Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.01.21 07:41

Pekine – restoranas, kuriame aptarnauja ir maistą gamina robotai

Kinijos sostinėje atidarytas restoranas, kuriame ir klientus aptarnauja, ir maistą gamina robotai. Tiesa, visai be žmogaus rankos apsieiti nepavyksta, bet kūrėjai didžiuojasi visą procesą sukūrę patys.

Naujo restorano Pekine populiarumas toks didelis, kad nespėja suktis netgi robotai.
 
Maistą užsakyti galima planšetiniu kompiuteriu – nieko ypatinga, taip yra nesuskaičiuojamoje daugybėje pasaulio restoranų. Bet tada prasideda įdomybės.
 
Virtuvėje ima suktis robotai. Restoranas – populiaraus troškinių tinklo „Haidilao“ ir Japonijos technologijų milžinės „Panasonic“ bendras projektas.
 
Nepraėjus 10 minučių užsakytą maistą pristato robotas padavėjas. Vienintelis trūkumas – kad robotai negali bendrauti su klientais, ir jų paslaugos gana paprastos. O įprastiems padavėjams tenka rūpintis ir klientais, ir robotais.
 
Padėti robotams reikia ne tik kai per daug darbo salėje, bet ir virtuvėje, gaminant kai kuriuos valgius su ledu. Bet mašinos gali perimti didelę mechaninio darbo dalį.
 
Aptarnavimu klientai sako visai patenkinti, neaišku tik, ar maistas nuo to skanesnis – juk sakoma, kad virtuvės šefas turi į kiekvieną patiekalą įdėti dalelę širdies.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi