Naujienų srautas

Muzika2019.07.14 11:08

„Devilstone“ pasiekė piką ir atsisveikino iki kitos vasaros, o Anykščių šilelis niekuomet nebus toks pat

Šeštadienį festivalis „Devilstone“ atrodė įsibėgėjęs kaip reikiant, pramogų čia nerado nebent didžiausi snobai. Žvelgiant į festivalio lankytojų stilių, aktyvų įsitraukimą į pačias įvairiausias veiklas, darosi aišku, kad „Devilstone“ vienam savaitgaliui tampa kone karščiausiu tašku Lietuvoje, sutraukiančiu margaspalvę minią žmonių.

Šeštadienį pakirdusiems iš iki vidudienio užsitęsusio sapno pamiklint pirštus siūlė aktų dirbtuvės, o akis – Vilniaus universiteto Kinetinis teatras, pristatęs performansą „Meskit į ją akmenį, kas be nuodėmės“. Hipnotizuojančio šokio festivalyje ir daugiau.

Kol „Devilstone“ lankytojai nepametė galvų muzikos apsuptyje, pasvarstyti apie muzikos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje kvietė net trys diskusijos. Jų dalyviai kalbėjo apie lietuviškų grupių paklausą ir veiklos galimybes, koncertų organizavimo subtilybes laukiniais 1990 m., kai pasaulis be interneto buvo visiškai kitoks!

Tiems, kas į „Devilstone“ atvyko muzikos ir tik muzikos, o ne šokių ir kalbų, nuo vidudienio grojo lietuviškos ir iš užsienio atvykusios grupės – kaulus judino indie roko grupė „Arklio galia“, liūliavo svajingieji „Flash Voyage“. Tačiau kuo toliau – tuo tamsiau ir intensyviau.

Viena svarbiausių grupių, šiais metais atvykusių į „Devilstone“ – svečiai iš Didžiosios Britanijos „Pulled Apart By Horses“. Koncertavę kartu su populiariaisiais „Muse“, sulaukę pasisekimo savo albumais ir pasižymintys tikru roko skambesiu, „Pulled Apart By Horses“ pasirodymą dovanoja ir Dainuvos slėnyje įsitaisiusiems festivaliautojams.

Ne mažiau šeštadienį laukiami ir death metalą atliekantys kolektyvas iš Suomijos „Wolfheart“ arba svečiai iš Švedijos „Watain“, pristatomų kaip black metal žanro lyderiai.

„Watain“ dažnai pasižymi šokiruojančiais pasirodymais, tad ir festivalyje „Devilstone“ ši grupė buvo vieni pagrindinių atlikėjų. Į „Watain“ pasirodymą, rodos, suplūdo visi, buvę Dainuvos slėnyje. Įspūdingai atrodančių muzikantų pasirodymą sustiprino ir pragarišką atmosferą sukūrė ant scenos esantys atributai – degančios šakės, apverstas kryžius ir kt. „Watain“ surengė puikų finalo koncertą vienuoliktojo „Devilstone“ dalyviams ir karūnavo savaitgalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi