Muzika

2019.07.23 13:03

„Happyendless“ pristato naują kūrinį „Ritmas algoritmas“: kiekvienam kūriniui – savas laikas

LRT.lt2019.07.23 13:03

Elektroninės muzikos duetas „Happyendless“ šiandien žengia pirmąjį žingsnį naujojo albumo link. Grupė dalinasi kūriniu „Ritmas algoritmas“, kuris bus įtrauktas į kitų metų pradžioje planuojamą išleisti ketvirtąjį diską, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ritmas algoritmas“ – daug energingesnis ir aštresnis kūrinys, nei darbai, skambėję trečiajame albume „Kinetika“. Grupės narys Marius Narbutis pripažįsta, jog šis, kaip ir dauguma jų prieš tai išleistų įrašų, buvo tobulinamas gana ilgai – daugiau nei pusę metų.

„Kiekvienam kūriniui ateina savas laikas, „Ritmas algoritmas“ laikas atėjo šiandien, – sako Marius. – Su Andriumi niekada nepaleidžiame dainos tol, kol nebūname visiškai patenkinti galutiniu rezultatu. Originalius žodžius parašė mūsų bičiulis Kastytis Sarnickas-Kastetas, tačiau, atsitiktinai sukarpius jo kurtą tekstą, išėjo visai kita kūrinio prasmė ir skambesys.

Tiesa, pastebėjome, jog taip mums nutinka stebėtinai dažnai – mėgstame eksperimentuoti, tad dažnai finalinė kūrinio versija visai neprimena to, nuo ko pradedame dirbti.“

Marius pastebi įdomų „Ritmas algoritmas“ paradoksą – nors kūrinys sukurtas minorinėje tonacijoje, visgi jis sukelia gerą nuotaiką ir neša teigiamą emociją.

„Matyt, čia savo darbą padarė vaikiško robotuko vokalas, sujungtas su kieta šokių aranžuote. Beje, to paties robotuko balsas skamba ir mūsų „Atbėgo kariūnai, sušaudė Brazauską“ remikse. Geras vokalistas išaugs“, – šypsosi jis.

„Happyendless“ narys Andrius Kauklys, kalbėdamas apie būsimą albumą užsimena, jog šis, kaip ir ką tik pristatytas „Ritmas algoritmas“, bus daug greitesnis ir ryškesnis.

„Turime trečdalį naujo albumo, todėl jau matome jo spalvas. Albumas bus daug veržlesnis, nei „Kinetika“, tačiau gylio jame taip pat nepritrūks. Turėsime ir labai įdomių kolaboracijų su įvairiais vokalistais, todėl patys nekantraujame, kur visa tai nuneš“, – sako Andrius ir išduoda, jog keletas dar neišleistų kūrinių pirmą kartą suskambės šį savaitgalį vyksiančiame festivalyje „Galapagai“ – grupė didžiojoje scenoje pasirodys šeštadienio naktį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.