Naujienų srautas

Muzika2020.04.23 21:46

Karantiną prisijaukinęs atlikėjas Dainotas Varnas: ši situacija – stiprus spyris mums į sėdimąją

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.04.23 21:46

Dar prieš porą mėnesių dainininko Dainoto Varno pavasaris atrodė užpildytas darbais, TV projektais ir renginiais.

Tada viskas pasikeitė – vienatvėje laiką leidžiantis atlikėjas, kaip ir kone visi jo kolegos, turi apsčiai laisvo laiko. Tačiau likimo dėl to nekeikia.

Vasario pabaigoje prasidėjo muzikinis LRT televizijos projektas „Dainuok su manim“, kuriame žinomi šalies atlikėjai subūrė duetus su vaikais.

Vienas šio projekto dalyvių buvo ir D. Varnas, pradėjęs dainuoti su guvia mergaite Rusne Varanavičiūte. Tačiau eterį pasiekė tik keturios naujojo šou laidos – dėl koronaviruso pandemijos filmavimus ir atlikėjų susitikimus teko stabdyti.

Dėl šalyje įvesto karantino Dainotui teko atšaukti ir visus balandį bei gegužę suplanuotus koncertus. Artimiausias dar neatšauktas jo koncertas – birželį, tačiau ir pats dainininkas juokauja nežinantis, kurių metų – šių ar kitų.

Nepaisant to, šią savaitę 26-ąjį gimtadienį šventęs dainininkas nepraranda optimizmo ir yra įsitikinęs – negandos praeis, o šiuos laikus prisiminsime kaip istorinius, tad reikia viskame bandyti įžvelgti teigiamus dalykus.

„Gyvenu kaip ir visi, jaučiu įtampą, nerimą, šiek tiek liūdna dėl to, kas vyksta.

Kalbant apie „Dainuok su manim“ projektą – jis bus pratęstas, kai baigsis karantinas. Džiugu, kad prodiuseriai taip nusprendė. Būtų gaila, jei viskas taip būtų nutraukta. Mes, suaugę, jau esame apdaužyti, ramiau reaguojame, bet vaikams pasakyti, kad toliau nieko nebus, būtų skaudu.

Buvome rimtai užsidegę, projekte radau puikią, šaunią partnerę, dėl kurios teko smarkiai pasitempti, ji mane net šokti privertė. Ruošėmės, repetavome du pasirodymus į priekį, o tada viskas sustojo. Palaikome ryšį, abu labai laukiame, kada sušvelnins karantino sąlygas ir galėsime grįžti“, - pasakojo Dainotas.

Kai buvo paskelbtas karantinas, iš pradžių jis net kiek nudžiugo – galės pailsėti, išsimiegoti, bus laiko pomėgiams.
Tačiau jau po savaitės viskas pradėjo atrodyti kitaip.

„Pradėjau galvoti – dievulėliau, kada tai praeis. Žinoma, suprantu, kad sveikata – svarbiausia. Svarbu, kad paskui būtų kam į koncertus ateiti ir dainuoti. Dabar reikia susitelkti ir kaip įmanoma padėti vieni kitiems.

Svarbiausia, kad visa ši viruso situacija susitvarkytų greičiau. Labiausiai visus nervina nežinomybė.

Iš pradžių atrodė, kad karantinas - puikus metas kurti, parašiau neblogų dainų. Paskui į vidų atėjo tuštuma, nes žmonės aplink sunerimę.

Gyvenu vienas, nepasakyčiau, kad man dėl to sunkiau. Užsisakiau pianiną, perskaičiau Williamo Shakespeare‘o sonetus, internetu pažiūrėjau „Kino pavasario“ filmus. Kuriu, einu pasivaikščioti, dainuoju, nes reikia palaikyti formą, bet viduje vis sukasi mintys „kas dabar bus“.

Tačiau stengiuosi kažkaip laikytis savo planų. Yra įvairių sumanymų rugsėjui, toliau bandau galvoti, kad tai bus, kad galėsiu pristatyti naują programą. Sukurta pusė mano trečiojo albumo, toliau dėlioju idėjas, tiesa, įrašyti dabar negaliu, nes tam reikėtų susitikti su kolegomis“, - pasakojo Dainotas.

Karantino laikotarpiu jis net sugebėjo išleisti naują klipą „Į ritmą“ – tiesa, humoristinį, montuotą namų sąlygomis, su animaciniais vaizdais. Tikriausiai ne tokį, koks būtų sukurtas kitomis aplinkybėmis.

„Nusprendžiau klipą išleisti, nes norėjosi kažkokių pozityvių emocijų. Tas klipas – lyg minčių kaleidoskopas, apie tai, ko dabar jau esame pasiilgę – keliones, šokius, susitikimus su draugais.

Išėjo toks klipas – šaržas, tikiuosi, tai kažkam sukėlė juoką. Toks ir buvo tikslas“, - šypsojosi D. Varnas.

Įkvėpti pozityvumo patiems sau šiuo metu Lietuvos atlikėjams nėra lengva. Sustabdžius visus koncertus, jie neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio, ir visiškai neaišku, kada jis sugrįš. Dainotas – ne išimtis, tačiau savo padėties nedramatizuoja.

„Taip, dabar toks metas, kai kultūros žmonėms sunku. Todėl visus draugus ir raginu – jei galite įsigyti filmą ar muzikos įrašą, dabar tai labai svarbu.

Tas pats galioja ir verslams. Pavyzdžiui, esu tikras, kad vasarą į užsienį keliauti atostogų dar negalėsime arba, jei ir galėsime, bijosime. Tad bus metas pakeliauti per Lietuvą, atrasti gražias nematytas vietas, išsinuomoti kambarį ar sodybą, pasimėgauti kaimo turizmu. Dabar smulkiajam verslui bus labai reikalingas palaikymas.

Kiek ilgai galėčiau pragyventi aš? Jei negrįš koncertai, manau, kažkaip ištempčiau iki metų pabaigis. Mano vartojimas labai sumažėjo, nedaug reikia, neperku įspūdingo ar brangaus maisto, išlaidų turiu nedaug.

Kita vertus, vasarą muzikantai ir kūrėjai gaus pinigų už autorines ir gretutines teises, tad bus šiokia tokia finansinė injekcija“, - svarstė dainininkas.

Kol kas jam labiausiai liūdna, kad dėl karantino negali apkabinti artimų žmonių, spausti jiems rankų ir daryti dalykų, kuriuos laikė visiškai įprastais.

„Per Velykas nesusitikau su močiute, kuri gyvena Varėnos rajone. Kartais nuvežame jai maisto, saugiai paliekame prie durų ir iškart šiaušiame lauk.

Keista, nes vaikai liko ir be dzūkiškos tradicijos – nuo durų prie durų eiti ir kiaušiniauti. Bet tokia situacija – nevažiavome pas močiutę, nes norime su ja atšvęsti ir Kalėdas, ir kitas Velykas. Dabar reikia saugoti vyresnius, visi tai suprantame“, - kalbėjo D. Varnas.

Būti vienam, tvirtina dainininkas, jam nėra sudėtinga. Dėl buities reikalų – irgi.

„Man gal paprasčiau, nes labai mėgstu gaminti maistą. Gal ne gurmaniškus patiekalus, bet tikrai galiu savimi pasirūpinti.

Trūksta žmogiško kontakto, bet ką padarysi. Nesu pedantas, galiu lėkštes ir iki rytojaus neplautas palikti, bet kol kas namie – tvarka.

Kartais net su savimi pajuokauju, kad gal ir gerai, jog karantine esu vienas, nes vis girdžiu, kad aplink dėl tos įtampos visi skiriasi“, - juokėsi D. Varnas, dar gerokai prieš karantino pradžią išsiskyręs su ilgamete drauge, dainininke Rūta Loop.

Žinomas popdainininkas tikisi, kad šį laikotarpį jis ir kiti atlikėjai įveiks stipresni ir pasisėmę patirties bei minčių.

„Ši situacija – stiprus spyris mums į sėdimąją. Sėdint namie, gal nelengva prisiversti kažką daryti. Kalbu su kitais muzikantais – visi sunerimę dėl savęs, artimųjų, pasaulio, ateities. Bet šis laikotarpis įpareigoja ir stengtis, krutinti smegenis, kurti.

Visa tai praeis, o tokiomis sąlygomis gali geriau pažinti save. Tuo ir džiaukimės“, - kalbėjo Dainotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi