Muzika

2019.09.12 21:58

Talentų ir pažinčių lietus: Vilniuje prasidėjo festivalis „What`s Next In Music?“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.09.12 21:58

Ketvirtadienį sostinėje prasidėjo „What`s Next In Music?“ – Vilniuje kasmet rengiamas muzikos festivalis, skirtas kylantiems atlikėjams ir aktualioms muzikos pasaulio temoms.

Vadinamieji „showcase“ festivaliai vyksta kone kiekviename Europos didmiestyje, ir jų struktūra beveik nesiskiria.

Tokių renginių pagrindas – koncertai, kuriuose groja didesnio dėmesio ir pripažinimo sulaukti norintys artistai, ir konferencija – diskusijų programa, kurioje savo patirtimi dalijasi muzikos verslo atstovai.

Masalas atlikėjams – pasirodyti ne tik vietiniams muzikos klausytojams, bet ir iš įvairių šalių atvykstantiems prodiuseriams, žurnalistams, renginių organizatoriams, kurie gali prisidėti prie jų karjeros paspartinimo.

Vilniuje festivalį pradėjo konferencija, dar ir penktadienį vyksianti Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje.

Renginyje, į kurį galima patekti nemokamai, užsiregistravus internetu, ketvirtadienį buvo kalbama apie piratavimą internete, koncertų rinką šalies regionuose, patirtimi, kaip siekti karjeros užsienyje, dalijosi akordeonininkas Martynas Levickis, elektroninės muzikos atlikėjo Marijaus Adomaičio - Ten Walls žmona ir vadybininkė Diana Adomaitė, grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Daug diskusijų sukėlė švedų muzikos verslininko Johano Svanbergo pristatyta studija apie nepriklausomų muzikos atlikėjų psichikos sveikatą – jo atliktas tyrimas parodė, kad 73 procentai atlikėjų jaučiasi nelaimingi.

Diskusijoje dalyvavę dainininkas Vidas Bareikis ir prodiuseris Lauras Lučiūnas teigė, kad psichologinės problemos kamuoja ne tik menininkus, tik niekas apie tai nenori kalbėti.

„Menininkai šiaip nėra normalūs žmonės. Jie – kitokie, ypatingi“, – sakė L. Lučiūnas.

Jo minčiai pritarė prieš trejus metus „Euroviziją“ laimėjusios ukrainiečių dainininkės Džamalos vadybininkas Ihoris Tarnapolskis, jis pabrėžė, kad pats šio konkurso visiškai nemėgsta.

„Jei reikėtų pakartoti pergalę, nežinotume kaip. Tiesiog nutiko magija, buvo labai tinkama daina tinkamu metu“, – sakė jis.

Diskusijos bibliotekoje vyks ir penktadienį – 11 valandą vyksiantį pokalbį apie naktinio gyvenimo problemas Vilniuje tiesiogiai transliuos ir portalas LRT.lt.

Taip pat bus diskutuojama apie Lietuvos atlikėjų galimybes patekti į užsienio festivalius, artistų pavertimą prekės ženklais ir kitomis temomis.

Ketvirtadienio vakarą vainikavo festivalio atidarymo koncertas – jis surengtas Vilniaus klube „Tamsta“, kur renginio svečiams iš Lietuvos ir užsienio koncertavo mūsų šalies talentai.

Pradėti festivalį padėjo šalies elektroninės muzikos žvaigždės „Happyendless“, taip pat – kylanti „surf“ roko grupė „shishi“, vienas ryškiausių jaunosios kartos popmuzikos atlikėjų Junior A ir rokeriai „Flash Voyage“.

Penktadienį ir šeštadienį koncertinė programa persikels į menų fabriką „Loftas“ ir ten prasidėsiantį festivalį „Loftas Fest“.

Čia įsikurs dvi „What`s Next In Music?“ scenos, kuriose pasirodys atlikėjai iš Lietuvos, Austrijos, Baltarusijos, Graikijos, Liuksemburgo, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Estijos.

Tarp jų – elektroninės muzikos kūrėjas Deep Shoq, kritikų pamėgta britų atmosferinio roko grupė „Eyre Llew“, vokiečių elektroninės muzikos trio „Komfortrauschen“, geriausiu Estijos atlikėju pernai pripažintas gitaristas Erki Parnoja ir kiti.