Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.01.17 17:23

Vokietija svarsto neprileisti „Huawei“ prie 5G mobiliojo ryšio tinklų

ELTA 2019.01.17 17:23

Vokietijos vyriausybė dėl nacionalinio saugumo sumetimų svarsto sekti Jungtinių Valstijų ir Australijos pavyzdžiu ir neprileisti Kinijos „Huawei“ prie naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklų, praneša verslo dienraštis „Handelsblatt“.

Kai kurios Vakarų šalys jau išmetė „Huawei“ iš savo rinkų po Jungtinių Valstijų perspėjimų, kad „Huawei“ dirba kartu su Kinijos valdžia ir įrangoje įdiegia programas, leidžiančias šnipinėti. Tuo tarpu „Huawei“ tokius kaltinimus vadina prasimanymais.

Nors jokių konkrečių sprendimų priimta nebuvo, „Handelsblatt“ duomenimis, kanclerės Angelos Merkel administracija svarsto, be kitų priemonių, sugriežtinti saugumo reikalavimus ar net visai uždrausti „Huawei“ prieiti prie 5G mobiliojo ryšio tinklų diegimo.

Pareigūnai svarstė nustatyti saugumo standartus, kurių „Huawei“ neatitiktų, ir taip išmesti „Huawei“ iš 5G ryšio rinkos. Kaip kraštutinė priemonė svarstytos ir Vokietijos telekomunikacijų įstatymo pataisos, skelbia „Handelsblatt“, remdamasis vyriausybės šaltiniais.

Tačiau, pasak Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovų, sprendimai nebuvo priimti. „Konkrečių sprendimų patvirtinimo procedūra nebuvo užbaigta“, – rašoma VRM pranešime, kurį cituoja „Reuters“.

Vašingtone trečiadienį parlamentarai užregistravo pataisas, kuriomis siekiama uždrausti Jungtinių Valstijų mikroschemų ir kitų įrangos dalių pardavimą „Huawei“, ZTE ar kitoms Kinijos telekomunikacijų bendrovėms, pažeidusioms JAV sankcijas ar eksporto kontrolės įstatymus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi