Mokslas ir IT

2018.11.07 22:17

EK pritarė ES skaitmeninių paslaugų mokesčiui

ELTA 2018.11.07 22:17

Europos Komisija trečiadienį parėmė ES aukštųjų technologijų milžinų mokestį, kurio priėmimas užstrigo dėl Airijos ir Skandinavijos šalių priešinimosi.

Prancūzija ir Austrija skatina ES partnerius įvesti naują mokestį, kuris užtikrintų, kad pasauliniai technologijų milžinai, kaip „Facebook“ ir „Google“, moka pakankamai mokesčių.

Paryžiaus teigimu, tokio mokesčio įvedimas padėtų tradiciniams ES politikams laimėti daugiau balsų Europos Parlamento rinkimuose gegužę.

„Kalbant apie mokestį, turime ryžtingai siekti jo įvedimo. Man asmeniškai tai yra itin svarbus projektas“, – Lisabonoje kalbėjo Europos konkurencijos komisarė Margrethe Vestager.

„Tikiuosi, kad austrai ir toliau ragins visus pritarti šiam mokesčiui“, – pridūrė ji.

Pasak konkurencijos komisarės, skaitmenines paslaugas teikiančios įmonės moka tik 9 proc. mokesčių, tuo tarpu tradicinės įmonės moka vidutiniškai 23 proc. mokesčių.

„Technologinio perversmo laikotarpiu mes privalome siekti didesnio reguliavimo“, – teigė M. Vestager.

Prancūzijos vyriausybės siekė priimti mokesčių pakeitimus iki šių metų pabaigos, tačiau antradienį Paryžių pranešė sutinkantis atidėti mokesčio įvedimą iki 2020 m., siekiant įkalbėti mokesčiui pritarti ir skeptiškai nusiteikusias šalis.

ES mokestiniams įstatymams pakeisti reikalingas visų ES šalių narių pritarimas. Airija, kurioje įsikūrę keli JAV technologijų milžinai, kartu su Skandinavijos šalimis priešinasi mokesčio įvedimui, teigdama, kad toks mokestis neigiamai paveiktų Europos įmones ir sukeltų Vašingtono pyktį.