Naujienų srautas

Muzika2020.03.19 19:19

„The Roop“ lyderis prabilo apie dalyvavimą kitų metų „Eurovizijoje“: manau, tai būtų garbinga

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.03.19 19:19

Trečiadienį Europos transliuotojų sąjungai paskelbus, kad gegužę planuotas „Eurovizijos“ dainų konkursas neįvyks, sugriuvo 41 jame dalyvauti ketinusio atlikėjo ir grupės planai.

Tarp jų – ir lietuvių grupės „The Roop“, kurią konkurso ekspertai ir lažybininkai minėjo tarp pagrindinių pretendentų laimėti šių metų konkursą.

Dėl koronaviruso atšaukus „Euroviziją“, jau patvirtinta, kad šiais metais konkursas tikrai neįvyks. Šiuo metu Europos transliuotojų sąjunga tariasi tik dėl 2021 metų renginio – kol kas nėra patvirtinta, kad jis vyks Roterdame.

Taip pat konkurso rengėjai kol kas nėra nusprendę ir pranešę, ar kitais metais „Eurovizijoje“ galės skambėti dainos, atrinktos šių metų konkursui, ar bus kviečiami tie patys atlikėjai.

Ketvirtadienį LRT RADIJO laidoje „Muzikos savaitė“ grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius sakė vis dar bandantis apsiprasti su mintimi, kad „Eurovizijos“ šįmet nebus.

„Nepasakyčiau, kad visas mano pasaulis apsivertė ir viskas neteko prasmės. Žinoma, liūdna.

Bet kai prasidėjo masinis koronaviruso plitimas Europoje, viduje jau jutau, kad gali būti visokių variantų.

Tai nebuvo perkūnas iš giedro dangaus. Dar net nežinau, kaip reaguoti“, - sakė dainininkas.

Anot jo, „The Roop“ jau buvo daug nuveikę, ruošdamiesi konkursui – tobulino pasirodymo vizualizacijas, bendravo su „Eurovizijos“ rengėjais, dėliojo dainos „On Fire“ viešinimo planus.

„Mašina važiavo puikiai, ruošėmės įdomiems dalykams, kurie turėjo pritraukti užsienio žiniasklaidos dėmesį Lietuvai. Norėjome, kad būtų linksma, įdomu, keista, kad išsiskirtume iš minios.

Tie darbai dar nėra galutinai nutrūkę. Juk nesame eurovizinis projektas, susibūręs tik dėl konkurso. Mes galvojame, kaip populiarinti Lietuvą ir mūsų dainą, kuri tik pradėjo mažus žingsnelius užsienio radijo stotyse.

Mūsų noras – toliau tą dainą skleisti, reklamuoti, kad ją pamatytų, išgirstų kuo daugiau pasaulio. Šią dainą galima reklamuoti ir be „Eurovizijos“. Žinoma, tas konkursas – tramplinas, bet ir be jo galima daug nuveikti“, - svarstė V. Valiukevičius.

Dainininko nuomone, būtų logiška, jei kitais metais „Eurovizijoje“ dainuotų visi atlikėjai, kurie buvo išrinkti atstovauti savo šalims šiais metais.

„Manau, bent jau atlikėjai turėtų būti tie patys. Tai būtų garbinga. Jie laimėjo atrankas, stengėsi, darė investicijas.

Ar turėtų skambėti tos pačios, ar naujos dainos - kitas klausimas. Situacija labai keista. Jei būtų nurodymas, kad visi atlikėjai kitąmet pasirodys su tomis pačiomis dainomis, gal ir logiška – susidėliotų panašus konkurso piešinys, koks galėjo būti šįmet.

Jei vieni dalyvautų su šių metų dainomis, o kiti – su naujomis, gal ir keista“, - samprotavo V. Valiukevičius.

Jei Europos transliuotojų sąjunga nurodytų rengti naujas atrankas ir ieškoti naujų dainų 2021 metų „Eurovizijai“? „The Roop“ lyderis sakė kol kas nežinantis, ar dalyvautų tokioje kovoje.

V. Valiukevičius pripažino, jog sprendimas atšaukti šių metų „Euroviziją“ jam neatrodo visiškai teisingas.

„Tai – tik mano asmeninė nuomonė. Bet manau, kad „Eurovizija“ galėjo įvykti kaip teletiltas, pasirodymus tiesiogiai transliuojant iš kiekvienos šalies studijos. Juk XXI amžius, manau, kad kiekviena šalis jau galėjo susidoroti su tokiu iššūkiu, techninės galimybės tikrai yra“, - sakė dainininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi