Pranešama, kad kibernetinės atakos metu buvo nutekinti elektroninės parduotuvės „Skirgesa“, kurią valdo įmonė UAB „Skirgesa“, klientų duomenys.
Pirmasis apie tai pranešė naujienų portalas „Delfi“.
Portalas, cituodamas bendrovės klientams išplatintą pranešimą, skelbia, kad bendrovė apie duomenų saugumo pažeidimą sužinojo šių metų liepos 17 dieną, tačiau tikslus incidento laikas, mastas ir aplinkybės šiuo metu tikslinami.
Taip pat pranešama, kad kibernetinės atakos metu galėjo būti nutekinti klientų vardai ir pavardės, telefono numeriai ir el. pašto adresai.
Portalas LRT.lt kreipėsi į UAB „Skirgesa“ komentaro.
Apie incidentą patvirtino
UAB „Skirgesa“ portalui LRT.lt patvirtino, kad bendrovė nustatė kibernetinį incidentą, kurio metu galėjo būti paveikti dalies klientų asmens duomenys.
„Nustačiusi incidentą, bendrovė nedelsdama ėmėsi veiksmų jo padariniams suvaldyti: inicijavo incidento tyrimą, sustiprino informacinių sistemų apsaugą ir teisės aktų nustatyta tvarka bei terminais informavo Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, policiją ir galimai paveiktus duomenų subjektus“, – rašoma portalui atsiųstame komentare.
Nurodoma, kad incidento metu nebuvo atskleisti mokėjimo kortelių duomenys, banko sąskaitų numeriai ar kiti jautrūs finansiniai duomenys – šių duomenų bendrovė savo sistemoje nekaupia ir nesaugo.
„Šiuo metu tęsiame incidento aplinkybių vertinimą ir imamės visų būtinų priemonių mūsų elektroninės parduotuvės saugumui užtikrinti. Įdiegus papildomas informacinių sistemų apsaugos priemones ir atlikus papildomus saugumo patikrinimus, elektroninė parduotuvė šiuo metu veikia įprastai ir yra saugi naudotis“, – teigė bendrovė.
Taip pat teigiama, kad elektroninės parduotuvės klientus dėl paveiktų duomenų bendrovė informavo ir ragina išlikti budrius – neatidaryti įtartinų nuorodų, neatsisiųsti nežinomų failų, neatskleisti prisijungimo ar kitų finansinių duomenų. Šis raginimas yra prevencinė priemonė, skirta klientų saugumui užtikrinti.
„Nuoširdžiai apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir dedame visas pastangas, kad būtų visapusiškai ištirtos incidento aplinkybės bei užtikrintas kuo aukštesnis klientų duomenų saugumo lygis ateityje“, – teigė bendrovė.

