Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Vilniuje statomas Gyvybės mokslų centras

Vilniuje, prie VU bibliotekos, pradedamas statyti Gyvybės mokslų centras. Jo statyba atsieis daugiau kaip 100 mln. litų, ją baigti žadama 2015-ųjų pavasarį.

Vilniuje, prie VU bibliotekos, pradedamas statyti Gyvybės mokslų centras. Jo statyba atsieis daugiau kaip 100 mln. litų, ją baigti žadama 2015-ųjų pavasarį.

Rugpjūtį prasidėsiančioms statyboms jau gręžiami poliai. Saulėtekio slėnyje statomas Jungtinis gyvybės mokslų centras, kuriame įsikurs Biotechnologijos ir biochemijos institutai bei Gamtos mokslų fakulteto biologijos katedros. Iki šiol skirtingose Vilniaus vietose dirbę mokslininkai ir studentai dabar bus viename 24 tūkst. ploto pastatų komplekse.

„Idėjos pagrindas yra šiek tiek paradoksalus: mokslui vadovauja patyrę žmonės, bet mokslą kuria jauni žmonės. Šitai labai aiškiai pirmiausia suprato valstybės mokslų institutai – kad net tas fizinis atstumas nuo studentų, nuo jaunų žmonių yra labai didelė rizika tolimesniam institutų egzistavimui“, – sako projekto vadovas prof. Juozas Lazutka.

Architekto Gintaro Čaikausko grupės sukurtas projektas suskaidytas į modulius, tarsi atskiras materijos ląsteles. Kubo formos tūriai, pasak projekto kūrėjų, primins universiteto ansamblį senamiestyje. Mokslininkai ir studentai dirbs atskirose patalpose, tačiau daugelis erdvių bus bendros.

„Pačių studentų savarankiškam darbui yra numatyti paaukštinti baro tipo staliukai, įvairios netradicinės formos, kur galima atsisėsti, išsiimti savo asmeninį kompiuterį, atsiremti į minkštasuolį, kad būtų galima neformaliai pratęsti mokslą ir kartu pailsėti“, – pasakoja architektas prof. Gintaras Čaikauskas.

Naujajame Gyvybės mokslų centre dirbs 400 mokslininkų ir tūkstantis studentų. Vilniaus universitetas projektą įgyvendina su Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Onkologijos institutu. Saulėtekio slėnyje bus sutelkti svarbiausi Lietuvos biotechnologijos ir molekulinės medicinos moksliniai tyrimai.

„Mūsų vizija – dar pastatyti Saulėtekyje ir Sveikatingumo sporto centrą su sporto salėmis bei baseinu tam, kad būtų pilnakraujis gyvenimas. [...] Tai amerikietiško universiteto miestelio pavyzdys,  kur yra viskas sukoncentruota nuo laisvalaikio iki mokslo“, – teigia laikinasis Vilniaus universiteto rektorius prof. Jūras Banys.

Saulėtekio slėnyje planuojama statyti ir naują fizinių-technologijos mokslų centrą. Vilniaus universiteto vadovų teigimu, statant naujuosius centrus peržiūrimos ir studijų programos, galvojant apie tai, kad ateityje universitetą baigę jauni žmonės būtų paklausūs darbo rinkoje ir galėtų susirasti darbą čia pat, Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi