvos popatlikėjos debiutuoja mano sesės Vanda, Aura ir Umiko. Ačiū, kad esat ir nešat šviesą, ir taip nuostabiai įkūnijat kiekvieną iš Lietuvos trispalvės spalvų!” – sako Alen Chicco.

Taip pat Alen Chicco savo socialiniuose tinkluose rašo: „Lithuanian Queen“ yra himnas tavo viduje esančiai karalienei, kuri nori išsilaisvinti ir keisti pasaulį, keisti supratimą, naikinti stereotipus. O kas tai daro geriausiai? Be abejo, drag karalienės!”.

Kiekviena kūrinyje debiutuojanti karalienė pasakoja vis kitą savo unikalią istoriją. Dalinasi patyrimais , kuriuos joms teko pereiti tam, jog išdrįstų pasirodyti viešai, bei skleidžia žinią, jog kiekviena drag karalienė, nesvarbu kur ji bebūtų, yra didžiausias drąsos ir pasipriešinimo simbolis.

Naujoji Alen Chicco daina - tai istorija, įkvėpta legendinio filmo „Čarlio angelai“, kur šiuo atveju angelais tampa Lietuvos drag karalienės, o Čarlį įkūnija Alen Chicco. Patyčios, homofobija, įžeidimai kūrinyje yra personifikuojami ir virsta antagonistu, kuris įvardijamas kaip Homas Fobas.

Dainos meninis apipavidalinimas yra sukurtas su talentingais jaunosios kartos menininkais – stilistu ir dizaineriu Justu Vonžodu, fotografe Kristina Gulbinaite ir dizainere bei stiliste Katrina Knizikevičiūte Bajoras.

Pats atlikėjas šį kūrinį skiria visiems žmonėms norintiems atrasti savyje tą jėgą, kuri padeda išsilaisvinti iš savo fobijų, skatindama gyventi smarkiai, ryškiai ir pagal save, bei nepaisyti neigiamos aplinkinių nuomonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt