Naujienų srautas

Muzika2019.07.13 12:26

Anykščiai sprogsta nuo veiksmo: festivalis „Devilstone“ vienuoliktus metus drebina magišką slėnį

Pirmą kartą surengtas 2009 m., alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“) kasmet vis augo, stebino ir viliojo – ne tik sunkiosios muzikos gerbėjus, bet ir smalsuolius, atvirus naujoms muzikinėms (ir ne tik) patirtims. Istorija kartojasi dar kartą – jau nuo ketvirtadienio vakaro Dainuvos slėnyje Anykščiuose bruzda festivalio svečiai, čia šėlsiantys iki pat rytojaus.

11-ojo festivalio „Devilstone“ dalyviai šiais metais vėl gali mėgautis plačiu muzikos atlikėjų ir grupių pasirinkimu. Keturios dienos gamtos apsuptyje, tačiau ramybe čia nekvepia. Veikiau naujais potyriais, ragaujant ne tik Lietuvos, bet ir gerokai tolimesnių kraštų – net Tokijo ar Sibiro – muzikos repertuarą.

Festivalis neapsiriboja sava erdve ir įsitraukia į miesto gyvenimą. Štai penktadienio vidudienį Anykščių viešojoje bibliotekoje atidaryta islandų karikatūristo ir rašytojo Hugleikur Dagsson komiksų paroda, kurioje dalyvavo ir pats autorius. Iki rugpjūčio 11 d. bibliotekoje bus eksponuojami net 69 originalūs H. Dagsson darbai, kuriuose – aštrus, ribas peržengiantis humoras, nepaisantis tabu.

Tiems, kuriems artimesnis verbalinis menas, penktadienį buvo skirtas poezijos slemo pasirodymas „Žodis tau į daržą“. Be viso to, meno mėgėjai galėjo mėgautis šiuolaikiniu šokiu, judesio ir elektroninės muzikos performansais.

Po savaitės darbų, penktadienio vakarą, į festivalį visuomet suplūsta didžiausia svečių dalis. Tiesa, nekantriausi ir labiausiai nusiteikę linksmintis čia įsikūrė jau anksčiau, taip apsunkindami sąlygas susirasti vietą palapinei atvykusiems vėliau.

Penktadienį melomanus džiugino čia pasirodžiusios lietuviškos grupės „ShiShi“, „Sheep Got Waxed“, svečiai iš Japonijos „Kikagaku Moyo“, Suomijos – „Ranger“, Nyderlandų – „Gold“ ir dar daugybė kitų. Ryškiausiems dienos atlikėjams nulipus nuo scenų vakarėlis toli gražu nesibaigė – susirinkusius iki ankstyvos aušros šokdino didžėjai „Lizdo“ scenoje.

Šeštadienis festivaliautojams išaušo giedras ir gaivus, o dienos programa jau nuo vidudienio kvietė lįsti lauk iš miegmaišių, prasikrapštyti akis ir, svarbiausia, ausis.

Penktadienio festivalio akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą