Muzika

2020.07.27 12:58

Karšta renginių savaitė Vilniaus „Lofte“ – nuo Junior A iki Alen Chicco

LRT.lt2020.07.27 12:58

Vasarai ritantis į antrąją pusę, Vilniaus menų fabrikas „Loftas“ kviečia dar vieną savaitę praleisti kartu.

Šią savaitę „Lofto“ scenoje pasirodys Junior A, „Pilnatys“, įvyks paskutinysis muzikos inkubatoriaus „Novus“ atrankos etapas, ekstravagantišką queer pasirodymą surengs Alen Chicco, nebus užmirštos ir kassavaitinės tradicijos – Rastadienis bei „Open Kitchen“.

Savaitę „Lofte“ pradės visų mėgstamas, alternatyvios elektroninės popmuzikos kūrėjas Junior A, pirmąsias bangas internete sukėlęs dar 2017 metais. Po pirmo atlikėjo minialbumo pasirodymo juo susidomėjo kone visos didžiausios muzikos leidybos kompanijos pasaulyje, tarp kurių - „Sony Entertainment“, „Columbia“, „XL Recordings“, „IMSOUND“.

Nuo 2018 metų vidurio Junior A ant scenos ėmė talkinti būgnininkas iš Norvegijos Sindre Skeie. Šis sprogstantis duetas jau spėjo sugroti daugiau nei tris dešimtis koncertų, – tarp kurių pasirodymai didžiausiose Lietuviškų festivalių scenose bei įspūdingi soliniai koncertai, kuriuose publika, rodos, žino visus dainų žodžius.

Antradienis tradiciškai užleidžiamas jaunosioms mūsų ir kaimyninių šalių grupėms – čia vyks paskutinysis muzikos inkubatoriaus „Novus“ atrankos etapas. Šiame etape pasirodys neo-soulo stiliui atstovaujanti grupė „Dargana“, elektroninės muzikos prodiuseris Oriole iš Latvijos, postroką grojantys „Mėlyna“ bei alternatyvūs rokeriai „MOVV“.

Trečiadienį „Lofte“ skambės psichodelinis rokas – scenoje pasirodys 2013 m. susikūrusi grupė „Pilnatys“. Grupės skambesys kupinas šviesios nostalgijos, išieškoto keistumo bei meile persmelktos lyrikos. „Pilnatis“ įkvepia lietuviškas pajūris, bėgantis laikas ir kiti kasdienybės paradoksai, o dainas galima talpinti į lo-fi, neo-psichodelikos, softroko stilių rėmus.

Ketvirtadienis „Lofte“, kaip jau įprasta, sukvies visus, neabejingus regio ritmams. Čia regio, jungle, D&B ir dub skambesius jungs ir rytą šokių aikštelėje pasitikti kvies maestro Doctah Jahngle bei būrys kolegų.

Penktadienis ir šeštadienis „Lofto“ terasoje ir vėl skirtas skaniam maistui, draugams ir gyvai muzikai – duris atvers „Open Kitchen“. Visą vasarą, kiekvieną savaitgalį į „Lofto“ terasą sugužės skirtingas pasaulio virtuves ir kultūras atstovaujantys maisto furgonai, o nuotaiką kurs vietiniai didžėjai bei grupių pasirodymai.

Savaitę užbaigti „Loftas“ kviečia drąsiai ir ekstravagantiškai. Šeštadienio naktį čia pasirodymą surengs Alen Chicco, Lietuvoje žinomas kaip vienintelis atlikėjas, kuris savo kūryboje sujungia popmuzikos, drag kultūros, miuziklo ir performanso elementus, o scenoje naudoja ryškius ir kontraversiškus kostiumus.

„The Ultimate Queer Show“ – ne išimtis, tik šį kartą tai artisto duoklė queer muzikai. Tai šokis, kostiumai ir scenografija – elementai, iš kurių formavosi queer kultūra, balsai, dvasia ir pats artistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt