Mokslas ir IT

2018.09.19 21:55

Ar sunku puoselėti daržą ant stogo?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.19 21:55

Jau trečią sezoną penktame Gyvybės mokslų centro (GMC) aukšte ant stogo šiltuoju sezonu daržas. Pasak jį įkūrusios ir prižiūrinčios Audronės Meldžiukienės per tuos trejus metus ji išgyveno kelis daržo priežiūros bei požiūrio į jį etapus. Šiuo metu specialistė pastebi, kad dirva nuskurdo, augalai šiek tiek vargsta ir dirvožemį teks turtinti. O su dirvožemio vėju ir lankytojais į daržą atkeliavo ligos bei kenkėjai.

Tik rudenį galima pamatyti vasarą užderėjusį derlių – apvalios morkytės, svogūnai, žemuogės ir braškės, ant pakeltų lysvių noko smulkiavaisiai pomidorai, gausu prieskoninių augalų. Dėl gylio trūkumo ir drėgmės sunkiau auga svogūnai bei ropiniai augalai. 

Penki žemės lopinėliai ant naujos statybos pastato nėra labai gilūs – čia vos 15 centimetrų dirvožemio, netrūksta ir kitų išbandymų.

Sėklas lesa balandžiai, viena daržo dalis pavėsinga, kitą džiovina saulė. Nors 35 kvadratinių metrų daržą supa sienos, čia augalus dažnai blaško vėjas, o saulė prikaitina uždarą plotą, todėl vanduo greičiau išgaruoja. Sezonu tokį daržą reikia ypač daug lieti.

Plačiau apie iššūkius – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.