Naujienų srautas

Muzika2020.02.04 18:07

Nufilmuotas 2-asis „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis: komisija išskyrė du favoritus, etapo pabaigą vadina nenuspėjama

atnaujinta 21:15
LRT.lt 2020.02.04 18:07

Nufilmuotas antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis, kuriame – aštuoni dalyviai, atsižvelgdami į komisijos ir komandos pastabas, gerokai atnaujino pasirodymus. Kai kuriems pasirodymą kiek apkartino nugaros skausmai. Vis dėlto, komisijos nariai neabejoja, kad du dalyvius tikrai išvysime finale.

Būtent šeštadienio vakarą paaiškės, kurie keturi atlikėjai prisijungs prie vietą finale jau užsitikrinusių Aistės Pilvelytės, „The Roop“, Rūtos Loop ir KaYros. Laidos pabaigoje, susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, jie bus paversti euroviziniais balais. Dalyviai, surinkę daugiausiai, keliaus į finalą. Jei atrankiniame etape atlikėjai surenka vienodą balsų skaičių, laimėjusiu skelbiamas tas, kuris yra sulaukęs didesnio komisijos įvertinimo.

Laidos metu už savo favoritus balsuos ir televizijos žiūrovai, o jų balsavimą stebės tarptautinė audito kompanija „Grant Thorton Baltic“.

Antrojo pusfinalio komisijoje – LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, dainininkė, vokalo dėstytoja, grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis, prodiuseris, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Leonas Somovas, žurnalistė ir televizijos bei radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Kaip ir kiekvieną savaitę, portalo LRT.lt komanda lankėsi nacionalinės atrankos užkulisiuose. Daugiau apie tai – vaizdo įraše.

„Eurovizijos“ užkulisiai: kritiką per „savo filtrą“ perleidusi Petunija, gerą energiją nešantis MEANDI ir su nugaros skausmu kovojantis Skoris

Antrajame pusfinalyje turėjo pasirodyti devyni dalyviai, tačiau dėl sveikatos problemų iš atrankos pasitraukė atlikėja Evgenya Redko, atlikusi dainą „Far“, todėl ant scenos – aštuoni dalyviai, įveikę pirmojo atrankos etapo slenkstį.

Vakarą pradėjo Saulius Šemiotas – MEANDI, kurį matėme pirmojoje atrankos laidoje. Tąkart jis su daina „Drip“ daugeliui tapo atradimu.

Atlikėjas sakė, kad jau pirmajai laidai buvo paruošęs išbaigtą pasirodymą, tad keitėsi tik detalės: „Jei patektume į finalą, pasirodymą dar labiau patobulintume.“ Beje, jau netrukus žiūrovai galės išvysti ir dainos vaizdo klipą.

Kur kas daugiau pokyčių galima išvysti atlikėjos Agnės Šiaulytės – Petunijos pasirodyme. Dar prieš porą savaičių ant scenos ji buvo viena, tačiau antrajame pusfinalyje ji pasirodo su būriu pagalbininkų.

„Su nuostabiais žmonėmis scenoje būti daug smagiau ir drąsiau“, – sakė Petunija, atrankoje dalyvaujanti su daina „Show Ya“.

Dar vienas pusfinalio dalyvis – Germanas Skoris, į atranką atėjęs su savo kūrybos daina „Chemistry (Breaking Free)“.

Likus kelioms valandoms iki filmavimo, G. Skoris asmeninėje socialinio tinklo paskyroje rašė, kad filmavimo dieną atsinaujino nugaros skausmai, tačiau šioje situacijoje atlikėjas nusprendė vadovautis grupės „Queen“ dainos tekstu – „Show must go on“ (liet. – šou turi tęstis).

„Turiu problemų su nugara, netikėtai jos atsinaujino. Šioje situacijoje galima atsisakyti dalyvauti arba judėti toliau. Renkuosi pastarąjį variantą. Stengsiuosi atlikti viską kiek įmanoma geriau, kiek leis esama situacija. Manau, kad susitvarkysiu“, – dar prieš filmavimą portalui LRT.lt sakė G. Skoris.

Pirmąją vakaro dalį užbaigė atlikėja Monika Pundziūtė-Monique, kuriai dainą „Make Me Human“ sukūrė Vytautas Bikus. Šio kompozitoriaus daina jau skambėjo didžiojoje „Eurovizijoje“ – jis Ievos Zasimauskaitės dainos „Kol myliu“ kūrėjas.

„Man atrodo, kad iš kiekvienos dienos reikia pasiimti, kuo daugiau ir negalvoti, kad esi tobulas. Tada gali tobulėti ir mokytis. Be to, niekada nemeluok sau – tai svarbiausia“, – iškart po pasirodymo kalbėjo Monique, prisimindama savo kelią scenoje bei kalbėdama apie pirmuosius žingsnius eurovizinėse kovose. Ji jėgas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje išbando pirmą kartą.

Po pirmųjų keturių pasirodymų žodis atiteko komisijai. Anot R. Zilnio, geras pasirodymas yra tas, kurį gali žiūrėti net ir tada, kai dingsta televizoriaus garsas. Būtent toks jam pasirodė MEANDI atlikimas.

Petunijos pasirodymas muzikos apžvalgininkui iš pirmo žvilgsnio priminė mergvakario vakarėlį ir sukėlė abejonių, kad atlikėja jau pasiruošusi didžiajai „Eurovizijai“. Jis pasidžiaugė G. Skorio pasirodymu, tačiau ryškiausiu ketverto kūriniu vadino Monique dainą.

Už pasirengimą ir pasirodymo išbaigtumą Monique gyrė ir kiti komisijos nariai, patikinę, jog atlikėja verta bent jau nacionalinės atrankos finalo. „Be to, džiaugiuosi, kad atrankoje atsiranda daugiau skirtingų žanrų. Man patiko ir MEANDI repas, ir G. Skorio rokas“, – pridūrė L. Somovas.

Antrąją vakaro dalį pradėjo atlikėjas Rokas Povilius su daina „Vilnius Calling“. Pirmajame atrankos etape jis tikino, kad į „Euroviziją“ turėtų važiuoti lietuvių autoriaus kūrinys, tad ant pusfinalio scenos jis žengia su savo kūrybos daina.

Praėjusiais metais su dviem kūriniais atrankoje pasirodžiusi atlikėja Monika Marija šiemet dalyvauja su daina „If I Leave“. Pirmojoje atrankų laidoje atlikėja tapo ir komisijos, ir žiūrovų favorite, tad surinkusi daugiausia eurovizinių balų užtikrintai žengė į pusfinalį.

„Galbūt labai banaliai skamba, tačiau eiti į priekį mane veda kūryba. Ši daina man yra apie tai. Kai mano koncertuose skamba „If I Leave“, kiekvieną kartą su manimi dainuoja žmonės. Matyt, esu apdovanota nuostabia publika“, – šypsojosi Monika Marija.

Tarp Oksfordo ir Vilniaus, tarp matematikos ir muzikos gyvenantis Andrius Vaicenavičius, prisistatantis Andy Vaic vardu, sako, kad muzika – puiki veikla, padedanti atsiriboti nuo mokslinio darbo ir jį įvertinti iš naujo.

„Abi veiklos viena kitą puikiai papildo“, – pasakojo vaikinas, nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujantis su savo kūrybos daina „Why Why Why“.

Pirmojoje atrankų laidoje pasirodęs atlikėjas atliko namų darbus ir pusfinaliui savo pasirodymą gerokai patobulino – ant scenos atsirado šokėjai, įnešę ryškių spalvų. Vienas pritariančiųjų vokalistų – Andriaus brolis Julius, kuris prisipažino taip pat norėjęs dalyvauti atrankoje, tačiau pasitraukė nenorėdamas konkuruoti su broliu.

Ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos jau stovėjusios Jurijaus pritariančiosios vokalistės Berta, Eglė, Silvija ir Algė susibūrė į grupę „The Backs“ ir nacionalinėje atrankoje dalyvauja su daina „Fully“.

„Pati matau tris labai stiprius atlikėjus, kai kuriems kitiems dar ne laikas į „Eurovizijos“, tačiau kaip bus, pamatysime šeštadienį“, – trumpai vakarą apibendrino G. Kilčiauskienė.

L. Somovo manymu, pastarasis ketvertas buvo ganėtinai silpnas, o geriausiai jame pasirodė Monika Marija. Ar kai kuriems atlikėjams pasisektų didžiojoje „Eurovizijoje“ abejojo ir G. Griniūtė bei J. Jasinskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi